Monitor Asus 27″ PA278CFRV, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 100Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Contrast (dynamic): 3000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 95%, Colours: 16.7M, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+25, HAS: 130mm, Pivot: Yes, Swivel: -30/30, HDMI: x1, DisplayPort: x2, USB Hub: x3 USB- A 3.2, USB-C: x1 USB-C(Data, Power & DP Alt Mode), USB-C Power Delivery: 96W, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor Asus 27" PA278CFRV, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
2.147,50 lei TVA inclus.
ASUS ProArt PA278CFRV, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LCD, 5 ms, Negru
3 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Pivot | Yes |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Number of speakers | 2 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Swivel angle range | -30 – 30° |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Tip panel | IPS |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Power consumption (PowerSave) | 0.5 W |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Tilt angle range | -5 – 23° |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| HDCP version | 2.2 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 22 kWh |
| Feet colour | Silver |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| Display brightness (peak) | 400 cd/m² |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 33 kWh |
| Weight (without stand) | 4.9 kg |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| Digital vertical frequency | 48 – 100 Hz |
| Pixel density | 109 ppi |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Flicker-free technology | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 400, High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Colour gamut | 95% |
| Market positioning | Photo editing |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Contrast ratio (dynamic) | 3000:1 |
| USB Power Delivery up to | 96 W |
| Weight (with stand) | 6.6 kg |
| Width (with stand) | 613.3 mm |
| Width (without stand) | 613.3 mm |
| Height (without stand) | 363.4 mm |
| Depth (without stand) | 44.9 mm |
| RMS rated power | 4 W |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Digital horizontal frequency | 15 – 155 kHz |
| Power consumption (off) | 0 W |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1959477 |
| Depth (with stand) | 197.2 mm |
| Height (with stand) | 536.7 mm |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold, Forest Stewardship Council (FSC) Mix, TCO |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Producator | ASUS |
| Garantie |




