Monitor Asus 31.2″ XG32WCMS, Curvature: 1500R, Diagonal (inch): 31.2, Diagonal (cm): 80, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 280Hz, Response time GtG: 1ms, Brightness (max): 400 cd/m², Contrast (static) : 4000:1, Contrast (dynamic): 100M:1, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut Type: DCI-P3, Color Gamut Coverage: 95%, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: +20°~-5°, HAS: 110mm, Swivel: +25° ~ -25°, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB-C: x1 (DP Alt Mode), USB-C Power Delivery: 15W, AUX: Yes
Monitor Asus 31.2" XG32WCMS
2.121,35 lei TVA inclus.
ASUS ROG Strix XG32WCMS, 80 cm (31.5″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LCD, 1 ms, Negru
21 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Screen-Size | 32.x" |
|---|---|
| LFD-Resolution | QHD |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Power consumption (PowerSave) | 0.5 W |
| Tip panel | VA |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| DisplayPort | Da |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Contrast ratio (typical) | 4000:1 |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Diagonala monitor | 30 – 40 inch |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Viewable size, horizontal | 69.7 cm |
| Ecran Curbat: | Da |
| Display brightness (peak) | 400 cd/m² |
| Viewable size, vertical | 39.2 cm |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| Game mode | Yes |
| USB Power Delivery up to | 15 W |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| Flicker-free technology | Yes |
| Colour gamut | 95% |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 32 kWh |
| Panel type | Fast VA |
| Maximum refresh rate | 280 Hz |
| Shadow control | Yes |
| Feet colour | Black |
| Weight (without stand) | 6.1 kg |
| Pixel Pitch | 0.272 x 0.272 mm |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) Mix |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 70 kWh |
| Depth (without stand) | 108 mm |
| Height (without stand) | 425 mm |
| Depth (with stand) | 246 mm |
| Digital horizontal frequency | 30 – 415 kHz |
| Digital vertical frequency | 48 – 280 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10), DisplayHDR 400 |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1965553 |
| Width (with stand) | 708 mm |
| Height (with stand) | 573 mm |
| Weight (with stand) | 9.4 kg |
| Width (without stand) | 708 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Response time | 1 ms |
| Screen shape | Curved |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Contrast ratio (dynamic) | 100000000:1 |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Adjustable height (max) | 11 cm |
| Destinat pentru | |
| Headphone outputs | 1 |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 80 cm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Display diagonal | 80 cm (31.5) |
| Sustainability compliance | Yes |
| Package type | Box |
| Package weight | 1.22 kg |
| Package depth | 235 mm |
| Wall mountable | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| HD type | Quad HD |
| Power consumption (typical) | 130 W |
| Package width | 920 mm |
| Package height | 562 mm |
| Producator | ASUS |
| Garantie |










