Monitor MSI 26.5″ MAG 272QP QD-OLED X50, Diagonal (inch): 26.5, Diagonal (cm): 67, Aspect ratio: 16:9, Panel: QD-OLED, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 500Hz, Response time GtG: 0.03ms, Brightness (max): 500 cd/m², Contrast (static) : 1.5M:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: Adobe RGB, Color Gamut Coverage: 0.98, Colours: 1.07B, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, HAS: 110mm, Pivot: +/-90°, Swivel: -30/+30, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, USB-C: x1, USB-C Power Delivery: 15W, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor MSI 26.5" MAG 272QP QD-OLED X50, Diagonal (inch): 26.5,
4.158,59 lei TVA inclus.
MSI MAG 272QP QD-OLED X50, 67,3 cm (26.5″), 2560 x 1440 Pixel, Wide Quad HD, QD-OLED, 1 ms, Negru
15 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Colour gamut | 99% |
| Panel type | OLED |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Headphone out | Yes |
| USB Type-C downstream ports quantity | 1 |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Swivel angle range | -30 – 30° |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| FreeSync | Da |
| HDR | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| DisplayPort | Da |
| AMD FreeSync | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 25 kWh |
| Power supply type | Internal |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Luminozitate maximă | 500 – 749 cd/m2 |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| USB Power Delivery up to | 15 W |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Tip panel | OLED |
| Viewable size, vertical | 33.4 cm |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 1500000:1 |
| Refresh rate | Peste 300 Hz |
| Weight (with stand) | 8 kg |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 29 kWh |
| Adobe RGB coverage | 98% |
| Display brightness (peak) | 500 cd/m² |
| Width (with stand) | 610 mm |
| sRGB coverage (typical) | 138% |
| Depth (with stand) | 242 mm |
| Depth (without stand) | 69 mm |
| Pixel Pitch | 0.2292 x 0.2292 mm |
| Viewable size, horizontal | 59 cm |
| Height (without stand) | 356.4 mm |
| DCI-P3 coverage | 99% |
| Height (with stand) | 532 mm |
| Width (without stand) | 610 mm |
| Colour depth | 8 bit |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Response time | 1 ms |
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Frameless design | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Display technology | QD-OLED |
| Adjustable height (max) | 11 cm |
| Destinat pentru | |
| Headphone outputs | 1 |
| Product colour | Black |
| Touchscreen | No |
| Quick start guide | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| DC-in jack | Yes |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display diagonal (metric) | 69 cm |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| HD type | Wide Quad HD |
| Cables included | DisplayPort, HDMI, Power |
| Warranty-Period | 3 year(s) |
| Package type | Box |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Package width | 820 mm |
| Display diagonal | 67.3 cm (26.5) |
| Package depth | 169 mm |
| Package weight | 11.5 kg |
| Maximum refresh rate | 500 Hz |
| Package height | 513 mm |
| Horizontal scan range | 31.2 – 835 kHz |
| Vertical scan range | 48 – 500 Hz |
| Brand specific technologies | MSI OLED Care 2.0, QD Premium Color |
| Producator | MSI |
| Garantie |










