Monitor ViewSonic 27″ VX27G1-2K, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 2560×1440, Refresh Rate: 180Hz, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Viewing angle: 178/178, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+20, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor ViewSonic 27" VX27G1-2K, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
777,90 lei TVA inclus.
Viewsonic VX Series VX27G1-2K, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LED, Negru
28 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Native aspect ratio | 16:9 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| LED backlight | Yes |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| HDMI version | 2.0 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Headphone out | Yes |
| Power adapter included | Yes |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Tip panel | IPS |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| HDCP | Yes |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| DisplayPort | Da |
| Surface hardness | 3H |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Power supply type | External |
| FreeSync | Nu |
| HDR | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| HDCP version | 2.2 |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Contrast ratio (dynamic) | 80000000:1 |
| Weight (without stand) | 3.1 kg |
| Pixel Pitch | 0.233 x 0.233 mm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Colour depth | 10 bit |
| G-Sync | Da |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| NVIDIA G-SYNC type | G-SYNC Compatible |
| Depth (without stand) | 48 mm |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Energy efficiency class (HDR) | F |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 24 kWh |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Feet colour | Black |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 29 kWh |
| NTSC coverage (typical) | 78% |
| ECO mode | Yes |
| Weight (with stand) | 3.6 kg |
| Height (without stand) | 364.1 mm |
| sRGB coverage (typical) | 110% |
| Width (with stand) | 615.1 mm |
| Width (without stand) | 615.1 mm |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Frameless design | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 20° |
| Colour gamut standard | NTSC, sRGB |
| Destinat pentru | |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Pallet gross height | 2.25 m |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Quick start guide | Yes |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 90% |
| Display diagonal (metric) | 69 cm |
| Cables included | DisplayPort |
| Display resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Package type | Box |
| Package depth | 120 mm |
| Package weight | 4.7 kg |
| Power consumption (standby) | 0.3 W |
| Power consumption (typical) | 33 W |
| Package width | 680 mm |
| Package height | 460 mm |
| Compliance certificates | CB, CE, EAC, Electromagnetic Compatibility (EMC), REACH, RoHS, WEEE |
| Power consumption (max) | 36 W |
| Weight | 3.6 kg |
| HD type | Quad HD |
| Harmonized System (HS) code | 8528521000 |
| Depth (with stand) | 188.7 mm |
| Height (with stand) | 455.6 mm |
| Producator | VIEWSONIC |
| Garantie |










