Multifunctional laser color HP Color Laser MFP 179FNW; Dimensiune A4 ,(Printare, Copiere, Scanare, Fax),Viteza max 16ppm negru si color,rezolutie max 600x600dpi, memorie 128 MB, Limbaj de printare: SPL, tava150 coli, display 2 linii LCD, scanner: CIS, ADF, color fl atbed, max600x600 dpi, max18/4 cpm, interfata, USB2.0, LAN,, WI-FI, Fax,volummaxim lunar. 20.000 pag, se livreaza cu tonere : negru 700 pag, color500 pag, consumabile: W2070A, W2071A, W2072A, W2073A, Inlocuiestemodelul Samsung SS255A.
Multifunctional laser color HP Color Laser MFP 179FNW; Dimensiune A4
1.736,66 lei TVA inclus.
HP Color Laser MFP 179fnw, Color, Imprimanta pentru Imprimare,copiere,scanare,fax, Scanare în PDF, Cu laser, Imprimare color, 600 x 600 DPI, A4, Imprimare directă, Negru, Alb
20 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Display | LCD |
| Quick installation guide | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 5 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 29 |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Colour | Yes |
| Power consumption (off) | 0.2 W |
| Internal memory | 128 MB |
| Speed dialling | Yes |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Number of users | 5 user(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 4 pc(s) |
| Scan technology | CIS |
| Document formats supported | |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Market positioning | Home & office |
| Printing | Colour printing |
| Duplex printing | Yes |
| Copying | Colour copying |
| Duplex copying | Yes |
| Scanning | Colour scanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Number of print cartridges | 4 |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Cartridge(s) included | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Maximum scan area | 216 x 297 mm |
| Faxing | Mono faxing |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Print technology | Laser |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| N-in-1 copy function | Yes |
| ID-card copy function | Yes |
| Auto fit function | Yes |
| Maximum number of input trays | 1 |
| Duplex printing mode | Manual |
| Auto-redialing | Yes |
| Fax forwarding | Yes |
| Maximum duty cycle | 20000 pages per month |
| Paper input type | Paper tray |
| Total output capacity | 50 sheets |
| Digital sender | Yes |
| Fax resolution (black) | 300 x 300 DPI |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Print speed (colour, normal quality, A4/US Letter) | 4 ppm |
| Secure printing | Yes |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Fax delayed sending | Yes |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Auto reduction | Yes |
| Maximum print size | 216 x 356 mm |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| HP Auto-On/Auto-Off | Yes |
| MF-Format | A4 |
| Print resolution black | 600 x 600 DPI |
| Watermark printing | Yes |
| Booklet printing function | Yes |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 600 x 600 DPI |
| Total input capacity | 150 sheets |
| Paper tray 1 input capacity | 150 sheets |
| Maximum input capacity | 150 sheets |
| HP dynamic security | Yes |
| Custom media width | 76 – 216 mm |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Print resolution colour | 600 x 600 DPI |
| Paper tray media weight | 60 – 220 g/m² |
| Print margins (top, bottom, right, left) | 5 mm |
| Display number of lines | 2 lines |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Power consumption (ready) | 38 W |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 18 ppm |
| Sound power level (printing) | 6.5 dB |
| Duplex functions | Scan |
| N-in-1 print function | Yes |
| Scan drivers | TWAIN, WIA |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 18 cpm |
| Poster printing function | Yes |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 19 |
| Included cartridge capacity (black) | 700 pages |
| Warm-up time | 38 s |
| Time to first page (black, normal) | 12.4 s |
| Time to first page (colour, normal) | 25.3 s |
| Copy speed (colour, normal quality, A4) | 4 cpm |
| Time to first copy (black, normal) | 12.6 s |
| Time to first copy (colour, normal) | 32.1 s |
| N-in-1 copy function (N=) | 4, 2 |
| Background adjustment function | Yes |
| Maximum scan resolution | 19200 x 19200 DPI |
| Scan to | Software, TWAIN, WIA |
| TWAIN version | 1.9 |
| Fax memory | 400 pages |
| Distinctive ring | Yes |
| Recommended duty cycle | 100 – 500 pages per month |
| Page description languages | SPL |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 40 sheets |
| Maximum output capacity | 50 sheets |
| Non-ISO print media sizes | Oficio |
| Custom media length | 148.5 – 356 mm |
| Maximum internal memory | 128 MB |
| Power consumption (printing) | 300 W |
| Power consumption (sleep) | 1.9 W |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 193015507333, 193015507340, 193015507371, 193905621620, 193015507388, 193015507395 |
| Server operating systems supported | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2016 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 108 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1014 x 944 x 2202 mm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 160 |
| Mod imprimare | Color |
| Format | |
| Viteza imprimare | sub 20 ppm |
| Resolutie maxima imprimare: | 600 x 600 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Duplex | Da |
| ADF | Yes |
| Monthly-Volume | max-25.000pgs |
| Color-or-Mono | Color |
| Conectivitate: | |
| Fax | Da |
| Volum lunar imprimare | intre 10.001 si 50.000 de pagini |
| Built-in processor | Yes |
| User guide | Yes |
| Power cord included | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Image formats supported | JPG, TIFF |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 40 °C |
| Harmonized System (HS) code | 84433100 |
| Compliance certificates | CE |
| Manual | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Country of origin | China |
| Control type | Buttons |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 20 pc(s) |
| Depth | 363 mm |
| Doesn't contain | Mercury |
| Package height | 440 mm |
| Weight | 14.1 kg |
| Width | 406 mm |
| Package weight | 17.4 kg |
| Package depth | 466 mm |
| Package width | 501 mm |
| Height | 344.1 mm |
| Envelope feeder | No |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| UNSPSC-code | 43212110 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra |
| HP segment | Home office |
| Paper tray media types | Plain paper, Glossy paper, Bond paper, Recycled paper, Labels, Heavy paper, Lightweight paper |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g, 802.11b |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, Apple AirPrint, Google Cloud Print |
| Manufacturer warranty | One-year limited hardware warranty; For more info please visit us at https://www.support.hp.com |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 15 – 27 °C |
| Custom media sizes | 76 x 148.5 to 216 x 356 mm |
| Security algorithms | SNMPv2, SNMP, IPSec |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.876 kWh/week |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows 11 |
| Typical electricity consumption (TEC) number | 0.876 kWh/Week (Blue Angel); 1.093 kWh/Week (Energy Star) |
| Producator | HP |
| Garantie |






