Monitor Asus 27″ VA279QGS, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Refresh Rate: 120Hz, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 350 cd/m², Contrast (static) : 3000:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: sRGB, Color Gamut Coverage: 0.99, Colours: 16.7M, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+35, HAS: 150mm, Pivot: +/-90°, Swivel: -180/180, D-SUB: 0, DVI: Yes, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: 4x USB 3.2 Gen 1 Type-A, AUX: x1 3.5mm Audio OUT / x1 3.5mm Audio IN
Monitor Asus 27" VA279QGS, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
881,33 lei TVA inclus.
ASUS VA279QGS, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LCD, 1 ms, Negru
18 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| LFD-Resolution | FHD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Market positioning | Business |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Colour gamut | 99% |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| HDMI version | 1.4 |
| Number of speakers | 2 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Power consumption (PowerSave) | 0.5 W |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| FreeSync | Nu |
| Energy efficiency class (HDR) | Not available |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Pixel Pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| PC Audio in | Yes |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 16 kWh |
| Height (without stand) | 367 mm |
| Game mode | Yes |
| HDCP version | 1.4 |
| Tilt angle range | -5 – 35° |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Contrast ratio (typical) | 1500:1 |
| Flicker-free technology | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | D |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Width (with stand) | 612 mm |
| Width (without stand) | 612 mm |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Depth (without stand) | 47 mm |
| Feet colour | Black |
| Digital vertical frequency | 48 – 120 Hz |
| Contrast ratio (dynamic) | 3000:1 |
| Weight (without stand) | 3.9 kg |
| Height (with stand) | 529 mm |
| Depth (with stand) | 229 mm |
| RMS rated power | 4 W |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Response time | 1 ms |
| Viewable size, horizontal | 59.8 cm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Frameless design | Yes |
| Screen-Tech | IPS-LEDs |
| Adjustable height (max) | 15 cm |
| Digital horizontal frequency | 30 – 150 kHz |
| Destinat pentru | |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) Mix, TCO, ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| DVI | No |
| HDMI | Yes |
| Weight (with stand) | 5.95 kg |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 69 cm |
| HD type | Full HD |
| Package type | Box |
| Wall mountable | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Power consumption (typical) | 1.6 W |
| Package depth | 146 mm |
| Package width | 684 mm |
| Package height | 460 mm |
| Brand specific technologies | SPLENDID, Eye Care+ |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2205870 |
| Package weight | 81 kg |
| Producator | ASUS |
| Garantie |



