Laptop Gaming ASUS ROG Strix G18, ecran 18″ FHD+ (1920×1200) 16:10 IPS-level 144Hz anti-glare, 300 nits, contrast 1000:1, 100% sRGB, G-Sync, Dolby Vision, procesor AMD Ryzen 9 9955HX 2.5GHz (până la 5.4GHz, 80MB cache, 16C/32T), grafică NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop GPU 8GB GDDR7 cu MUX Switch + Advanced Optimus, ROG Boost 115W + 15W Dynamic Boost, memorie 32GB DDR5-5600 (2×SO-DIMM, max 64GB), stocare 1TB SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 (2 sloturi), LAN 1Gbps, Wi-Fi 6E 2×2 + Bluetooth 5.3, porturi: 2×USB4 Type-C (DP/PD/G-Sync), 2×USB-A 3.2 Gen2, HDMI 2.1 FRL, RJ45, jack audio, cameră 1080p FHD, tastatură iluminată 4- Zone RGB cu tastă Copilot, audio Dolby Atmos, Hi-Res, AI noise- canceling, Smart Amp, TPM firmware, baterie 90Wh cu încărcare rapidă 0–50% în 30 min, adaptor 280W, 39.9×29.4×2.31–3.08 cm, 3.00 kg, Eclipse Gray, fără OS preinstalat.
Laptop Gaming ASUS ROG Strix G18, cu procesor AMD Ryzen
11.367,01 lei TVA inclus.
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| HDMI | Da |
| Greutate | Peste 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Thunderbolt | Da |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Producător procesor | AMD |
| Refresh rate | 144 Hz |
| NB-Screen-Size | 18.x" |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 9 |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Model procesor | 9955HX |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Capacitate stocare | 1TB SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 |
| Serie video | GeForce |
| Luminozitate | 300 niti |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| Camera Web | FHD |
| Sistem de operare | |
| Putere_ | 90 Whr |
| Suport TPM | Firmware TPM |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Numar thread-uri | 32 |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Parola HDD | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Format | |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Functii camera Web | 1080p |
| Tehnologie | |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Rata Refresh | 144 Hz |
| Kensington lock | Da |
| USB 3.1 | 2 |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Numar celule | 4 |
| Alimentator | 280 W |
| Retea | 1 Gbps |
| Tehnologie de fabricatie | 4 nm FinFET |
| Cititor amprenta | Fara |
| Tip SSD | PCIe 4.0 NVMe M.2 |
| Caracteristici speciale | Aura Sync |
| Familie Procesor | Ryzen 9 9000 Series |
| Nucleu | Fire Range |
| Procesor Grafic integrat | AMD Radeon 610M |
| Model video | RTX 5070 |
| Cip AI integrat | Nu |
| Putere maxima disipata | 75 W |
| Tastatura | Chiclet cu tasta Copilot |
| Cache | L2 Cache: 16 MBL3 Cache: 64 MB |
| Alte specificatii | sRGB: 100%ROG intelligent coolingMUX Switch + NVIDIA Advanced OptimusROG Boost: 1475MHz at 115W (1425MHz Boost Clock+50MHz OC, 100W+15W Dynamic Boost) |
| Dimensiuni | 399 x 294 x 23.1 – 30.8 mm |
| Tehnologii Audio | Smart Amplifier TechnologyAI noise-canceling technologyDolby AtmosHi-Res certification (for headphone) |
| Tastatura iluminata | 4-Zone RGB |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Putere | 90 Whr |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5070 |
| Model placa video integrata | 610M |
| Producator | ASUS |
| Garantie |










