Canon MF553DW, Multifunctional laser mono dimensiune A4, viteza printare 43 ppm, Print,Copy,Scan,Fax, Duplex, rezolutie: 1200 x 1200 dpi, FPO: 5.7 sec, Procesor 800Mhz x 2, Memorie RAM 1GB, Limbaje de printare: UFRII, PCL 5e2, PCL6, Adobe® PostScript3, Viteza copiere: 43ppm, rezolutie: 600 x 600dpi, DADF 50 coli, copii multiple: 999, marire/micsorare: 25-400%, Scanare: color, rezolutie 600 x 600dpi pana la 9600 x 9600dpi, 24 bit, 256 tonuri de gri, scan to email, cloud, ifax, Fax 33.6Kbps, memorie: 512 pagini, alimentare hartie: 650 coli standard, 2300 max, interfata: USB, Ethernet, WI-FI, WI-FI Direct, Volum maxim lunar: 150 000 pagini, Touchscreen 12.7 cm, Consumabile: 056L(5.1k pagini, 056 (10k pagini), 056H(21k pagini). 2 ani garanție comercială + 1 an suplimentar gratuit
Canon MF553DW, Multifunctional laser mono dimensiune A4, viteza printare 43
3.139,07 lei TVA inclus.
Canon i-SENSYS MF553DW, Cu laser, Imprimare mono, 1200 x 1200 DPI, A4, Imprimare directă, Negru, Alb
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Display | LCD |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 8.1 |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Speed dialling | Yes |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Internal memory | 1024 MB |
| Colour display | Yes |
| Printing | Mono printing |
| Document formats supported | |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Duplex scanning | Yes |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 50 sheets |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Power consumption (sleep) | 0.9 W |
| Faxing | Mono faxing |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Scanner type | ADF scanner |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| N-in-1 copy function | Yes |
| N-in-1 copy function (N=) | 2, 4 |
| ID-card copy function | Yes |
| Total input capacity | 550 sheets |
| Output colour depth | 24 bit |
| Duplex functions | Copy, Print, Scan |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Secure printing | Yes |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Total output capacity | 150 sheets |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| MF-Format | A4 |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 1200 x 1200 DPI |
| Paper tray media weight | 60 – 120 g/m² |
| Envelopes sizes | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Security algorithms | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-AES, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK, WPA2-TKIP |
| Printer fonts | PCL, PostScript |
| Warm-up time | 14 s |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Legal, Letter, Oficio, Statement |
| Sound pressure level (printing) | 54 dB |
| Maximum input capacity | 2300 sheets |
| Maximum duty cycle | 150000 pages per month |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 43 ppm |
| Time to first page (black, normal) | 5.7 s |
| Page description languages | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Multi-Purpose Tray media weight | 60 – 199 g/m² |
| Scan drivers | ICA, TWAIN, WIA |
| Paper tray media types | Envelopes, Heavy paper, Labels, Plain paper, Postcard, Recycled paper, Thin paper |
| Scan to | Cloud, E-mail |
| Recommended duty cycle | 2000 – 75000 pages per month |
| Sound pressure level (standby) | 24 dB |
| Power consumption (printing) | 590 W |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.41 kWh/week |
| Fax memory | 512 pages |
| Fax resolution (black) | 200 x 100 DPI |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Volum lunar imprimare | peste 50.001 pagini |
| Color-or-Mono | Black&White |
| Conectivitate: | |
| Fax | Da |
| Monthly-Volume | ≥100.001pgs |
| Built-in processor | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Direct printing | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Image formats supported | JPEG, TIFF |
| Storage temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Height | 452 mm |
| Weight | 19.8 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84433100 |
| Width | 494 mm |
| Control type | Touch |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Power consumption (standby) | 13.6 W |
| Power consumption (max) | 1430 W |
| Depth | 464 mm |
| Producator | CANON |
| Tehnologie tipărire | Cu laser |
| Garantie | |
| Imprimare color | Imprimare mono |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 |
| Viteza imprimare | 43, peste 41 ppm |
| Timp de încălzire | 14 |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 5,7 |
| Secure de imprimare | Da |
| Duplex | Da |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 |
| Numărul maxim de copii | 999 |
| Redimensionare copiere | 25 – 400 |
| Funcție copiere N-in-1 | Da |
| N-în-1 copy funcţie (N=) | 2, 4 |
| Funcție copiere card-ID | Da |
| ADF | Da, Yes |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 |
| Tip scaner | Scanner ADF |
| Scanează către | Cloud, E-mail |
| Formatele de imagine suportate | JPEG, TIFF |
| Formate de documente suportate | |
| Intensitate culoare intrare | 24 |
| Intensitate culoare ieșire | 24 |
| Scala nivel culoare gri | 256 |
| Drivere de scanare | ICA, TWAIN, WIA |
| Trimitere faxuri | Trimitere fax mono |
| Rezoluție fax (negru) | 200 x 100 |
| Viteză modem | 33,6 |
| Memorie fax | 512 |
| Apelarea rapidă | Da |
| Volum de lucru (recomandat) | 2000 – 75000 |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 150000 |
| Funcții duplex | Copie, Imprimă, Scanare |
| Culori imprimare | Negru |
| Limbi pagină descriere | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Caractere imprimantă | PCL, PostScript |
| Număr total tăvi intrare | 1 |
| Capacitate totală intrare | 550 |
| Capacitate totală ieșire | 150 |
| Tavă utilizări multiple | Da |
| Capacitate tavă multifuncțională | 100 |
| Alimentare documente automată (ADF) | Da |
| Capacitate tavă alimentare automată hârtie (ADF) | 50 |
| Capacitate maximă de alimentare | 2300 |
| Format hârtie | A4 |
| Tip tavă hârtie imprimare | Plicuri, Hârtie groasă, Etichete, Hârtie simplă, Cărți poștale, Hârtie reciclată, Hârtie subțire |
| Formate ISO serie-A (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Formate ISO serie-B (B0...B9) | B5 |
| Dimensiuni suporturi imprimare non-ISO | Executiv, Legal, Letter, Oficio, Statement |
| Dimensiuni plicuri | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 120 |
| Multi-Purpose Tray greutate mass-media | 60 – 199 |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 1 |
| WiFi | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Standarde Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Algoritmi de securitate | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-AES, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK, WPA2-TKIP |
| Memorie RAM | 1 GB |
| Procesor încorporat | Da |
| Frecventa procesor | 800 |
| Nivel intensitate sunet (imprimare) | 54 |
| Nivel intensitate sunet (standby) | 24 |
| Culoarea produsului | Negru, Alb |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Ecran încorporat | Da |
| Ecran | LCD |
| Tipul de control | Tactil |
| Afișaj color | Da |
| Consum de energie (max) | 1430 |
| Consumul mediu de energie în timp ce imprimaţi | 590 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 13,6 |
| Consum de energie (în repaos) | 0,9 |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,41 |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50 – 60 |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11, Windows 8.1 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 20 – 80 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | 10 – 30 |
| Lățime | 494 |
| Adâncime | 464 |
| Înălţime | 452 |
| Greutate | 19,8 |
| Cod Sistem Armonizat (HS) | 84433100 |





