Laptop Gaming ASUS ROG Strix G16, ecran 16″ FHD+ (1920×1200) 16:10 IPS-level 165Hz anti-glare, 300 nits, contrast 1000:1, 100% sRGB, Dolby Vision, procesor AMD Ryzen 9 9955HX 2.5GHz (până la 5.4GHz, 80MB cache, 16C/32T), grafică NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop 8GB GDDR7 cu MUX Switch, ROG Boost 115W + 15W Dynamic Boost, memorie 32GB DDR5-5600 (2 ×SO-DIMM, max 64GB), stocare 1TB SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 (2 sloturi), LAN 1Gbps, Wi-Fi 6E 2×2 + Bluetooth 5.3, porturi: 1×RJ45, 2×USB4 Type-C (DP, unul cu Power Delivery), 2×USB-A 3.2 Gen2, HDMI 2.1 FRL, jack audio, cameră 1080p FHD, microfon array, tastatură iluminată 4-Zone RGB cu tastă Copilot, audio Dolby Atmos cu 2 difuzoare și AI noise-canceling, TPM firmware, baterie 90Wh cu încărcare rapidă 0-50% în 30 min, adaptor 280W, dimensiuni 35.4×26.4×2.26–3.04 cm, greutate 2.50 kg, culoare Eclipse Gray, fără sistem de operare.
Laptop Gaming ASUS ROG Strix G16, cu procesor AMD Ryzen
11.146,63 lei TVA inclus.
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| Tastatura iluminata | Da |
| HDMI | Da |
| Greutate | 2.1 – 2.5 kg |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| Memorie RAM | 32 GB |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Thunderbolt | Da |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Producător procesor | AMD |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 9 |
| USB Type-C | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Model procesor | 9955HX |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Capacitate stocare | 1TB SSD PCIe 4.0 NVMe M.2 |
| Serie video | GeForce |
| Luminozitate | 300 niti |
| BLUETOOTH | 5.3 |
| Camera Web | FHD |
| Putere_ | 90 Whr |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Numar thread-uri | 32 |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| RJ-45 | 1 |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Format | |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| DisplayPort | 2 (via USB 4 Tip-C) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Functii camera Web | 1080p |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| USB 3.1 | 2 |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| USB-C | 2 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Numar celule | 4 |
| Rata Refresh | 165 Hz |
| Alimentator | 280 W |
| Retea | 1 Gbps |
| Tehnologie de fabricatie | 4 nm FinFET |
| Tip SSD | PCIe 4.0 NVMe M.2 |
| Tehnologii Audio | AI noise-canceling technologyDolby AtmosHi-Res certification (for headphone)Smart Amp Technology |
| Caracteristici speciale | Aura Sync |
| Familie Procesor | Ryzen 9 9000 Series |
| Nucleu | Fire Range |
| Procesor Grafic integrat | AMD Radeon 610M |
| Model video | RTX 5060 |
| Suport TPM | Trusted Platform Module (Firmware TPM) |
| Cache | 16 MB Cache L264 MB Cache L3 |
| Putere maxima disipata | 75 W |
| Tastatura | Chiclet cu tasta Copilot |
| Alte specificatii | sRGB: 100%ROG intelligent coolingMUX Switch + NVIDIA Advanced OptimusROG Boost: 1475MHz at 115W (1425MHz Boost Clock+50MHz OC, 100W+15W Dynamic Boost) |
| Dimensiuni | 354 x 264 x 22.6 – 30.4 mm |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Putere | 90 Whr |
| Tehnologie | |
| Sistem de operare | |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5070 |
| Model placa video integrata | 610M |
| Producator | ASUS |
| Garantie |










