Monitor AOC 31.5″ C32G42ZE, Curvature: 1500R, Diagonal (inch): 31.5, Diagonal (cm): 80, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 260Hz, Response time GtG: 4ms, Response time MPRT: 0.3ms, Brightness (max): 300 cd/m², Contrast (static) : 3500:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: Adobe RGB, Color Gamut Coverage: 0.877, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -3/+21, D-SUB: 0, HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor AOC 31.5" C32G42ZE, Curvature: 1500R, Diagonal (inch): 31.5, Diagonal
1.417,58 lei TVA inclus.
AOC G4 C32G42ZE, 80 cm (31.5″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LED, 4 ms, Negru, Roşu
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Screen-Size | 31.X” |
|---|---|
| LFD-Resolution | FHD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 93% |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Market positioning | Gaming |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Local dimming | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Panel type | VA |
| Audio output | Yes |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| HDCP | Yes |
| Backlight type | W-LED |
| Front bezel colour | Black |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| FreeSync | Nu |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| HDCP version | 1.4/2.2 |
| Tilt angle range | -5 – 23° |
| Diagonala monitor | 30 – 40 inch |
| Viewable size, horizontal | 69.8 cm |
| Viewable size, vertical | 39.3 cm |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| HDMI cable length | 1.8 m |
| Ecran Curbat: | Da |
| Culoare monitor | Alte culori |
| Game mode | Yes |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| FPS counter | Yes |
| Motion blur reduction | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
| Input current | 1.5 A |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Low input lag | Yes |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega DCR |
| Bezel thickness type | Frameless |
| Dial point | Yes |
| Shadow control | Yes |
| Depth (with stand) | 239.9 mm |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 35 kWh |
| Weight (without stand) | 5.83 kg |
| sRGB coverage (typical) | 118% |
| NTSC coverage (typical) | 93% |
| Maximum refresh rate | 260 Hz |
| Height (with stand) | 523.8 mm |
| Contrast ratio (typical) | 3500:1 |
| Width (with stand) | 709.4 mm |
| Width (without stand) | 709.4 mm |
| Height (without stand) | 425.1 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Digital vertical frequency | 48 – 260 Hz |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Screen shape | Curved |
| Screen curvature rating | 1500R |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Screen-Tech | VA-LEDs |
| Response time | 1ms GTG |
| Destinat pentru | |
| Response time (MPRT) | 0.3 ms |
| DVI | No |
| Headphone outputs | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Product colour | Black, Red |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Storage temperature (T-T) | -25 – 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 85% |
| Display diagonal (metric) | 80 cm |
| HD type | Full HD |
| Display diagonal | 80 cm (31.5) |
| Compliance certificates | CE |
| Warranty-Period | 3 year(s) |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Height adjustment | No |
| Power consumption (max) | 46 W |
| Package depth | 188 mm |
| Brand specific technologies | Crosshair |
| Power consumption (typical) | 25 W |
| Package height | 527 mm |
| Package width | 840 mm |
| Colour gamut standard | DCI-P3, NTSC, sRGB |
| Certification | WEEE,REACH compliant,RoHs compliant,CB,TUV-Bauart-Mark,ISO 9241-307,EAC,FCC |
| Package weight | 3.93 kg |
| DCI-P3 coverage | 85% |
| Cables included | AC, HDMI, DisplayPort |
| Adobe RGB coverage | 87.7% |
| Pixel Pitch | 69.93 x 69.93 mm |
| Pixel density | 0.36375 ppi |
| Digital horizontal frequency | 30 – 290 kHz |
| Weight (with stand) | 6.92 kg |
| Depth (without stand) | 94.6 mm |
| Rezolutie display | 1920×1080, Full HD |
| Producator | AOC |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Garantie | |
| Tip panel | LED, VA |
| Retroiluminare LED | Da |
| Tip retroiluminare | W-LED |
| Ecran tactil | Nu |
| Timp de răspuns monitor | 4, 4 – 5 ms |
| Tip măsurare timp de răspuns | GTG (Gray to Gray) |
| Timp de răspuns (MPRT) | 0,3 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Formă ecran | Curbat |
| Indice curbare ecran | 1500R |
| Rația de contrast (tipică) | 3500:1 |
| Nume raport contrast dinamic | Mega DCR |
| Rată maximă de reîmprospătare | 260 |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 16.7 milioane de culori |
| Nivel pixel | 69,9 x 69,9 |
| Densitate pixeli | 0,36375 |
| Dimensiune zonă vizibilă, orizontală | 69,8 |
| Dimensiune zonă vizibilă, verticală | 39,3 |
| Frecvență orizontală (mod) digital | 30 – 290 |
| Frecvență verticală (mod) digital | 48 – 260 |
| Diagonala display | |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Standard gamă de culori | DCI-P3, NTSC, sRGB |
| Acoperire sRGB (tipic) | 118 |
| Acoperire NTSC (tipică) | 93 |
| Acoperire Adobe RGB | 87,7 |
| Acoperire DCI-P3 | 85 |
| Supot tip VESA Adaptative Sync | Da |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Tehnologie Low Blue Light (Emisie Redusă de Lumină Albastră) | Da |
| Mod de joc | Da |
| Difuzoare încorporate | Nu |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Culoarea produsului | Negru, Roşu |
| Culoare ramă frontală | Negru |
| Hub USB încorporat | Nu |
| HDMI | Da |
| HDMI | Da, Yes |
| Versiune HDMI | 2.0 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieşire audio | Da |
| Ieșire căști | Da |
| Ieșiri căști | 1 |
| HDCP | Da |
| Versiune HDCP | 1.4/2.2 |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| Ajustare a înălţimii | Nu |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 23 |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | F |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 25 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 35 |
| Consum de energie (tipic) | 25 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,3 |
| Consum de energie (max) | 46 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 |
| Curent de intrare | 1.5 |
| Tipul sursei de energie | Intern |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 40 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -25 – 55 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 85 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 93 |
| Altitudinea de operare | 0 – 5000 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | 0 – 12192 |
| Lăţime (cu stand) | 709,4 |
| Adâncime (cu stand) | 239,9 |
| Înălţime (cu stand) | 523,8 |
| Lățime (fără stand) | 709,4 |
| Adâncime (fără stand) | 94,6 |
| Înălțime (fără stand) | 425,1 |
| Greutate | 5,83, 6,92 |
| Lăţime de ambalaj | 840 |
| Adâncimea de ambalaj | 188 |
| Înălţime de ambalaj | 527 |
| Greutatea pachetului | 3,93 |
| Cabluri incluse | AC, HDMI, DisplayPort |
| Lungime cablu DisplayPort | 1,8 |
| Lungime cablu HDMI | 1,8 |
| Tehnologii specifice de brand | Crosshair |
| Întârziere low input | Da |
| Contor FPS | Da |
| Punct central indicator | Da |
| Control umbre | Da |
| |Reducere tremurare imagine în mișcare | Da |
| Reglare luminozitate locală | Da |
| Bezel thickness type | Fără cadru |
| Perioadă de garanție | 3 |
| Certificate de conformitate | CE |
| Certificare | WEEE,REACH compliant,RoHs compliant,CB,TUV-Bauart-Mark,ISO 9241-307,EAC,FCC |












