Laptop HP Zbook 16 Fury G1i, 16 inch WQUXGA (3840×2400) IPS Anti-Glare IR DreamColor 500 nits, 120Hz, Intel Core Ultra 7-255HX 20 Core (2.4 GHz, up to 5.2GHz, 30MB)- 13 TOPS, video dedicat NVIDIA RTX PRO 3000 Blackwell 105W+ 12 GB, RAM 32GB DDR5 5600Mhz (2x16GB), SSD 1TB PCIe-4×4 2280 NVMe, no ODD, Audio by Poly Studio, patru difuzoare stereo cu amplificatoare discrete, Webcam HD 5MP+IR, LAN 10/100/1000, WLAN Intel BE200 Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Fingerprint Sensor, Porturi: 1x USB SuperSpeed Type-A 10Gbps/ 2x USB Type-C 80Gbps (power delivery/DisplayPort 2.1)/ 1x USB Type-C 40Gbps/ 1x HDMI 2.1/ 1x RJ-45/ 1 SD card reader/ 1x headphone/microphone, adaptor 280W, Baterie 8 celule GT Long Life 99Whr Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata cu Touchpad si taste numerice, rezistenta la stropire, Meteor silver, Greutate 2.43 Kg, Dimensiuni 35.9 x 24.9 x 2.7 cm, Windows 11 Pro 64bit, Next Gen AI PC, 1yw
Laptop Workstation HP ZBook Fury G1i, cu procesor Intel Core
22.873,55 lei TVA inclus.
HP ZBook Fury G1i, Intel Core Ultra 7, 40,6 cm (16″), 3840 x 2400 Pixel, 32 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Regular |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| SSD capacity | 1 TB |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Luminozitate | 500 nt |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Fast charging | Yes |
| Greutate | 2.1 – 2.5 kg |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| Number of built-in speakers | 4 |
| Rezoluție | 3840 x 2400 |
| Colour gamut | 100% |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| Discrete graphics card memory | 12 GB |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Original brand name | HP |
| Non-ECC | Yes |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| HP speaker type | HP Quad Speakers |
| HP Connection Optimizer | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Processor boost frequency | 5.2 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.2 GHz |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| HP segment | Business |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 1 |
| Market positioning | Performance |
| Processor cache | 30 MB |
| HP front camera | HP Webcam 5MP |
| Fast charging time (50%) | 30 min |
| HP Support Assistant | Yes |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Battery capacity | 99 Wh |
| Keyboard included | Yes |
| AC adapter power | 280 W |
| Performance cores | 8 |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | No |
| Processor cores | 20 |
| Efficient cores | 12 |
| Processor base power | 55 W |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip procesor | |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 1 |
| Speaker power | 1 W |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Processor threads | 20 |
| Maximum internal memory | 192 GB |
| DCI-P3 coverage | 100% |
| Performance-core base frequency | 2.4 GHz |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| GPU performance up to | 8 TOPs |
| Destinat pentru | |
| Intel® Thunderbolt 5 | Yes |
| Diagonala display | |
| Introduction year | 2025 |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.5 GHz |
| Discrete graphics memory type | GDDR7 |
| Total processor performance up to | 33 TOPs |
| Processor model | 255HX |
| Model procesor | 255HX |
| Maximum turbo power | 160 W |
| Thunderbolt 5 ports quantity | 2 |
| Built-in microphone | Yes |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Compatible memory cards | SD |
| Microphone in | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Product colour | Silver |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Harmonized System (HS) code | 8471300000 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Width | 359 mm |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Display resolution | 3840 x 2400 pixels |
| Memory slots | 4x SO-DIMM |
| Depth | 249 mm |
| Height | 27 mm |
| Weight | 2.43 kg |
| Sustainability compliance | Yes |
| Country of origin | China |
| Product type | Mobile workstation |
| Number of battery cells | 8 |
| Colour name | Meteor silver |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| HP Artificial Intelligence | AI Workstation, AI PC |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Frecventa procesor | 5.2 GHz |
| Discrete graphics card model | NVIDIA RTX PRO 3000 Blackwell |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199485393247 |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 12GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX PRO 3000 |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | HP |
| Garantie |










