Multifunctional laser mono Canon I-SENSYS MF275DW, dimensiune A4 (Printare, Copiere, Scanare, Fax), viteza 29ppm, duplex, rezolutie max 2400 x 600dpi, memorie 256MB RAM, processor: 1200 Mhz, alimentare hartie 150 coli + 35 ADF, limbaj de printare UFRII, (JPEG/TIFF/PDF, PNG), impriamre securizata, copiere 29 ppm, pana la 999 copii, marire- micsorare 25-400%, scanare color rezolutie optica 600X600 dpi, enhanced 9600 X 9600 dpi, scanare catre PC, cloud, ADF 35 coli, volum de printare max 20000 pagini/luna, ecran LCD tactil 6 linii, Fax 33.6 Kbps, memorie 256 pagini interfata USB 2.0 Hi-Speed, 10BASE-T/100BASE-TX, Wireless 802.11b/g/n, Wireless Direct Connection Consumabile: se livreaza cu cartus de 700 pagini, foloseste ulterior: CRG-071(1.2k pagini), CRG-071H(2.5K pagini).
Multifunctional laser mono Canon I-SENSYS MF275DW, dimensiune A4 (Printare, Copiere,
1.255,06 lei TVA inclus.
Canon i-SENSYS MF275dw, Cu laser, Imprimare mono, 2400 x 600 DPI, Copiere mono, A4, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8.1, Windows 11 |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Speed dialling | Yes |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Internal memory | 256 MB |
| Processor frequency | 1200 MHz |
| Printing | Mono printing |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex copying | Yes |
| Duplex copying mode | Auto |
| Scanning | Colour scanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Fax transmission speed | 3 sec/page |
| Modem speed | 33.6 Kbit/s |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Faxing | Mono faxing |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 35 sheets |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A6, A5 |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Power consumption (sleep) | 1 W |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| Paper tray media types | Plain paper |
| N-in-1 copy function | Yes |
| N-in-1 copy function (N=) | 2, 4 |
| ID-card copy function | Yes |
| Maximum duty cycle | 20000 pages per month |
| Total output capacity | 50 sheets |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint |
| Output colour depth | 24 bit |
| Number of print cartridges | 1 |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Time to first page (black, normal) | 5.4 s |
| Maximum number of copies | 999 copies |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Maximum print size | 216 x 356 mm |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.23 kWh/week |
| Paper tray media weight | 60 – 163 g/m² |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Legal, Letter, Oficio, Statement |
| Management protocols | SNMPv1, SNMPv3 |
| Total input capacity | 150 sheets |
| Power consumption (printing) | 530 W |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 2400 x 600 DPI |
| Page description languages | UFRII |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 29 ppm |
| Warm-up time | 7.5 s |
| Duplex functions | Copy, Fax, Print |
| Scan drivers | TWAIN, WIA |
| Scan to | Cloud, PC |
| Fax memory | 256 pages |
| Recommended duty cycle | 150 – 2000 pages per month |
| Maximum input capacity | 186 sheets |
| Envelopes sizes | DL, Com-10, Monarch, C5 |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | |
| Resolutie maxima imprimare: | 2400 x 600 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Conectivitate: | |
| Fax | Da |
| Volum lunar imprimare | intre 10.001 si 50.000 de pagini |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Built-in display | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Control type | Touch |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Width | 390 mm |
| Weight | 11.4 kg |
| Height | 36.8 mm |
| Depth | 374 mm |
| Power consumption (max) | 1300 W |
| Power consumption (standby) | 4.8 W |
| Producator | CANON |
| Moduri de imprimare față-verso | Auto |
| Garantie | |
| Tehnologie tipărire | Cu laser |
| Imprimare color | Imprimare mono |
| Rezoluţia maximă | 2400 x 600 |
| Viteza imprimare | 21-30 ppm, 29 |
| Timp de încălzire | 7,5 |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 5,4 |
| Duplex | Da |
| Mod copiere duplex | Auto |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 |
| Numărul maxim de copii | 999 |
| Redimensionare copiere | 25 – 400 |
| Funcție copiere N-in-1 | Da |
| N-în-1 copy funcţie (N=) | 2, 4 |
| Funcție copiere card-ID | Da |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 |
| Tip scaner | Scaner Flatbed & ADF |
| Scanează către | Cloud, PC-ul |
| Intensitate culoare intrare | 24 |
| Intensitate culoare ieșire | 24 |
| Scala nivel culoare gri | 256 |
| Drivere de scanare | TWAIN, WIA |
| Trimitere faxuri | Trimitere fax mono |
| Viteză transmitere fax | 3 |
| Viteză modem | 33,6 |
| Memorie fax | 256 |
| Apelarea rapidă | Da |
| Volum de lucru (recomandat) | 150 – 2000 |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 20000 |
| Funcții duplex | Copie, Fax, Imprimă |
| Număr cartușe de tipărire | 1 |
| Culori imprimare | Negru |
| Limbi pagină descriere | UFRII |
| Număr total tăvi intrare | 1 |
| Capacitate totală intrare | 150 |
| Capacitate totală ieșire | 50 |
| Alimentare documente automată (ADF) | Da |
| Capacitate tavă alimentare automată hârtie (ADF) | 35 |
| Capacitate maximă de alimentare | 186 |
| Format hârtie | A4 |
| Mărimea maximă de tipărire | 216 x 356 mm |
| Tip tavă hârtie imprimare | Hârtie simplă |
| Formate ISO serie-A (A0...A9) | A4, A6, A5 |
| Formate ISO serie-B (B0...B9) | B5 |
| Dimensiuni suporturi imprimare non-ISO | Executiv, Legal, Letter, Oficio, Statement |
| Dimensiuni plicuri | DL, Com-10, Monarch, C5 |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 163 |
| Port USB | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 1 |
| WiFi | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100Base-T(X) |
| Standarde Wi-Fi | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Algoritmi de securitate | WPA2-AES, WPA2-EAP, 64-bit WEP, WPA2-PSK, 128-bit WEP, WPA2-TKIP, WPA-AES, WPA-EAP, WPA-PSK, WPA-TKIP |
| Protocoale de administrare | SNMPv1, SNMPv3 |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint |
| Memorie RAM | 256 GB |
| Procesor încorporat | Da |
| Frecventa procesor | 1200 |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Ecran încorporat | Da |
| Tipul de control | Tactil |
| Consum de energie (max) | 1300 |
| Consumul mediu de energie în timp ce imprimaţi | 530 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 4,8 |
| Consum de energie (în repaos) | 1 |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,23 |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50 – 60 |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 8.1, Windows 11 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 10.14 Mojave |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2019, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2022, Windows Server 2016, Windows Server 2012 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 20 – 80 |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 30 |
| Lățime | 390 |
| Adâncime | 374 |
| Înălţime | 368 |
| Greutate | 11,4 |






