Dell Gaming Desktop Alienware Area-51 AAT2250, 1500W Platinum Rated ATX12VO PSU, 360mm Liquid-Cooled CPU, Tempered Glass Door, Intel(R) Core(TM) Ultra 9 285K processor (24-Core, 76MB Total Cache, 3.7GHz to 5.7GHz), NVIDIA(R) GeForce RTX(TM) 5070 Ti 16GB GDDR7, 64GB Dual Channel DDR5 (2x 32GB – Green) 6400 MT/s, 2TB NVMe M.2 PCIe Gen5 SSD, Intel(R) Killer Wi-Fi 7 BE1750 (2×2 320Hz) MIMO 802.11be Wireless LAN and Bluetooth 5.4, Killer 1750x driver, External ports: Network: 1 x RJ45 ethernet port (2.5 Gbps), USB: Rear ports: 3 x USB 2.0 (480Mbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with Smart Power On, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port, 2 x USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Type-C ports, 2 x Thunderbolt 4 (40Gbps) ports with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery, Top ports: 2 x USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Type-C port with PowerShare, 2 x USB 3.2 Gen 1 (5Gbps) ports, Audio: Top ports: 1 x audio output/headphone – 3.5 mm, 2 stack, 1 x audio input/microphone – 3.5 mm, 2 stack, Rear ports: 1 x optical S/PDIF port, 1 x line-in port – 3.5mm, 2 stack, 1 x line-out port – 3.5mm, 2 stack, Video: Supported through discrete GPU, Media card reader: Not supported, Power port: 110 V/220 V, Security: One security-cable slot (wedge-shaped), Internal ports and connectors: PCIe expansion card slots: 1 x PCIe x16 mechanical/x16 electrical Gen5 slot. 2 x PCIe Gen4 x4 slots, mSATA: Not supported, 3 x SATA, M.2: 3 x M.2 card slots supporting 2230 or 2280 solid state drives, Dimensions and weight: Front Height: 569 mm (22.40 in.), Rear Height: 569 mm (22.40 in.), Width: 231.60 mm (9.12 in.), Depth: 610.50 mm (24.04 in.), Weight (maximum): 34.58 kg (76.24 lb), Windows 11 Pro, 1y Basic Onsite Service warranty
Dell Gaming Desktop Alienware Area-51 AAT2250, Intel U9-285K, 64GB Ram,
31.887,72 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| HDD-or-SSD | SSD |
| Culoare | |
| Solid state drive | Da |
| Capacity-SSD | 2TB |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| RAM | 64GB |
| Sistem de operare | |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Tip stocare | |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| HDD | None |
| SSD | 2TB |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | Tower |
| Numar Nuclee | 24 |
| Tip procesor | |
| Model procesor | U9-285K |
| CUDA cores | 8960 |
| Tip Memorie | GDDR7 |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | RTX 5070 Ti |
| DT-GAMING-VGA | RTX 5070Ti |
| Producator placa video | nVidia |
| Cache | 36 MB Intel Smart Cache |
| Capacitate memorie video | 16 GB |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Versiune OS | 64 bit |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 1 |
| Numar thread-uri | 24 |
| Kensington lock | Da |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Microfon | 1 |
| Security lock | Da |
| Suport TPM | Da |
| Display port | 2 (via USB Tip C) |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| BUS memorie | 256 bit |
| Stocare inclusa | Da |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| PFC | Activ |
| Numar procesoare | 1 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| Tastatura | Da |
| Mouse | Da |
| Suport OpenGL | 4.6 |
| Tip | Dedicata |
| Familie placa video | GeForce |
| Slot 1 | 32 GB |
| Tehnologie | |
| Socket procesor | 1851 |
| Suport Shader Model | 6.8 |
| Monitor inclus | Nu |
| Tip sloturi memorie | UDIMM |
| Bay-uri 3.5-inch intern | 1 |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| Tip carcasă | Tower |
| SATA III | 3 |
| Capacitate memorie | |
| Slot 2 | 32 GB |
| Casti | 1 |
| USB 2.0 | 4 |
| LAN | 2.5 Gbps |
| Max TDP | 250 W |
| Slot PCI Express x16 | 1x PCIe 5.0 |
| Slot PCI Express x4 | 2 x PCIe 4.0 |
| Frecventa memorie | 6400 MHz |
| Suport | Extreme Memory Profile 3.0 (XMP) |
| Interfata placa video | PCI Express 5.0 x16 |
| Conectori | 3 x DisplayPort 1.41 x HDMI |
| Model | ALC1220 |
| Canale audio | 5.1 |
| Dimensiune | 610 x 569 x 232 mm |
| Greutate | 34.58 kg |
| Bay-uri 2.5-inch | 2 |
| Sursa | 1500 W ATX12VO Platinum |
| Audio | 2 x 3.5 mm jack |
| Thunderbolt | 2x Thunderbolt 4 (via USB Tip C) |
| Optical S/PDIF out | 1 |
| Frecventa procesor | 3.70 GHz |
| Altele | 360mm Liquid-Cooled CPUTempered Glass Door |
| Frecventa turbo max | 5.70 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Recomandat | Gaming |
| USB Type-C | 2 x USB 3.2 Gen 2 Tip C2 x USB4 Tip C (Thunderbolt 4 / DisplayPort / Power Delivery) |
| Producator | DELL |
| Garantie |










