Monitor ViewSonic 27″ VG2748A-2, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68.58, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 100Hz, Response time GtG: 5ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1300:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: sRGB, Color Gamut Coverage: 99%, Colours: 16.7M, Speakers: 2Wx2, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+40, HAS: 130mm, Pivot: 180°, Swivel: 120, D-SUB: 1, HDMI: x1, DisplayPort: x1, USB Hub: 1 up, 4 down USB 3.2 (3 x 5V/900mA, 1 x 2.1A)
Monitor ViewSonic 27" VG2748A-2, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 68.58,
1.138,86 lei TVA inclus.
Viewsonic VG Series VG2748A-2, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LED, 5 ms, Negru
In stoc distributie
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Pivot | Yes |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Built-in USB hub | Yes |
| LED backlight | Yes |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| Cable lock slot | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1300:1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Number of speakers | 2 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Pallet gross width | 120 cm |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| HDR | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| Timp de răspuns monitor | 4 – 5 ms |
| Boxe integrate | Da |
| DisplayPort | Da |
| Supported graphics resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Surface hardness | 3H |
| FreeSync | Nu |
| Response time | 5 ms |
| Power supply type | Internal |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| Number of USB Type-B upstream ports quantity | 1 |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 22 kWh |
| Pixel Pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| Montare VESA | Nu |
| Supported video modes | 1080p |
| Depth (with stand) | 202 mm |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| Screen shape | Flat |
| Maximum refresh rate | 100 Hz |
| Flicker-free technology | Yes |
| Market positioning | Office |
| Stand included | Yes |
| Width (with stand) | 612 mm |
| Width (without stand) | 612 mm |
| Feet colour | Black |
| Height (without stand) | 362 mm |
| Weight (with stand) | 7 kg |
| NTSC coverage (typical) | 76% |
| RMS rated power | 4 W |
| Weight (without stand) | 4.6 kg |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Colour depth | 8 bit |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Swivel angle range | 0 – 120° |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| AMD FreeSync | No |
| sRGB coverage (typical) | 108% |
| Refresh rate | Sub 100 Hz |
| HDMI | Da |
| DVI | Nu |
| Adjustable height (max) | 13 cm |
| Colour gamut standard | NTSC, sRGB |
| Destinat pentru | |
| Tilt angle range | -5 – 40° |
| Height (with stand) | 401.2 mm |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Depth (without stand) | 32 mm |
| Pallet gross height | 2.06 m |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Quick start guide | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Cables included | AC |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 90% |
| HD type | Full HD |
| Manual | Yes |
| Package height | 430 mm |
| Wall mountable | Yes |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Package width | 692 mm |
| Power consumption (typical) | 23 W |
| Package depth | 218 mm |
| Weight | 7 kg |
| Power consumption (max) | 2.5 W |
| Package weight | 1.01 kg |
| Harmonized System (HS) code | 8528521000 |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1043247 |
| Producator | VIEWSONIC |
| Garantie |










