Monitor ViewSonic 27″ XG27G1, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69, Aspect ratio: 16:9, Panel: IPS, Resolution: 1920×1080, Refresh Rate: 180Hz, Response time MPRT: 1ms, Brightness (max): 250 cd/m², Contrast (static) : 1000:1, Contrast (dynamic): 50M:1, Viewing angle: 178/178, Color Gamut Type: NTSC, Color Gamut Coverage: 80%, Colours: 16.7M, VESA Wallmount: 100×100, Tilt: -5/+22, HAS: 130mm, Pivot: 180°, Swivel: 90, D-SUB: 0, HDMI: x2, DisplayPort: x1, AUX: x1 3.5mm Audio OUT
Monitor ViewSonic 27" XG27G1, Diagonal (inch): 27, Diagonal (cm): 69,
1.085,02 lei TVA inclus.
Viewsonic XG27G1, 68,6 cm (27″), 1920 x 1080 Pixel, Full HD, LED, Negru
In stoc distributie
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| HDMI | Yes |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Products per master (outer) case | 1 pc(s) |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LED |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Audio output | Yes |
| Tip panel | IPS |
| Rezoluție monitor | 1920 x 1080 |
| Timp de răspuns monitor | 1 – 3 ms |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Luminozitate maximă | 250 – 349 cd/m2 |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| Portabil | Nu |
| G-Sync | Nu |
| USB Type-C | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| Culoare monitor | Negru |
| Diagonala monitor | 26 – 29 inch |
| DisplayPort | Da |
| Surface hardness | 3H |
| Power supply type | External |
| FreeSync | Nu |
| HDR | Da |
| Contrast ratio (dynamic) | 50000000:1 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Pixel Pitch | 0.311 x 0.311 mm |
| Weight (without stand) | 3.1 kg |
| Weight (with stand) | 4.8 kg |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Depth (without stand) | 48 mm |
| Response time (MPRT) | 1 ms |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Energy efficiency class (HDR) | E |
| Height (without stand) | 364.1 mm |
| NTSC coverage (typical) | 80% |
| HDMI version | 2.2 |
| Width (with stand) | 615.1 mm |
| Width (without stand) | 615.1 mm |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Colour depth | 8 bit |
| HDMI ports quantity | 2 |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| sRGB coverage (typical) | 113% |
| NVIDIA G-SYNC | No |
| Built-in camera | No |
| Built-in USB hub | No |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| AMD FreeSync | No |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 21 kWh |
| Adjustable height (max) | 15 cm |
| Destinat pentru | |
| Pallet gross length | 100 cm |
| Pallet gross height | 2.23 m |
| Depth (with stand) | 215.1 mm |
| Height (with stand) | 550.8 mm |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| Built-in speaker(s) | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 68.6 cm (27) |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 90% |
| HD type | Full HD |
| Package depth | 147 mm |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Height adjustment | Yes |
| Swivelling | Yes |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Package weight | 6.5 kg |
| Power consumption (max) | 31 W |
| Package width | 790 mm |
| Package height | 483 mm |
| Weight | 4.8 kg |
| Power consumption (typical) | 29 W |
| Harmonized System (HS) code | 8528521000 |
| Producator | VIEWSONIC |
| Garantie |




