Laptop Lenovo V15 G5 IRL; 15.6″ FHD (1920×1080) TN 250nits Anti-glare, 45% NTSC; Intel® Core i3-1315U, 6C (2P + 4E) / 8T, P-core 1.2 / 4.5GHz, E-core 0.9 / 3.3GHz, 10MB; Video Integrated Intel® UHD Graphics; RAM 1x 8GB SO-DIMM DDR5-5200; 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, Optical: no ODD; No card reader, Speakers: Stereo speakers, 1.5W x2, Camera: HD 720p with Privacy Shutter, LAN: 100/1000M (RJ-45); WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2; BT5.2, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: None; Ports: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with USB Power Delivery (20V only) and DisplayPort™ 1.2; 1x HDMI® 1.4b; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Power connector; 65W Round Tip (3-pin);Battery Integrated 47Wh, Keyboard: Non- backlit, English (EU), Color: Business Black; Weight Starting at 1.61 kg; Dimensions 359.2 x 235.8 x 18.3 mm, Warranty: 1-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry In WHB (CPN), OS: None
Laptop Lenovo V15 G5 IRL; 15.6" FHD (1920×1080) TN 250nits
2.200,65 lei TVA inclus.
Lenovo V15 G5 IRL, Intel® Core™ i3, 39,6 cm (15.6″), 1920 x 1080 Pixel, 8 Giga Bites, 512 Giga Bites, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Resolution | FHD |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| RAM | 8GB |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Rezoluție | 1920 x 1080 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Cititor Card | Nu |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Camera Web | HD |
| Conectivitate: | |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Tip display | TN |
| NB-CPU | Intel-Core-i3 |
| USB Type-C | Da |
| Numar Nuclee | 6 |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Destinat pentru | |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Card Reader | Nu |
| Copilot+ PC | N/A |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Frecvență | 5200 MHz |
| Nr. sloturi | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Business | Da |
| Placa Video | Intel |
| Rata Refresh | 60 Hz |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| USB 3.0 | 2 |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Numar celule | 3 |
| Nume culoare | Business Black |
| Format | |
| Tipul de produs | Laptop |
| Culoarea produsului | Negru |
| Luminozitate | 250 niti |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Nucleu | Raptor Lake |
| Material carcasă | Acrilonitril-butadien-stiren (ABS), Policarbonat (PC) |
| Diagonala display | |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Putere maxima disipata | 55 W |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | 1920 x 1080 pixeli, 1920×1080, Full HD |
| Cache | 10 MB Intel Smart Cache |
| Numar thread-uri | 8 |
| Tip panel | TN |
| Serie video | UHD Graphics |
| Retroiluminare LED | Da |
| Capacitate memorie RAM | 8 GB |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Kensington lock | Da |
| Luminozitate afişaj | 250 |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Model culori RGB | NTSC |
| DisplayPort | 1 (via USB Tip-C) |
| Gamă de culori | 45 |
| Alte specificatii | 45% NTSC |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Rația de contrast (tipică) | 500:1 |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din plastic |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Putere_ | 47 Whr |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Generație procesor | Intel Core i3-13xxx |
| Model procesor | 1315U, i3-1315U |
| Familie Procesor | Intel Core i3 din a treisprezecea generatie |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Nuclee procesor | 6 |
| Tip SSD | M.2 2242 PCIe 4.0×4 NVMe |
| Fire de execuție procesor (threads) | 8 |
| Tehnologie | |
| Frecvență boost procesor | 4,5 |
| Putere boxe | 2 x 1.5 W |
| Nuclee performanță | 2 |
| Retea | 1 Gbps |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Functii camera Web | 720p + IR |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 4,5 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 3,3 |
| Alimentator | 65 W Round Tip (3-pin) |
| Memorie cache procesor | 10 |
| Dimensiuni | 359.2 x 235.8 x 18.3 mm |
| Tip procesor cache | Cache inteligent |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| Putere bază procesor | 15 |
| Frecventa turbo max | 4.50 GHz |
| Putere turbo maximă | 55 |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Layout tastatura | English (EU) |
| Model placa video | Intel UHD Graphics |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 5200 |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 8 |
| Capacitate SSD | 512 GB |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Maximum de memorie internă | 32 |
| Putere | 47 Whr |
| Canale de memorie | Cu două canale |
| Greutate | 16.1 kg |
| Capacitate totală de stocare | 512 |
| Producator | LENOVO |
| Suport media de stocare | SSD |
| Garantie | |
| Capacitate totală SSDs | 512 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| Mărime M.2 SSD | 2242 (22 x 42 mm) |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel® UHD Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel® UHD Graphics |
| Cip audio | Senary SN6147 |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 1,5 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală | 1280 x 720 |
| Tip cameră frontală HD | HD |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 100,1000 |
| BLUETOOTH | 5.2, Da |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| WWAN | Nu este instalat |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-C | 1 |
| Ethernet LAN | Da |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 1.4b |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel SoC |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Nu |
| Tastatură rezistentă la vărsare lichide | Da |
| Limbă tastatură | Englez |
| Tastă lansare Copilot | Da |
| Sistem de operare | |
| Tehnologia bateriei | Litiu-Ion (Li-Ion) |
| Capacitate baterie | 47 |
| Durată baterie (max) | 8,9 |
| Timp de redare video continuă | 11,2 |
| Încărcare rapidă | Da |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50/60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| USB-C | 1 x USB 3.2 Tip-C (Gen1) (Power Delivery / DisplayPort), Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Cititor de amprente | Nu |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, HDD, La pornire, Utilizator |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 5 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | 5 – 43 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 8 – 95 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 95 |
| Altitudine maximă de livrare | 3048 |
| Certificare | ENERGY STAR® 8.0 |
| Lățime | 359,2 |
| Adâncime | 235,8 |
| Înălţime | 18,3 |
| Greutate | 1,61 |
| Adaptor AC legat | Da |














