Monitor Dell Gaming Alienware 27″ AW2724DM, 68.50 cm, Maximum preset resolution: DisplayPort: 2560 x 1440 at 179.96 Hz (overclock at 180 Hz), HDMI port: 2560 x 1440 at 143.97 Hz, Screen type: Active matrix – TFT LCD, Panel technology: Fast IPS, Backlight: White LED edgelight system, Faceplate coating: Anti-glare treatment of the polarizer (Haze 25%, 3H), Aspect ratio: 16:9, Pixel per inch (PPI): 108.97, Contrast ratio: 1000: 1, Viewing angle: 178° (vertical) typical, 178° (horizontal) typical, Response time: 1 ms gray to gray in Extreme Mode, 2 ms gray to gray in Super Fast Mode, 4 ms gray to gray in Fast Mode, Luminance output: 400 cd/m² (typical), 600 cd/m² (HDR peak), Color depth: 1.07 billion colors, Color gamut: sRGB 100% and DCI-P3 95% (typical), Adjustability: Height adjustable stand: 0 mm to 110 mm, Tilt: -5° to 21°, Swivel: -20° to 20°, Pivot: -90° to 90°, VESA mounting holes (100 mm x 100 mm – behind VESA Cover), Connectivity: Rear: 2 x DP 1.4 (HDCP 1.4)(Supports up to QHD 2560 x 1440 180 Hz, HDR, VRR), 1 x HDMI 2.1 (HDCP 1.4)(Supports up to QHD 2560 x 1440 144 Hz TMDS, HDR, VRR as per specified in HDMI 2.1), 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream port, Bottom: 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) downstream port, Dell Display Manager 2.0 compatibility: Easy Arrange and other key features, Security: Security-lock slot (for Kensington locks, sold separately), Integrated devices: SuperSpeed USB 5 Gbps (USB 3.2 Gen 1) hub (with one USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream port), 2 x SuperSpeed USB 5 Gbps (USB 3.2 Gen 1) downstream port (including one port which supports Battery Charging 1.2), What’s in the box: Stand riser, Stand base, Power cable, DisplayPort to DisplayPort 1.4 cable (1.80 meters), USB-C to DisplayPort 1.4 cable (1 meter), USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) upstream cable (enables the USB ports on the monitor, 1.80 meters), Dimensions (with stand): Height (extended): 518.68 mm, Height (compressed): 408.68 mm, Width: 611.44 mm, Depth: 243.71 mm, Weight with stand assembly and cables: 6.75 kg, 3-Years Advanced Exchange Service and Limited Hardware Warranty
Monitor Dell Gaming Alienware 27", 68.50 cm, 2560 x 1440,
2.975,64 lei TVA inclus.
Alienware AW2724DM, 68,6 cm (27″), 2560 x 1440 Pixel, Quad HD, LCD, 1 ms, Negru
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Built-In-PC | No |
|---|---|
| Pivot | Yes |
| Touch | No |
| LFD-Segment | Standard |
| LFD-Resolution | FHD |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Plug and Play | Yes |
| Built-in USB hub | Yes |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Cable lock slot | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Market positioning | Gaming |
| Cable lock slot type | Kensington |
| High Dynamic Range (HDR) technology | DisplayHDR 600 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Display technology | LCD |
| Headphone out | No |
| Pivot angle | -90 – 90° |
| Operating altitude | 0 – 5000 m |
| Non-operating altitude | 0 – 12192 m |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Rata de aspect | 16:9 |
| Touchscreen | Nu |
| Portabil | Nu |
| Thunderbolt | Nu |
| HDCP | Yes |
| Backlight type | W-LED |
| Surface hardness | 3H |
| AMD FreeSync | Yes |
| On Screen Display (OSD) | Yes |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| HDR | Da |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Number of upstream ports | 1 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 2 |
| USB cable length | 1.8 m |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| Refresh rate | 145 – 200 Hz |
| Cable management | Yes |
| Colour gamut standard | DCI-P3 |
| sRGB coverage (typical) | 100% |
| HDCP version | 1.4 |
| Rezoluție monitor | 2560 x 1440 |
| Ecran Curbat: | Nu |
| Webcam | Nu |
| Boxe integrate | Nu |
| Montare VESA | Da |
| FreeSync | Nu |
| USB Type-C | Da |
| Culoare monitor | Alte culori |
| Diagonala monitor | 27" |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 26 kWh |
| Display brightness (peak) | 600 cd/m² |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium Pro |
| Response time (fast) | 4 ms |
| Viewable size, horizontal | 59.7 cm |
| Screen shape | Flat |
| Flicker-free technology | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Input current | 1.5 A |
| Stand included | Yes |
| Colour gamut | 95% |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| NVIDIA G-SYNC | Yes |
| Swivel angle range | -20 – 20° |
| Dell ComfortView technology | Yes |
| Dell Display Manager (DDM) compatibility | Yes |
| Charging port type | USB Type-A |
| Pixel Pitch | 0.2331 x 0.2331 mm |
| Feet colour | Black |
| Vertical scan range | 48 – 180 Hz |
| Depth (with stand) | 243.7 mm |
| Contrast ratio (dynamic) | 1000:1 |
| Weight (without stand) | 4.38 kg |
| G-Sync | Da |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 39 kWh |
| Supported video modes | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p |
| Luminozitate maximă | 600 cd/m² (HDR peak) |
| Depth (without stand) | 68 mm |
| Width (with stand) | 611.4 mm |
| Width (without stand) | 611.4 mm |
| Height (without stand) | 364.9 mm |
