Laptop HP EliteBook 840 G11, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) WLED Anti-Glare UWVA Image Recognition 400 nits, Intel Core U7-155U 12-Core (1.7GHz, up to 4.8GHz, 12MB), video integrat Intel Graphics, RAM 16GB DDR5 5600Mhz (1x16GB), SSD 1TB PCIe NVMe, no ODD, Active SmartCard, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare distincte, Webcam HD 5MP, WLAN Intel AX211 Wi-Fi 6E 160 MHz, Bluetooth 5.3, Fingerprint Sensor, Porturi: 2x USB Type-A 5Gbs(1x charging)/2x Thunderbolt 4 USB4 Type-C 40Gbs(Power Delivery, DP 1.4)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule BX Long Life 56Whr Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Silver, Greutate 1.41 Kg, Dimensiuni 31.56 x 22.43 x 1.61 cm, Windows 11 Pro 64bit, 3yw
Laptop HP EliteBook 840 G11 cu procesor Intel Core U7-155U
8.693,18 lei TVA inclus.
HP EliteBook 840 G11, Intel Core Ultra 7, 35,6 cm (14″), 1920 x 1200 Pixel, 16 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| SSD capacity | 1 TB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| Height (rear) | 1.61 cm |
| Password protection | Yes |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| DisplayPort | Da |
| USB 3.0 | Nu |
| USB 3.2 | Nu |
| Jack Audio | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Luminozitate | 400 nt |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor model | 155U |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 1) |
| Processor cores | 12 |
| Processor threads | 14 |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 2 |
| Efficient cores | 8 |
| Low Power Efficient-cores | 2 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 2.1 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.7 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.2 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 700 MHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum turbo power | 57 W |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Maximum frequency NPU | 1.4 GHz |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 4 |
| Colour gamut | 100% |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Hall sensor | Yes |
| Introduction year | 2024 |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| Display brightness | 400 cd/m² |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| Keyboard special features | Spill-resistant |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP segment | Business |
| Colour sensor | Yes |
| Sustainable technologies and materials | Low Halogen |
| Battery capacity | 56 Wh |
| Height (front) | 1.16 cm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 190 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 159 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 24 |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198701560654 |
| Fast charging time (50%) | 30 min |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | Intel UHD Integrated Graphics |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Compliance certificates | CCC, GS mark |
| Weight | 1.41 kg |
| Depth | 2224.3 mm |
| Nume culoare | Pike silver |
| Producator | HP |
| Tipul de produs | Laptop |
| Garantie | |
| Culoarea produsului | Argint |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Poziționare pe piață | Premium |
| Anul lansării | 2024 |
| Ţara de origine | China, Mexic |
| Nume marcă originală | HP |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | WUXGA |
| Tip panel | IPS |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Luminozitate afişaj | 400 |
| Diagonala display | |
| Model culori RGB | sRGB |
| Gamă de culori | 100 |
| Acoperire sRGB (tipic) | 100 |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | Intel Core Ultra (Seria 1) |
| Model procesor | 155U |
| Nuclee procesor | 12 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 14 |
| Frecvență boost procesor | 4,8 |
| Nuclee performanță | 2 |
| Nuclee eficiente | 8 |
| Miezuri Low Power Efficient | 2 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 4,8 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 3,8 |
| Frecvență Low Power Efficient-core Max Turbo | 2,1 |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 1,7 |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,2 |
| Frecvență Low Power Efficient-core Base | 700 |
| Memorie cache procesor | 12 |
| Tip procesor cache | L3 |
| Putere bază procesor | 15 |
| Putere turbo maximă | 57 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Intel AI Boost |
| Frecvență maximă NPU | 1,4 |
| Sparsity support | Da |
| Suport pentru efecte Windows Studio | Da |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, ONNX RT, OpenVINO, Windows ML |
| Performanță NPU până la | 11 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 5600 |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 1 TB, Da |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Difuzoare încorporate | Da |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 5 |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| WiFi | Da |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Producător controler WLAN | Intel |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| Număr porturi USB4 Gen 3x2 | 2 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | 2, Da |
| Microfon, Jack line-in | Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Senzor de temperatură | Da |
| Senzor spațiu | Da |
| Caracteristici speciale ale tastaturii | Spill-resistant |
| Aparat de | Clickpad |
| Tastatură numerică | Nu |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Tastatură rezistentă la vărsare lichide | Da |
| Model dispozitiv intrare | HP Premium Keyboard |
| Sistem de operare | |
| Tehnologie Intel® Turbo Boost | Da |
| HP speaker type | HP Dual Speakers |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Segment HP | Companii |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 198415815538; (AKE) 198415815552 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 198415815538, 198415815552 |
| Tehnologia bateriei | Polimer Litiu (LiPo) |
| Numărul de celule baterie | 3 |
| Capacitate baterie | 56 |
| Încărcare rapidă | Da |
| Timp încărcare rapidă (50%) | 30 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50 – 60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Cititor smart card | Da |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, La pornire |
| Certificate de conformitate | GS mark, CCC, RoHS, Comisia Federală a Comunicațiilor (FCC), CE, BSMI |
| Compatibil cu măsurile de sustenabilitate | Da |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, TCO |
| Lățime | 315,6 |
| Adâncime | 224,3 |
| Înălţime (faţă) | 1,16 |
| Înălţime (spate) | 1,61 |
| Greutate | 1,41 |
| Lăţime de ambalaj | 69 |
| Adâncimea de ambalaj | 449 |
| Înălţime de ambalaj | 305 |
| Amprentă de carbon totală (kg of CO2e) | 170 |
| Emisii de Carbon, producție (kg of CO2e) | 152 |
| Emisii de Carbon, logistică (kg of CO2e) | 4 |
| Emisii de Carbon, final ciclu de viață (kg of CO2e) | 0,5 |
| Total emisii de Carbon, w/o faza de utilizare (kg of CO2e) | 14 |
| Tastatură inclusă | Da |
| Adresa URL a Regulamentului general privind siguranța produselor (GPSR) | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Cod UNSPSC | 43211503 |
| Senzor culoare | Da |
| Garanție producător | Oferta de garanție limitată și service pentru 1 an (1/1/0) include 1 an pentru componente și manoperă. Fără reparații la sediu. Termenii și condițiile diferă în funcție de țară/regiune. Se aplică anumite restricții și excluderi. |






