Monitor ViewSonic 27″ TD2760, Touch: 10pts, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68.6, Aspect ratio: 16:9, Panel: VA, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 60Hz, Response time GtG: 6ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 3000:1, Viewing angle: 178° (H) / 178° (V), Color Gamut Type: NTSC, Color Gamut Coverage: 0.72, Colours: 16.7M, Speakers: 2x2W, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -4° ~ 90°, D-SUB: x1, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: x2 USB A 3.2/x1 USB B 3.2, AUX: x1 3.5mm Audio OUT / x1 3.5mm Audio IN
Monitor ViewSonic 27" TD2760, Touch: 10pts, Diagonal (inch): 27, Diagonal
2.700,08 lei TVA inclus.
Viewsonic TD2760, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LED, 6 ms, Negru
7 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Native aspect ratio | 16:9 |
|---|---|
| Built-in USB hub | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| HDMI version | 1.4 |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Number of speakers | 2 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display technology | LED |
| Touch technology | Multi-touch |
| Panel type | VA |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Pallet gross width | 120 cm |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Backlight type | LED |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Tip panel | VA |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Aspect ratio | 16:9 |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| FreeSync | Nu |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| Pixel Pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Number of OSD languages | 14 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 19 kWh |
| Separate H/V sync | Yes |
| Mean time between failures (MTBF) | 30000 h |
| Weight (without stand) | 5.5 kg |
| Response time | 6 ms |
| Weight (with stand) | 7.9 kg |
| Screen shape | Flat |
| Vertical scan range | 50 – 76 Hz |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Touchscreen technology | Projected capacitive system |
| Number of simultaneous touchpoints | 10 |
| Connection to PC | Yes |
| Timp de răspuns monitor | 6 – 7 ms |
| Depth (without stand) | 58 mm |
| Power supply type | AC |
| Touchscreen type | Multi-user |
| Audio input | 1 |
| Depth (with stand) | 239 mm |
| RMS rated power | 4 W |
| Height (with stand) | 443 mm |
| Height (without stand) | 410 mm |
| Audio output | 1 |
| RS-232 ports | 1 |
| Surface hardness | 6H |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Horizontal scan range | 15 – 90 kHz |
| Glass thickness | 1.88 mm |
| Tilt angle range | -4 – 90° |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 384384 |
| Width (with stand) | 660 mm |
| Width (without stand) | 660 mm |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AMD FreeSync | No |
| Viewable size, horizontal | 59.8 cm |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Destinat pentru | |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Quick start guide | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Built-in microphone | No |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 90% |
| HD type | Full HD |
| Package height | 525 mm |
| Wall mountable | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Power consumption (typical) | 26 W |
| Package depth | 204 mm |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Display diagonal (metric) | 68.58 cm |
| Weight | 7.9 kg |
| Package weight | 10.2 kg |
| Package width | 753 mm |
| Accessories included | Power Cable, VGA Cable, HDMI Cable, USB Cable, Audio Cable |
| Certification | MX-CoC, Mexico Energy, CE, CE EMC, CB |
| Harmonized System (HS) code | 8528521000 |
| Pallet gross height | 2.24 m |
| Producator | VIEWSONIC |
| Garantie |










