MONITOR SAMSUNG LS49A950UIPXEN 49 inch, Curvature: 1800R , Panel Type:VA, Resolution: 5,120 x 1,440, Aspect Ratio: 32:9, Refresh Rat e:120Hz,Response time GtG: 4 ms, Brightness: 350 cd/m², Contrast (static): 3000: 1, Contrast (dynamic): Mega DCR, Viewing angle: 178°/178°, Color Gamut(NTSC/sRGB/Adobe RGB/DCI-P3): 88% NTSC, 95% DCI, 125% sRGB, Colours: 1B,speakers 7W x 2, Adjustability: Tilt: -2. 0˚(±2.0˚) ~ +15.0˚(±2.0˚),Height Adjust: 120.0 ± 5.0 mm, Swivel: -15.0˚(±2.0˚) ~ +15.0˚(±2.0˚),Connectivity: 2xHDMI 2.0, 3x USB 3.0/1x USB-C (90W), 1xDisplayPort 1.4,Headphone out, VESA: 100×100
Monitor Samsung 49" LS49A950UIPXEN
6.158,59 lei TVA inclus.
Samsung S95UA, 124,5 cm (49″), 5120 x 1440 Pixel, UltraWide Dual Quad HD, QLED, 4 ms, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| MNT-Resolution | QHD |
|---|---|
| MNT-Color | Black |
| Built-in USB hub | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| HDMI version | 2.0 |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Touchscreen | Nu |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Refresh rate | 100 – 144 Hz |
| Luminozitate maximă | 350 – 499 cd/m2 |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| FreeSync | Nu |
| Diagonala monitor | Peste 41 inch |
| HDR | Da |
| USB Type-C | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| Built-in KVM switch | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Power cable length | 1.5 m |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| Ecran Curbat: | Da |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Display brightness (peak) | 400 cd/m² |
| Flicker-free technology | Yes |
| Stand included | Yes |
| Colour gamut | 95% |
| Rezoluție monitor | 5120 x 1440 |
| Rata de aspect | 32:9 |
| Native aspect ratio | 32:9 |
| Screen curvature rating | 1800R |
| Dynamic contrast ratio marketing name | Mega DCR |
| sRGB coverage (typical) | 125% |
| NTSC coverage (typical) | 88% |
| Adobe RGB coverage | 92% |
| Tilt angle range | -2 – 15° |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 45 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 68 kWh |
| Width (with stand) | 1199.5 mm |
| Depth (with stand) | 349.7 mm |
| Height (with stand) | 523.1 mm |
| Weight (with stand) | 14.6 kg |
| Width (without stand) | 1199.5 mm |
| Depth (without stand) | 193.7 mm |
| Height (without stand) | 369.4 mm |
| Weight (without stand) | 11.6 kg |
| Swivel angle range | -15 – 15° |
| Response time | 4 ms |
| Feet colour | Black |
| Viewable size, vertical | 33.5 cm |
| Display technology | QLED |
| Digital signal format system | Not supported |
| Viewable size, horizontal | 119.2 cm |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1402542 |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Producator | SAMSUNG |
| Diagonala display | |
| Garantie | |
| Rezolutie display | 5120×1440, UltraWide Dual Quad HD |
| Raport de aspect nativ | 32:9 |
| Tip panel | QLED, VA |
| Ecran tactil | Nu |
| Luminozitate afisaj (la vârf) | 400 |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 350 |
| Timp de răspuns monitor | 4, 4 – 5 ms |
| Formă ecran | Curbat |
| Indice curbare ecran | 1800R |
| Rația de contrast (tipică) | 3000:1 |
| Nume raport contrast dinamic | Mega DCR |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Optimizator de rată de împrospătare | Da |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Numărul de culori ale afișajului | 1.07 miliarde de culori |
| Dimensiune zonă vizibilă, orizontală | 119,2 |
| Dimensiune zonă vizibilă, verticală | 33,5 |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | DisplayHDR 400, High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Gamă de culori | 95 |
| Acoperire sRGB (tipic) | 125 |
| Acoperire NTSC (tipică) | 88 |
| Acoperire Adobe RGB | 92 |
| Tehnologie color Quantum dot | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Nu |
| AMD FreeSync | Nu |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Caracteristici joc | Optimizor Dimensiune Ecran |
| Difuzoare încorporate | Da |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Culoarea produsului | Negru |
| Culoare picioare | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Tip port USB upstream | USB tip-C |
| Număr de porturi USB Tip-C conectare upstream | 1 |
| Număr porturi USB Tip-A downstream | 3 |
| Alimentare energie USB | Da |
| Putere USB Redată până la | 90 |
| HDMI | Da |
| HDMI | 2, Da |
| Versiune HDMI | 2.0 |
| Ieșire căști | Da |
| Comutator KVM încorporat | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 12 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | -15 – 15 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -2 – 15 |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | G |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 45 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 68 |
| Consum de energie (tipic) | 45 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,5 |
| Consum de energie (max) | 220 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Tipul sursei de energie | Intern |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 40 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 80 |
| Lăţime (cu stand) | 1199,5 |
| Adâncime (cu stand) | 349,7 |
| Înălţime (cu stand) | 523,1 |
| Lățime (fără stand) | 1199,5 |
| Adâncime (fără stand) | 193,7 |
| Înălțime (fără stand) | 369,4 |
| Greutate | 11,6, 14,6 |
| Tip stand | Stand HAS |
| Lăţime de ambalaj | 1327 |
| Adâncimea de ambalaj | 318 |
| Înălţime de ambalaj | 497 |
| Greutatea pachetului | 20,1 |
| Tip ambalaj | Cutie |
| Cabluri incluse | AC, HDMI, USB tip-C |
| CD de instalare | Da |
| Lungime cablu curent | 1,5 |
| Tehnologii specifice de brand | Black Equalizer |
| Picture-by-Picture (PbP) | Da |
| Sistem de formatare a semnalului digital | Nu este compatibil |
| Mod Economic Samsung Eye | Da |
| Economisire Eco Plus | Da |
| Dimensiune imagine | Y |
| Comutator sursă automat | Da |
| Off Timer Plus | Da |










































