Monitor Samsung 27″ LS27CM500EUXDU, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 4ms, Brightness (max): 250 cd/㎡, Contrast (static) : 3000:1, Viewing angle: 178°/178°, Colours: 16.7M, Speakers: 5Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -2.0° (±2.0°) ~22.0° (±2.0°), HDMI: x2, USB Hub: 2x USB 2.0
Monitor Samsung 27" LS27CM500EUXDU
Samsung M50C, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LCD, 4 ms, Negru
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Resolution | UHD 4K |
|---|---|
| MNT-Screen-Size | 27.x" |
| Pivot | No |
| Screen-Format | 16:9 |
| Wi-Fi | Yes |
| Tech-3D | No |
| MNT-Color | Black |
| Windows operating systems supported | Windows 10 |
| Ethernet LAN | No |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Market positioning | Consumer |
| Headphone out | No |
| Display number of colours | 1 billion colours |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Boxe integrate | Da |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Audio input | No |
| FreeSync | Nu |
| Power supply type | Internal |
| HDR | Da |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| HDCP version | 2.2 |
| Depth (without stand) | 41.8 mm |
| Power cable length | 1.5 m |
| Samsung Eye Saver Mode | Yes |
| Adaptive picture | Yes |
| Game mode | Yes |
| Weight (with stand) | 4.8 kg |
| RMS rated power | 10 W |
| Display brightness (min) | 200 cd/m² |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Quantum dot color technology | No |
| VESA Adaptive Sync support | No |
| Game features | Super Ultrawide GameView |
| Operating system installed | Tizen |
| Adaptive Sound Control (ASC) | Yes |
| Built-in KVM switch | No |
| DisplayPort output | No |
| Tilt angle range | -2 – 22° |
| Picture-in-Picture | No |
| Black eQualizer function | No |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 32 kWh |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1450071 |
| Width (with stand) | 615.5 mm |
| Depth (with stand) | 193.5 mm |
| Height (with stand) | 455.4 mm |
| Width (without stand) | 615.5 mm |
| Height (without stand) | 367.9 mm |
| Weight (without stand) | 3.6 kg |
| Stand type | Simple stand |
| Low input lag | No |
| Sound mirroring | Yes |
| Screen mirroring | Yes |
| TV Plus | Yes |
| SmartThings app support | Yes |
| Works with Samsung Bixby | No |
| Wireless Dex support | Yes |
| Tap view | Yes |
| Web browser | Yes |
| Browser supported | Tizen |
| Far-field voice interaction | No |
| Universal guide | Yes |
| Multi View | Yes |
| Picture-by-Picture (PbP) | No |
| Daisy chain | No |
| Smart calibration | No |
| Anynet + (HDMI-CEC) | Yes |
| Eco Saving Plus | No |
| Image size | Yes |
| Wireless display | Yes |
| Gray balance | No |
| Factory tunning | No |
| Auto source switch+ | Yes |
| Off Timer Plus | No |
| NFT marketplaces | Nifty Gateway |
| Knox vault | No |
| Workspace | Yes |
| Factory calibration report | No |
| Uniformity correction | No |
| Virtual AIM point | Yes |
| Web service | Microsoft 365 |
| My contents | Yes |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |