Multifunctional laser mono HP Laserjet M234SDN , dimensiune A4(Printare, Copiere, Scanare), Duplex, viteza 29ppm, rezolutie max600x600dpi, procesor 500Mhz, memorie 64MB RAM, alimentare hartie 150coli, limbaj de printare URF, PCLmS, PWG, , scanner: flatbed, color ,rezolutie 600 x 1200 dpi , 24 bit, 256 niveluri de gri, scan to email(JPG, PDF); copy: max 600x600dpi, 99 copii, scalare 25-400%, , volum deprintare max 20000 pagini/luna, interfata: Hi-Speed USB 2.0, FastEthernet 10/100Base-TX, consumabile: W1350A 1.1k pagini, W1350X 2.4kpagini.
Multifunctional laser mono HP Laserjet M234SDN , dimensiune A4(Printare, Copiere,
1.393,57 lei TVA inclus.
HP LaserJet Imprimantă MFP M234sdn, Alb-negru, Imprimanta pentru Birou mic, Imprimare, copiere, scanare, Scanare către e-mail; Scanare în PDF, Cu laser, Imprimare mono, 600 x 600 DPI, A4, Imprimare directă, Gri, Alb
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Display | LCD |
| Card reader integrated | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 4 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 110 |
| Colour | No |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 80 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 18 |
| Internal memory | 64 MB |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Number of users | 5 user(s) |
| Printing | Mono printing |
| Duplex scanning | No |
| Scan technology | CIS |
| Document formats supported | |
| Faxing | No |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Market positioning | Home & office |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Duplex copying | Yes |
| Duplex copying mode | Auto |
| Scanning | Colour scanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Auto document feeder (ADF) | Yes |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Maximum scan area | 216 x 297 mm |
| Maximum copy resolution | 600 x 600 DPI |
| Copier resize | 25 – 400% |
| Time to first page (black, normal) | 7 s |
| Print technology | Laser |
| Copying | Mono copying |
| All-In-One-multitasking | Yes |
| Maximum number of copies | 99 copies |
| Auto fit function | Yes |
| Total output capacity | 100 sheets |
| Maximum number of input trays | 1 |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B4, B5 |
| Maximum duty cycle | 20000 pages per month |
| Number of print cartridges | 1 |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Secure printing | Yes |
| Sound pressure level (printing) | 51 dB |
| Sound power level (printing) | 6.6 dB |
| Duplex print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 18 ppm |
| Input colour depth | 24 bit |
| Greyscale levels | 256 |
| Scan drivers | TWAIN |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| HP Auto-On/Auto-Off | Yes |
| MF-Format | A4 |
| Print resolution black | 600 x 600 DPI |
| Paper tray media weight | 60 – 163 g/m² |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 600 x 600 DPI |
| Total input capacity | 150 sheets |
| Paper tray 1 input capacity | 150 sheets |
| Maximum input capacity | 150 sheets |
| Maximum output capacity | 100 sheets |
| Processor frequency | 500 MHz |
| Other operating systems supported | Linux |
| HP dynamic security | Yes |
| Recommended humidity operating range | 30 – 70% |
| Acoustic pressure emissions bystander (ready) | 16 dB |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Warm-up time | 45 s |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 29 ppm |
| Sustainability certificates | Blue Angel |
| Duplex functions | Print, Copy |
| Copy speed (black, normal quality, A4) | 29 cpm |
| Scan to | TWAIN, Software |
| Scan speed (colour) | 10 ppm |
| Scan speed (black) | 19 ppm |
| Recommended duty cycle | 200 – 2000 pages per month |
| Maximum print size | 216 x 354 mm |
| Custom media width | 101.6 – 216 mm |
| Custom media length | 152.4 – 356 mm |
| Maximum internal memory | 64 MB |
| Power consumption (printing) | 453 W |
| Power consumption (sleep) | 0.6 W |
| Power consumption (off) | 0.04 W |
| Included cartridge capacity (black) | 700 pages |
| Acoustic power emissions (ready) | 26 dB |
| Auto document feeder (ADF) input capacity | 40 sheets |
| Time to first copy (black, normal) | 8 s |
| Sound pressure level (scanning) | 45 dB |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABT) 194850889479; (B19) 194850889486 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 194850889479, 194850889486 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1199.9 x 1000 x 2196.1 mm (47.2 x 39.4 x 86.5) |
| Pallet weight (imperial) | 393.9 kg (868.5 lbs) |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Format | |
| Viteza imprimare | 21-30 ppm |
| Resolutie maxima imprimare: | 600 x 600 DPI |
| Alimentator automat: | Da |
| Duplex | Da |
| Color-or-Mono | Black&White |
| Monthly-Volume | max-25.000pgs |
| Conectivitate: | |
| Fax | Nu |
| ADF | No |
| Volum lunar imprimare | intre 10.001 si 50.000 de pagini |
| Power consumption (ready) | 33 W |
| Built-in processor | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Cables included | AC |
| Built-in display | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Sustainability compliance | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Control type | Buttons |
| Product colour | Grey, White |
| Weight | 9.5 kg |
| Operating temperature (T-T) | 15 – 32.5 °C |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Package weight | 12.4 kg |
| Products per pallet | 30 pc(s) |
| Country of origin | China, Vietnam |
| Doesn't contain | Mercury |
| Harmonized System (HS) code | 8443310000 |
| Package width | 497 mm |
| Depth | 308 mm |
| Power consumption (standby) | 0.6 W |
| Package height | 409 mm |
| Width | 418 mm |
| Manufacturer warranty | One-year limited warranty |
| Package depth | 379 mm |
| Image formats supported | BMP, JPEG, PNG, TIF |
| Power consumption (max) | 4.53 W |
| Envelope feeder | No |
| Mobile printing technologies | Mopria Print Service, Apple AirPrint |
| UNSPSC-code | 43212110 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 12.0 Monterey |
| HP segment | Home office |
| Height | 294.4 mm |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 8 |
| Recommended operating temperature range (T-T) | 17.5 – 25 °C |
| Page description languages | PCLmS, PWG, URF |
| Paper tray media types | Plain paper, Envelopes, Card stock, Labels, Rough paper, Postcard |
| Security algorithms | SNMPv3, SSL/TLS, SNMPv2, SNMP, TLS |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, EAC, BIS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Custom media sizes | 101.6 x 152.4 to 216 x 356 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows 11 |
| Power consumption (PowerSave) | 0.6 W |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.684 kWh/week |
| Pallet gross weight | 393.9 kg |
| Typical electricity consumption (TEC) number | 0.684 kWh/Week (Blue Angel) |
| Producator | HP |
| Garantie |






