Monitor LG 27″ 27G411A-B.AEU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 144Hz, Response time GtG: 5ms, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1500:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: sRGB, Color Gamut Coverage: 0.95, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: 0, HDMI: x1, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor LG 27" 27G411A-B.AEU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68,
LG 27G411A-B, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LCD, 5 ms, Negru
100 în stoc
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
|---|---|
| Wi-Fi | No |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Ethernet LAN | No |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Colour gamut | 99% |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Market positioning | Gaming |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | Yes |
| Backlight type | Edge LED |
| sRGB coverage (typical) | 99% |
| Power adapter included | Yes |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| FreeSync | Da |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Display surface | Matt |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Response time (fast) | 1 ms |
| Pixel density | 82 ppi |
| AMD FreeSync | Yes |
| Detachable stand | Yes |
| Response time | 5 ms |
| Cable lock slot | No |
| Power supply type | Internal |
| Weight (without stand) | 2.9 kg |
| HDR | Da |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| HDCP version | 2.2 |
| Depth (with stand) | 220 mm |
| HDMI cable length | 1.8 m |
| AMD FreeSync type | FreeSync |
| Cable management | Yes |
| Game mode | Yes |
| FPS counter | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Contrast ratio (typical) | 1500:1 |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| VESA Adaptive Sync support | No |
| Built-in KVM switch | No |
| G-Sync | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Weight (with stand) | 3.8 kg |
| Energy efficiency class (HDR) | F |
| Colour gamut standard | sRGB |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 22 kWh |
| Feet colour | Black |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 20 kWh |
| Refurbished | No |
| Depth (without stand) | 38.5 mm |
| On Screen Display (OSD) | No |
| Digital signal format system | Not supported |
| HDMI version | 2.2 |
| Width (with stand) | 611.5 mm |
| Remote control batteries included | No |
| Width (without stand) | 611.5 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 0 |
| Mini DisplayPorts quantity | 0 |
| Pixel Pitch | 0.3114 x 0.3114 mm |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 0 |
| Destinat pentru | |
| Colour depth | 24 bit |
| Screen-Tech | TN-LEDs |
| DVI | No |
| Swivel arm | No |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 6.86 cm (2.7) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Remote control included | No |
| Built-in microphone | No |
| Cables included | HDMI |
| Display diagonal (metric) | 68.5 cm |
| HD type | Full HD |
| Manual | Yes |
| Package type | Box |
| Wall mountable | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Package depth | 430 mm |
| Package weight | 5.3 kg |
| Height adjustment | No |
| Package width | 690 mm |
| Brand specific technologies | Black Equalizer, Crosshair |
| Package height | 141 mm |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2391926 |
| Height (with stand) | 452.4 mm |
| Height (without stand) | 357.8 mm |