Monitor Dell Gaming Alienware 27″ AW2724HF, 68.47 cm, Maximum preset resolution: DisplayPort: 1920 x 1080 at 360 Hz, HDMI port: 1920 x 1080 at 255 Hz, Screen type: Active matrix – TFT LCD, Panel technology: Fast IPS, Backlight: White LED edgelight system, Faceplate coating: Anti- glare treatment of the polarizer (Haze 25%, 3H), Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch (PPI): 81.72, Contrast ratio: 1000: 1, Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response time: 0.5 ms (gray-to-gray min), 1 ms (gray-to-gray most observed) in Extreme Mode, 2 ms gray to gray in Super Fast Mode, 4 ms gray to gray in Fast Mode, Luminance output: 400 cd/m² (typical), Color depth: 1.07 billion colors, Color gamut: sRGB 99% (typical), Adjustability: Height adjustable stand: 0 mm to 110 mm, Tilt: -5° to 21°, Swivel: -20° to 20°, Pivot: -90° to 90°, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm – behind VESA Cover), Connectivity: Rear: 2 x DP 1.4 (HDCP 1.4)(Supports up to FHD 1920 x 1080 360 Hz, HDR, VRR), 1 x HDMI 2.1 (HDCP 1.4)(Supports up to FHD 1920 x 1080 255 Hz TMDS, HDR, VRR as per specified in HDMI 2.1), 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream port, 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) downstream port, Bottom: 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) downstream port, Dell Display Manager 2.0 compatibility: Easy Arrange and other key features, Security: Security-lock slot (for Kensington locks, sold separately), What’s in the box: Stand riser, Stand base, Power cable, DisplayPort to DisplayPort 1.4 cable (1.80 meters), USB-C to DisplayPort 1.4 cable (1 meter), USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream cable (enables the USB ports on the monitor, 1.80 meters), Dimensions (with stand): Height (extended): 518.68 mm, Height (compressed): 408.68 mm, Width: 611.44 mm, Depth: 243.71 mm, Weight with stand assembly and cables: 6.55 kg, 3- Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
Monitor Dell Gaming Alienware 27", 68.47 cm, 1920 x 1080,
2.795,27 lei TVA inclus.
Alienware AW2724HF, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LCD, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Touch | No |
| LFD-Segment | Standard |
| LFD-Resolution | FHD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Plug and Play | Yes |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Maximum refresh rate | 360 Hz |
| Headphone out | No |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Backlight type | W-LED |
| Surface hardness | 3H |
| AMD FreeSync | Yes |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Front bezel colour | Black |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Cable management | Yes |
| HDCP version | 1.4 |
| Refresh rate | 201 – 300 Hz |
| Response time (fast) | 4 ms |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Input current | 1.5 A |
| Stand included | Yes |
| Pixel Pitch | 0.3108 x 0.3108 mm |
| Viewable size diagonal | 68.5 cm |
| Supported video modes | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Swivel angle range | -20 – 20° |
| Dell Display Manager (DDM) compatibility | Yes |
| Feet colour | Black |
| Weight (without stand) | 4.18 kg |
| Response time (extreme) | 0.5 ms |
| Smart modes | RPG, Sports |
| Depth (with stand) | 243.7 mm |
| Panel type | Fast IPS |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000:1 |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 39 kWh |
| Depth (without stand) | 68 mm |
| Pixel density | 81.72 ppi |
| Horizontal scan range | 27 – 404 kHz |
| Vertical scan range | 48 – 360 Hz |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1470973 |
| Width (with stand) | 611.4 mm |
| Height (with stand) | 408.7 mm |
| Weight (with stand) | 6.17 kg |
| Width (without stand) | 611.4 mm |
| Height (without stand) | 364.9 mm |
| Bezel width (side) | 7.35 mm |
| Bezel width (top) | 7.35 mm |
| Bezel width (bottom) | 2.19 cm |
| Built-in headphone hook | Yes |
| Brightness | ≤400cd/m2 |
| Timp de răspuns monitor | Sub 1 ms |
| LFD-Screen-Size | 27.x" |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Screen-Tech | TN-LEDs |
| Producator | DELL |
| Garantie | |
| Rezolutie display | 1920×1080, Full HD |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Tip panel | Fast IPS, IPS, LCD |
| Tip retroiluminare | W-LED |
| Ecran tactil | Nu |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 400 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Formă ecran | Plat |
| Rezoluții grafice suportate | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 900, 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Moduri video suportate | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Raport contrast (dinamic) | 1000:1 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 360 |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 1.07 miliarde de culori |
| Timp răspuns (rapid) | 4 |
| Nivel pixel | 0,311 x 0,311 |
| Densitate pixeli | 81,72 |
| Rată (de actualizare) scanare orizontală | 27 – 404 |
| Rată (de actualizare) scanare verticală | 48 – 360 |
| Dimensiune zonă vizibilă, orizontală | 59,7 |
| Dimensiune zonă vizibilă, verticală | 33,6 |
| Diagonală zonă vizibilă | 68,5 |
| Diagonala display | |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Duritate suprafață | 3H |
| Acoperire sRGB (tipic) | 99 |
| Response time (extreme) | 0,5 |
| AMD FreeSync | Da |
| Tip AMD FreeSync | FreeSync Premium |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Moduri Smart | RPG, Sporturi |
| Difuzoare încorporate | Nu |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Culoarea produsului | Negru |
| Culoare ramă frontală | Negru |
| Culoare picioare | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Număr de porturi USB Tip-B conectare upstream | 1 |
| Număr porturi USB Tip-A downstream | 4 |
| HDMI | Da |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| DisplayPort | 2, Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieșire căști | Nu |
| HDCP | Da |
| Versiune HDCP | 1.4 |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| O mai bună gestionare cablu | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 11 |
| Pivot | Da |
| înclinare | -90 – 90 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | -20 – 20 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 21 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Priza si Pornire | Da |
| Indicatori LED-uri | Da |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | E |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 21 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 39 |
| Consum de energie (tipic) | 21,4 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,5 |
| Consum de energie (max) | 100 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 |
| Curent de intrare | 1.5 |
| Tipul sursei de energie | Intern |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 40 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -20 – 60 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 80 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 90 |
| Altitudinea de operare | 0 – 5000 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | 0 – 12192 |
| Lăţime (cu stand) | 611,4 |
| Adâncime (cu stand) | 243,7 |
| Înălţime (cu stand) | 408,7 |
| Lățime (fără stand) | 611,4 |
| Adâncime (fără stand) | 68 |
| Înălțime (fără stand) | 364,9 |
| Greutate | 4,18, 6,17 |
| Lățime ramă (lateral) | 7,35 |
| Lățime ramă (sus) | 7,35 |
| Lățime ramă (jos) | 2,19 |
| Greutatea pachetului | 9,76 |
| Stativ inclus | Da |
| Cabluri incluse | AC, DisplayPort, USB |
| Ghid de iniţiere rapidă | Da |
| Lungime cablu DisplayPort | 1,8 |
| Compatibil cu măsurile de sustenabilitate | Da |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
| Nu conține | Arsenic, Mercur, PVC/BFR |
| Comutator pornit / oprit | Da |
| Suport cască încorporat | Da |
| Certificate de conformitate | RoHS |
| Compatibilitate Manager Afișaj Dell (DDM) | Da |










