Multifunctional laser mono Canon MF3010 + 2X CRG725 incluse in pachet,dimensiune A4 (Printare, Copiere, Scanare), viteza 18ppm, rezolutie max1200x600dpi, memorie 64MB RAM, alimentare hartie 150 coli, limbaj deprintare UFRII-LT, scan: flatbed, color, max 600dpi, copy : max 18cpm,600x600dpi , max 9 copii, zoom 50-200%, display LCD 1 cifra, volum deprintare max 8000 pagini/luna, interfata: USB 2.0, consumabil: CRG-725.Extindere garantie la 3 ani gratuit, prin inregistrare. Detalii la https://www.canon.ro/offers/officewarrantypromotion/ 2 ani garanție comercială + 1 an suplimentar gratuit
Multifunctional laser mono Canon MF3010 + 2X CRG725 incluse in
1.372,84 lei TVA inclus.
Canon i-SENSYS MF3010, Cu laser, Imprimare mono, 1200 x 600 DPI, Copiere mono, A4, Negru
2 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | No |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Card reader integrated | No |
| Ethernet LAN | No |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Internal memory | 64 MB |
| Printing | Mono printing |
| Duplex printing | No |
| Duplex copying | No |
| Duplex scanning | No |
| Scanner type | Flatbed scanner |
| Faxing | No |
| Printing colours | Black |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Market positioning | Home & office |
| Scanning | Colour scanning |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| Economical printing | Yes |
| Total output capacity | 100 sheets |
| Digital sender | No |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5 |
| Output colour depth | 24 bit |
| Number of print cartridges | 1 |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| N-in-1 copy function (N=) | 2 |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Maximum print size | 216 x 356 mm |
| MF-Format | A4 |
| Paper tray media weight | 60 – 163 g/m² |
| Maximum duty cycle | 8000 pages per month |
| Total input capacity | 150 sheets |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.6 kWh/week |
| Custom media width | 76 – 216 mm |
| Custom media length | 127 – 356 mm |
| Print margins (top, bottom, right, left) | 5 mm |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 18 ppm |
| Warm-up time | 10 s |
| Time to first page (black, normal) | 7.8 s |
| Page description languages | UFRII-LT |
| Scan drivers | TWAIN, WIA |
| Duplex faxing | No |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 1200 x 600 DPI |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 18 cpm |
| Time to first copy (black, normal) | 12 s |
| Maximum number of copies | 9 copies |
| Copier resize | 50 – 200% |
| Maximum scan resolution | 9600 x 9600 DPI |
| Maximum scan area | A4 / Letter (216 x 297) |
| Paper tray media types | Card stock, Coated paper, Envelopes, Labels, Plain paper, Recycled paper, Transparencies |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Statement |
| Envelopes sizes | 10, B5, C5, DL |
| Sound pressure level (printing) | 65.3 dB |
| Sound power level (standby) | 43 dB |
| Power consumption (average operating) | 450 W |
| Power consumption (PowerSave) | 450 W |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | |
| Resolutie maxima imprimare: | 1200 x 600 DPI |
| Alimentator automat: | Nu |
| Volum lunar imprimare | max 10.000 de pagini |
| Monthly-Volume | max-10.000pgs |
| Color-or-Mono | Black&White |
| Conectivitate: | |
| Fax | Nu |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Harmonized System (HS) code | 84433100 |
| Height | 25.4 mm |
| Weight | 8.2 kg |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Depth | 276 mm |
| Power consumption (standby) | 1.4 W |
| Power consumption (max) | 960 W |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
| Width | 372 mm |
| Producator | CANON |
| Tehnologie tipărire | Cu laser |
| Garantie | |
| Imprimare color | Imprimare mono |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 600 |
| Viteza imprimare | 18, sub 20 ppm |
| Timp de încălzire | 10 |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 7,8 |
| Margini de tipărire | 5 |
| De imprimare Economica | Da |
| Duplex | Nu |
| Copiere | Copiere mono |
| Rezoluţie maximă de copiere | 600 x 600 |
| Viteza de copiere(calitate normală, negru, A4) | 18 |
| Timp până la prima copie (negru, normal) | 12 |
| Numărul maxim de copii | 9 |
| Redimensionare copiere | 50 – 200 |
| N-în-1 copy funcţie (N=) | 2 |
| ADF | No, Nu |
| Scanare | Scanare color |
| Rezoluţia optică de scanare | 600 x 600 |
| Rezoluţia maximă de scanare | 9600 x 9600 |
| Suprafață maximă scanare | A4 / Letter (216 x 297) |
| Tip scaner | Scaner plat |
| Intensitate culoare intrare | 24 |
| Intensitate culoare ieșire | 24 |
| Scala nivel culoare gri | 256 |
| Drivere de scanare | TWAIN, WIA |
| Trimitere fax duplex | Nu |
| Trimitere faxuri | Nu |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 8000 |
| Expeditor digital | Nu |
| Număr cartușe de tipărire | 1 |
| Culori imprimare | Negru |
| Limbi pagină descriere | UFRII-LT |
| Capacitate totală intrare | 150 |
| Capacitate totală ieșire | 100 |
| Format hârtie | A4 |
| Mărimea maximă de tipărire | 216 x 356 mm |
| Tip tavă hârtie imprimare | Casetă coli dimensiune card, Hârtie cretată, Plicuri, Etichete, Hârtie simplă, Hârtie reciclată, Folii transparente |
| Formate ISO serie-A (A0...A9) | A4, A5 |
| Formate ISO serie-B (B0...B9) | B5 |
| Dimensiuni suporturi imprimare non-ISO | Executiv, Statement |
| Dimensiuni plicuri | 10, B5, C5, DL |
| Personalizat mass-media lăţime | 76 – 216 |
| Personalizat mass-media lungime | 127 – 356 |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 163 |
| Interfețe standard | USB 2.0 |
| Port USB | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 1 |
| WiFi | Nu |
| Ethernet LAN | Nu |
| Cititor card integrat | Nu |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Nivel intensitate sunet (imprimare) | 65,3 |
| Nivel sunet (standby) | 43 |
| Culoarea produsului | Negru |
| Poziționare pe piață | Acasă & birou |
| Consum de energie (max) | 960 |
| Consum energie (operare medie) | 450 |
| Consum energie (PowerSave) | 450 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 1,4 |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,6 |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50 – 60 |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 20 – 80 |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 30 |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
| Lățime | 372 |
| Adâncime | 276 |
| Înălţime | 254 |
| Greutate | 8,2 |
| Cod Sistem Armonizat (HS) | 84433100 |