| Bezel width (side) | 7.35 mm |
| Bezel width (top) | 7.35 mm |
| Bezel width (bottom) | 2.19 cm |
| Pixel density | 108.97 ppi |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Rezolutie display | 2560×1440, Quad HD |
| Tilt adjustment | Yes |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Tip panel | IPS, LCD |
| Built-in camera | No |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Tip retroiluminare | W-LED |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Ecran tactil | Nu |
| Response time | 1 ms |
| Luminozitate afisaj (la vârf) | 600 |
| Maximum refresh rate | 180 Hz |
| Luminozitate afișaj (tipică) | 400 |
| Timp de răspuns monitor | Da, N/A |
| Viewable size, vertical | 33.6 cm |
| Tip măsurare timp de răspuns | GTG (Gray to Gray) |
| DVI | Nu |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Horizontal scan range | 27 – 283 kHz |
| Formă ecran | Plat |
| Response time (extreme) | 1 ms |
| Rezoluții grafice suportate | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1152 x 864 (XGA+), 1280 x 1024 (SXGA), 1600 x 900, 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440 |
| Heat dissipation (typical) | 76.84 BTU/h |
| Moduri video suportate | 480p, 576p, 720p, 1080i, 1080p, 1440p |
| Smart modes | MOBA/RTS, FPS, RPG, Sports |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 1495417 |
| Raport contrast (dinamic) | 1000:1 |
| Height (with stand) | 518.7 mm |
| Rată maximă de reîmprospătare | 180 |
| Weight (with stand) | 6.37 kg |
| Unghiul de vizionare, orizontal | 178 |
| Destinat pentru | |
| Unghiul de vizionare, vertical | 178 |
| Producator | DELL |
| Numărul de culori ale afișajului | 1.07 miliarde de culori |
| Garantie | |
| Timp răspuns (rapid) | 4 |
| Nivel pixel | 0,233 x 0,233 |
| Densitate pixeli | 108,97 |
| Rată (de actualizare) scanare orizontală | 27 – 283 |
| Rată (de actualizare) scanare verticală | 48 – 180 |
| Dimensiune zonă vizibilă, orizontală | 59,7 |
| Dimensiune zonă vizibilă, verticală | 33,6 |
| Diagonala display | |
| Interval Dinamic Ridicat (HDR) suportat | Da |
| Tehnologie High Dynamic Range (HDR) | DisplayHDR 600 |
| Duritate suprafață | 3H |
| Standard gamă de culori | DCI-P3 |
| Gamă de culori | 95 |
| Acoperire sRGB (tipic) | 100 |
| Dell ComfortView technology | Da |
| Response time (extreme) | 1 |
| Disipare căldură (tipică) | 76,84 |
| NVIDIA G-SYNC | Da |
| AMD FreeSync | Da |
| Tip AMD FreeSync | FreeSync Premium Pro |
| Tehnologie Flicker-free | Da |
| Tehnologie Low Blue Light (Emisie Redusă de Lumină Albastră) | Da |
| Moduri Smart | MOBA/RTS, FPS, RPG, Sporturi |
| Difuzoare încorporate | Nu |
| Cameră încorporată | Nu |
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Culoarea produsului | Negru |
| Culoare picioare | Negru |
| Hub USB încorporat | Da |
| Versiune hub USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Tip port USB upstream | USB Tip-B |
| Număr porturi upstream | 1 |
| Număr porturi USB Tip-A downstream | 2 |
| HDMI | Da |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| DisplayPort | 2, Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4 |
| Ieșire căști | Nu |
| HDCP | Da |
| Versiune HDCP | 1.4 |
| Tip port încărcare | USB Tip-A |
| Montaj VESA | Da |
| Interfață montare panou | 100 x 100 |
| O mai bună gestionare cablu | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Ajustare a înălţimii | Da |
| Înălțime reglabilă (max) | 11 |
| Pivot | Da |
| înclinare | -90 – 90 |
| Rotire | Da |
| Interval unghi rotire | -20 – 20 |
| Ajustare înclinare | Da |
| Unghi de înclinare | -5 – 21 |
| Afișaj pe ecran (OSD) | Da |
| Priza si Pornire | Da |
| Indicatori LED-uri | Da |
| Clasă eficiență energetică (SDR) | F |
| Clasă eficiență energetică (HDR) | G |
| Consum energetic (SDR) la 1000 de ore | 26 |
| Consum energetic (HDR) la 1000 de ore | 39 |
| Consum de energie (tipic) | 25,9 |
| Consum de energie (în aşteptare) | 0,5 |
| Consum de energie (max) | 72 |
| Consum de energie (oprit) | 0,3 |
| Tensiune AC intrare | 100 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 |
| Curent de intrare | 1.5 |
| Tipul sursei de energie | Intern |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 0 – 40 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -20 – 60 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 80 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 90 |
| Altitudinea de operare | 0 – 5000 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | 0 – 12192 |
| Lăţime (cu stand) | 611,4 |
| Adâncime (cu stand) | 243,7 |
| Înălţime (cu stand) | 518,7 |
| Lățime (fără stand) | 611,4 |
| Adâncime (fără stand) | 68 |
| Înălțime (fără stand) | 364,9 |
| Greutate | 4,38, 6,37 |
| Lățime ramă (lateral) | 7,35 |
| Lățime ramă (sus) | 7,35 |
| Lățime ramă (jos) | 2,19 |
| Greutatea pachetului | 9,95 |
| Lungime cablu USB | 1,8 |
| Stativ inclus | Da |
| Cabluri incluse | USB Type-C to DisplayPort, AC, DisplayPort, USB Tip-A |
| Ghid de iniţiere rapidă | Da |
| Lungime cablu DisplayPort | 1,8 |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR |
| Nu conține | Arsenic, PVC/BFR |
| Certificate de conformitate | RoHS |
| Compatibilitate Manager Afișaj Dell (DDM) | Da |










