Imprimantă laser monocrom HP Pro 3002dw, Dimensiune:A4, Viteza pana la 35 ppm, Calitate imprimare alb-negru (mod optim) Până la 1200 x 1200 dpi,Procesor:800 MHz, Memorie:256 MB,Limbaje de imprimare:PCL5c; PCL6; PS; PCLmS; PDF; URF; PWG; PCLm,Interfata:Ethernet 10/100 Mbps; Wireless 802.11b/g/n, bandă dublă 2,4 GHz/5 GHz, Alimentare cu hartie 1 tavă principală; 250 de coli sau 10 plicuri,tavă ieşire de 150 coli,Duplex. Se livreaza cu toner de 1000 pagini. Foloseste ulterior W1390A, W1390X
Imprimantă laser monocrom HP Pro 3002dw, Dimensiune:A4, Viteza pana la
1.290,33 lei TVA inclus.
HP Imprimantă LaserJet Pro 3002dw, Alb-negru, Imprimanta pentru Firme mici şi medii, Imprimare, Wireless; Imprimare de la telefon sau tabletă; imprimare faţă-verso, Cu laser, 1200 x 1200 DPI, A4, 33 ppm, Imprimarea duplex, Gri, Alb
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 24 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 10 |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Colour | No |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 13 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 87 |
| Processor frequency | 800 MHz |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Internal memory | 256 MB |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 33 ppm |
| Total input capacity | 250 sheets |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5 |
| Photo paper sizes (imperial) | 9×13,10×15 |
| Print technology | Laser |
| Maximum number of input trays | 1 |
| Photo paper sizes | 10×15 cm |
| Number of print cartridges | 1 |
| Secure printing | Yes |
| Total output capacity | 150 sheets |
| Sound pressure level (printing) | 53 dB |
| Print resolution black | 1200 x 1200 DPI |
| HP segment | Small medium business |
| Maximum input capacity | 250 sheets |
| ISO C-series sizes (C0...C9) | C5, C6 |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Maximum duty cycle | 50000 pages per month |
| Rezolutie maxima | 1200 x 1200 DPI |
| Alimentator automat: | Nu |
| Port USB | Da |
| Display | Nu |
| Format printare: | A4 |
| Interfata | USB + LAN + WAN |
| Volum lunar imprimare | peste 20.001 de pagini |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 1200 x 1200 DPI |
| Maximum output capacity | 150 sheets |
| Paper tray 1 input capacity | 250 sheets |
| Paper tray media weight | 60 – 163 g/m² |
| Other operating systems supported | Linux |
| Recommended humidity operating range | 30 – 70% |
| Maximum internal memory | 256 MB |
| Envelopes sizes | B5, C5, C6, DL |
| Custom media width | 76 – 216 mm |
| Custom media length | 127 – 356 mm |
| Sustainable technologies and materials | Mercury free |
| Printer fonts | Scalable, TrueType |
| Duplex print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 20 ppm |
| Power consumption (PowerSave) | 0.06 W |
| Power consumption (off) | 0.06 W |
| Master (outer) cases per pallet layer | 9 pc(s) |
| Warm-up time | 55 s |
| Page description languages | PCL 5c, PCL 6, URF, PWG, PCLmS, PCLm, PDF |
| Recommended duty cycle | 350 – 2500 pages per month |
| Paper tray media types | Cut sheet, Envelopes, Glossy paper, Labels, Plain paper, Postcard |
| Maximum print size | 207 x 348 mm |
| Non-ISO print media sizes | Oficio, 16K, L |
| JIS B-series sizes (B0...B9) | B6 |
| Sound power level (printing) | 6.5 dB |
| Power consumption (printing) | 484 W |
| Power consumption (ready) | 2.93 W |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.387 kWh/week |
| Sustainability certificates | Blue Angel |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 130 |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1200 x 1000 x 2015 mm |
| Included cartridge capacity (black) | 1000 pages |
| Pallet gross weight | 362.5 g |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABT) 195122490829; (ABY) 195122490836; (B19) 195122490874; (BAZ) 195122490898 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 195122490829, 195122490836, 195122490874, 195122490898 |
| Acoustic power emissions (ready) | 32 dB |
| Acoustic pressure emissions bystander (ready) | 14 dB |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Built-in processor | Yes |
| Direct printing | Yes |
| Cables included | AC |
| Built-in display | No |
| Storage temperature (T-T) | -20 – 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 80% |
| Sustainability compliance | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Country of origin | Vietnam |
| Control type | Buttons |
| Product colour | Grey, White |
| AC input voltage | 110 – 240 V |
| Products per pallet | 36 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 15 – 32.5 °C |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Package weight | 9.8 kg |
| Weight | 7.5 kg |
| Doesn't contain | Mercury |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Package depth | 278 mm |
| Package width | 438 mm |
| Harmonized System (HS) code | 8443321010 |
| Depth | 398.2 mm |
| Width | 36.7 mm |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Height | 216.2 mm |
| Package height | 466 mm |
| Producator | HP |
| Garantie | |
| Moduri de imprimare față-verso | Auto |
| Rezoluție imprimare | 1200 x 1200 |
| Culoare | Nu |
| Tehnologie tipărire | Cu laser |
| Duplex | Da |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 |
| Viteza imprimare | 31-40 ppm, 33 |
| Viteza de imprimare duplex (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 20 |
| Timp de încălzire | 55 |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 7 |
| Secure de imprimare | Da |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 50000 |
| Volum de lucru (recomandat) | 350 – 2500 |
| Culori imprimare | Negru |
| Număr cartușe de tipărire | 1 |
| Limbi pagină descriere | PDF, PCLmS, PWG, URF, PCL 5c |
| Caractere imprimantă | Scalable, TrueType |
| Ţara de origine | Vietnam |
| Segment HP | Afaceri mici medii |
| Număr total tăvi intrare | 1 |
| Capacitate totală intrare | 250 |
| Capacitate totală ieșire | 150 |
| Capacitate intrare tavă hârtie 1 | 250 |
| Număr maxim tăvi intrare | 1 |
| Capacitate maximă de alimentare | 250 |
| Capacitate maximă de ieşire | 150 |
| Format hârtie | A4 |
| Mărimea maximă de tipărire | 207 x 348 mm |
| Tip tavă hârtie imprimare | Hârtie simplă, Hârtie glasată, Plicuri, Etichete, Hârtie tăiată, Cărți poștale |
| Formate ISO serie-A (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Formate ISO serie-B (B0...B9) | B5 |
| Formate ISO serie-C (C0...C9) | C5, C6 |
| Dimensiuni suporturi imprimare non-ISO | Card Hagaki, L, Oficio, 16K |
| JIS B-dimensiuni seria (B0. .. B9) | B5, B6 |
| Dimensiuni plicuri | B5, C5, C6, DL |
| Dimensiuni hârtii fotografice | 10×15 |
| Formatele de hârtie foto (imperial) | 9×13,10×15 |
| Personalizat mass-media lăţime | 76 – 216 |
| Personalizat mass-media lungime | 127 – 356 |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 163 |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| WiFi | Da |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100 |
| Wi-Fi Direct | Da |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| BLUETOOTH | Da |
| Algoritmi de securitate | SNMP |
| Tehnologii mobile de imprimare | Mopria Print Service, Apple AirPrint |
| Memorie RAM | 256 GB |
| Maximum de memorie internă | 256 |
| Procesor încorporat | Da |
| Frecventa procesor | 800 |
| Nivel intensitate sunet (imprimare) | 53 |
| Nivel sunet (imprimare) | 6,5 |
| Poziționare pe piață | Companii |
| Culoarea produsului | Gri, Alb |
| Ecran încorporat | Da |
| Diagonala display | |
| Tipul de control | Butoane |
| Certificare | CISPR32:2012 & CISPR32:2015 /EN55032:2012 & EN55032:2015+AC:2016 – Class B; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 55035:2017; FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B/ICES-003, Issue 6 |
| Consumul mediu de energie în timp ce imprimaţi | 484 |
| Consum energie (gata de operare) | 2,93 |
| Consum energie (PowerSave) | 0,06 |
| Consum de energie (oprit) | 0,06 |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,387 |
| Tensiune AC intrare | 110 – 240 |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 |
| Sisteme de operare Windows suportate | Windows 10, Windows 11 |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, MacOS |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2008 R2 x64, Windows Server 2012 R2 x64, Windows Server 2012 x64, Windows Server 2016 x64 |
| Alte sisteme de operare suportate | Linux |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 15 – 32,5 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -20 – 60 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 80 |
| Compatibil cu măsurile de sustenabilitate | Da |
| Certificate de sustenabilitate | Blue Angel |
| Nu conține | Mercur |
| Lățime | 367 |
| Adâncime | 398,2 |
| Înălţime | 216,2 |
| Dimensiuni palet (L x l x H) | 1200 x 1000 x 2015 |
| Greutate | 7,5 |
| Lăţime de ambalaj | 438 |
| Adâncimea de ambalaj | 278 |
| Înălţime de ambalaj | 466 |
| Greutatea pachetului | 9,8 |
| Cartuș(e) inclus(e) | Da |
| Capacitate cartuș inclus (negru) | 1000 |
| Carte de garanţie | Da |
| Cabluri incluse | AC |
| Software în grup | No CD inbox (except Indonesia and China Gov) Downloadable Software from http://www.hp.com/hp-app, in-OS app stores. #CD include HP Software Installer, Uninstaller, printer driver and other essential tools |
| Securitate dinamică HD | Da |
| HP Security tools | Password-protected network embedded Web server; enable/disable Network ports; SNMPv1 community password change; 802.1x authentication |
| Cod Sistem Armonizat (HS) | 8443321010 |
| Greutate brută palet | 362,5 |
| Straturi per palet | 4 |
| Produse per palet | 36 |
| Cutii ambalaj (exterior) per strat palet | 9 |
| Certificate de conformitate | GS mark, CCC, EAC, BIS, Comisia Federală a Comunicațiilor (FCC), CE, BSMI |
| Cerinţe recomandate ale sistemului | Microsoft Windows 11; 10; 2 GB available hard disk space; Internet connection; Microsoft Internet Explorer or Edge. |
| Intervalul recomandat de umiditate | 30 – 70 |
| Intervalul recomandat de temperatura pentru funcţionare(T-T) | 17,5 – 25 |
| Mărime medie obişnuită | Width 76 to 216 mm ; Length 127 to 356mm |
| Compatibilitate electromagnetică | CISPR32:2012 & CISPR32:2015 /EN55032:2012 & EN55032:2015+AC:2016 – Class B; EN 61000-3-2:2014; EN 61000-3-3:2013; EN 55035:2017; FCC Title 47 CFR, Part 15 Class B/ICES-003, Issue 6 |
| Sisteme de operare compatibile | Windows 11; Windows 10; macOS 10.15 Catalina; macOS 11 Big Sur; macOS 12 Monterey; macOS 15 Sequoia; Linux |
| Emisiile acustice de putere (gata) | 32 |
| Emisiile de presiune acustică(gata) | 14 |
| Cod UNSPSC | 43212105 |
| Conţinut pachet | HP LaserJet Pro 3002dw Printer; HP Black LaserJet Toner Introductory Cartridge (yield ~1000 pages); Setup Guide; Reference Guide; Regulatory Flyer; Warranty Guide; Power cord |
| Imprimare color | Imprimare mono |












