| General | |
| Recomandat pentru | Grafica |
| Tip panel | IPS |
| Diagonala | 27 inch |
| Anti-Glare | Da |
| Rezolutie | 2560 x 1440 pixeli |
| Timp de raspuns | 5 ms |
| Refresh Rate | 75 Hz |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Contrast | 1000:1 (normal) 100.000.000:1 (dynamic) |
| Luminozitate | 350 cd/mp |
| Unghi de vizibilitate | 178/178 grade |
| Dimensiune punct | 0.2331 mm |
| Standarde | sRGB: 100% Coverage Rec. 709: 100% Coverage |
| Culoare | Negru |
| Putere consumata | 19 W (normal) 0.5 W (standby) |
| Boxe integrate | 2x 2 W |
| Dimensiuni | Cu suport: 615 x 382-532 x 226 mm Fara suport: 615 x 372 x 51 mm |
| Greutate | Cu suport: 7.7 kg Fara suport: 5 kg |
| Montare perete | 100 x 100 VESA |
| Plug and play | Da |
| Accesorii incluse | Cablu alimentare |
| Tehnologii | Flicker-Free Bluelight Reducer Adaptive Sync ProArt Palette |
| Tehnologii | |
| Flicker Free | Da |
| Blue Light Reducer | Da |
| Ergonomie | |
| Inclinare | -5/+35 |
| Picior pivotant | -90/+90 |
| Ecran pivotant | 90 grade |
| Inaltime ajustabila | 150 mm |
| Porturi | |
| HDMI | 1 |
| Display Port | 1 |
| mini-DisplayPort | 1 |
| DVI | 1 |
| USB | 4x USB 3.0 |
| Jack | 1 |
Monitor Asus 27" PA278QV
1.244,81 lei TVA inclus.
ASUS ProArt PA278QV, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LED, 5 ms, Negru
100 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Resolution | WQHD |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Pivot | Yes |
| Screen-Format | 16:9 |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | Black |
| Built-in USB hub | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Mini DisplayPorts quantity | 1 |
| Number of speakers | 2 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Maximum refresh rate | 75 Hz |
| Display surface | Matt |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Number of OSD languages | 21 |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Dynamic contrast ratio marketing name | SmartContrast |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Number of upstream ports | 1 |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| DVI port | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 35° |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Market positioning | Graphics design |
| DVI-D ports quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Depth (without stand) | 51 mm |
| Viewable size diagonal | 68.5 cm |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 32 kWh |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Feet colour | Black |
| Width (with stand) | 615 mm |
| Width (without stand) | 615 mm |
| Height (without stand) | 372 mm |
| Depth (with stand) | 226 mm |
| Supported video modes | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Swivel angle range | -90 – 90° |
| RMS rated power | 4 W |
| Audio input | Yes |
| Height (with stand) | 532 mm |
| Digital horizontal frequency | 30 – 112 kHz |
| Digital vertical frequency | 46 – 75 Hz |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 384209 |
| Weight (with stand) | 7.72 kg |
| Weight (without stand) | 4.96 kg |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| Destinat pentru | |
| Producator | ASUS |
| Diagonala display | |
| Garantie | |
| Rezolutie display | 2560×1440, Quad HD |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip panel | IPS, LED |
| Ecran tactil | Nu |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 350 |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms, 5 |
| Suprafață de afișare | Mată |
| Formă ecran | Plat |
| Rezoluții grafice suportate | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 720 x 480, 720 x 576, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1280 x 768 (WXGA), 1280 x 800 (WXGA), 1280 x 960, 1440 x 900 (WXGA+), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA) |
| Moduri video suportate | 480p, 576p, 720p, 1080p |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Raport contrast (dinamic) | 100000000:1 |
| Nume raport contrast dinamic | SmartContrast |
| Rată maximă de reîmprospătare | 75 |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 16.78 milioane culori |
| Nivel pixel | 0,233 x 0,233 |
| Dimensiune zonă vizibilă, orizontală | 59,7 |
| Dimensiune zonă vizibilă, verticală | 33,6 |
| Diagonală zonă vizibilă | 68,5 |
| Frecvență orizontală (mod) digital | 30 – 112 |
| Frecvență verticală (mod) digital | 46 – 75 |
| Standard gamă de culori | sRGB |
| Acoperire sRGB (tipic) | 100 |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
| AMD FreeSync | Nu |
| Supot tip VESA Adaptative Sync | Da |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Tehnologie Low Blue Light (Emisie Redusă de Lumină Albastră) | Da |
| Număr de difuzoare | 2 |
| Puterea RMS | 4 |
| Difuzoare încorporate | Da |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Design grafic |
| Culoarea produsului | Negru |
| Design fără ramă | Da |
| Culoare picioare | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Număr porturi upstream | 1 |
| Număr porturi USB Tip-A downstream | 4 |
| DVI | Da |
| Număr porturi DVI-D | 1 |
| HDMI | Da |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 1.4 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.2 |
| Număr de Mini DisplayPort | 1 |
| Intrare audio | Da |
| Ieșire căști | Da |
| Ieșiri căști | 1 |
| Conectivitate pentru căşti | 3.5 mm |
| HDCP | Da |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 15 |
| Pivot | Da |
| înclinare | -90 – 90 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | -90 – 90 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 35 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Limbi afișaj pe ecran (OSD) | Chineză simplificată, Chineză tradițională, Croată, Cehă, Germană, Olandeză, Engleză, Spaniolă, Franceză, Ungară, Indoneziană, Italiană, Japoneză, Coreeană, Poloneză, Portugheză, Română, Rusă, Thailandeză, Turcă |
| Numărul de limbi OSD | 21 |
| Indicatori LED-uri | Da |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 32 |
| Consum de energie (tipic) | 32,1 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,5 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 40 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -20 – 60 |
| Lăţime (cu stand) | 615 |
| Adâncime (cu stand) | 226 |
| Înălţime (cu stand) | 532 |
| Lățime (fără stand) | 615 |
| Adâncime (fără stand) | 51 |
| Înălțime (fără stand) | 372 |
| Greutate | 4,96, 7,72 |
| Lăţime de ambalaj | 735 |
| Adâncimea de ambalaj | 216 |
| Înălţime de ambalaj | 464 |
| Greutatea pachetului | 10,8 |
| Stativ inclus | Da |
| Cabluri incluse | AC |
| Certificare | Energy Star, BSMI, CB, CCC, CEL level , CU, ErP, FCC, ISO-9241-307, J-MOSS, KCC, PSE, TUV-Ergo, TUV-GS, UkrSEPRO, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 10, Windows 7), RCM, TUV Flicker-free , KC , eStandby, TUV Low Blue Light, TCO, ICES-3, PC recycle |
| Cod Sistem Armonizat (HS) | 85285210 |










