Laptop ThinkPad P16s Gen 4 (Intel); 16″ WUXGA (1920×1200) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, 60Hz, Low Power, Eyesafe®, TÜV Low Blue Light; Intel Core™ Ultra 7 265H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.3GHz, 24MB Intel® Smart Cache; Video NVIDIA® RTX PRO 1000 Blackwell Generation 8GB GDDR7 Laptop GPU; RAM 2x 32GB SODIMM DDR5-5600 Non-ECC; 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; No Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™, Camera: 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Human Presence Detection, LAN: 100/1000M (RJ-45); WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE201, 802.11be 2×2; Bluetooth 5.4, vPRO, WWAN (3G/4G): WWAN Not Supported, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 1x USB- A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 2x Thunderbolt™ 4, with USB PD 3.0; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (GbE RJ-45); 1x Security keyhole; 100W USB-C® Slim (3-pin);Battery Integrated 75Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight Starting at 1.82 kg; Dimensions 361.5 x 248.6 x 12.6 / 18.17 (front / rear), 25.35 (maximum) mm; 14.24 x 9.79 x 0.49 / 0.71 (front / rear), 1.00 (maximum) inches, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in with 1-year Battery; 3Y Premier Support Upgrade from 3Y Courier/Carry-In WHB(CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Workstation Lenovo ThinkPad P16s Gen 4, cu procesor Intel
27.046,89 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| RAM | 64GB |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Producator placa video | nVidia |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate: | |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Sistem de operare | |
| Tip procesor | |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Greutate | 1.82 kg |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Model procesor | 265H |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| RJ-45 | 1 |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Cache | 24 MB Smart Cache |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Format | |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| Numar thread-uri | 16 |
| Grafica | Da |
| Serie video | RTX |
| Luminozitate | 500 niti |
| Tehnologie | |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Caracteristici speciale | MIL-STD-810H military test passed |
| Versiune OS | 64 bit – limba Romana/Engleza |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologii Audio | Dolby Audio |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Retea | 1 Gbps |
| Memorie maxima | 96 GB |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Cititor amprenta | Da, Touch Style, Match-on-Chip, integrat in butonul Power |
| Frecventa turbo max | 5.30 GHz |
| Alimentator | 100 W USB Tip-C Slim (3-pin) |
| Camera Web | 5 MP + IR |
| Functii camera Web | Privacy ShutterHuman Presence Detection |
| Dimensiuni | 361.5 x 248.6 x 12.6 / 18.17 – 25.35 mm |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 75 Whr |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Frecventa procesor | 5.3 GHz |
| NPU TOPS | 13 TOPS |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model video | PRO 1000 |
| Alte specificatii | Low PowerEyesafeTÜV Low Blue Light |
| Model Placa Video Dedicata | RTX PRO 1000 |
| Model placa video integrata | 140T |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc 140T |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |
