“Imprimanta laser mono Canon I-SENSYS X 1861P , dimensiune A4,
viteza max 61ppm, rezolutie 1200x1200dpi, procesor: 1.6gHZ X 2, memorie
2Gb, sTOCARE: 32GB eMM(disponibil 15GB) , alimentare hartie standar:550 coli+100 manual feeder, max-4300 coli,
limbaje de printare: UFRII, PCL 5e, PCL6, Adobe® PostScript3
volum de printare : recomandat 3-16k pagini/luna, max 420k pagini/luna, display LCD pe 5 randuri,,
interfata USB 2.0, 10BASE-T/100 BASE-TX/1000BASE-T,
wireless,TONERUL NU ESTE INCLUS IN PACHET consumabil: T15 (42k
pagini), Optionale, 550-sheet cassette x 4 (Paper Feeder PF-J1), Barcode
Printing Kit-D1.”
"Imprimanta laser mono Canon I-SENSYS X 1861P , dimensiune A4,viteza
6.891,06 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| USB-Port | Yes |
| Greutate | 20 kg |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 8.1 |
| Processor cores | 2 |
| Market positioning | Business |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Colour | No |
| Internal storage capacity | 32 GB |
| Storage media | eMMC |
| Memorie RAM | 2 GB |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Internal memory | 2000 MB |
| Printing colours | Black |
| Total number of input trays | 1 |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| ISO A-series sizes (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-series sizes (B0...B9) | B5, B6 |
| Duplex printing | Yes |
| Duplex printing mode | Auto |
| Cartridge(s) included | Yes |
| Multi-Purpose tray | Yes |
| Multi-Purpose tray input capacity | 100 sheets |
| Total output capacity | 500 sheets |
| Print technology | Laser |
| Number of print cartridges | 1 |
| Paper tray 1 input capacity | 550 sheets |
| Maximum number of input trays | 4 |
| Print resolution black | 1200 x 1200 DPI |
| Time to first page (black, normal) | 4.9 s |
| Port USB | Da |
| Display | Da |
| MAXIMUM-RESOLUTION | 1200 x 1200 DPI |
| Sound pressure level (printing) | 55 dB |
| Custom media width | 99 – 216 mm |
| Alimentator automat: | Nu |
| Format printare: | A4 |
| Non-ISO print media sizes | Executive, Legal, Letter, Oficio, Statement |
| Rezolutie maxima | 1200 x 1200 DPI |
| Custom media length | 148 – 355.6 mm |
| Total input capacity | 650 sheets |
| Energy Star Typical Electricity Consumption (TEC) | 0.61 kWh/week |
| Print speed (black, normal quality, A4/US Letter) | 61 ppm |
| Management protocols | SNMPv1, SNMPv3 (IPv4,IPv6) |
| Warm-up time | 2 s |
| Recommended duty cycle | 3000 – 16000 pages per month |
| Maximum input capacity | 4300 sheets |
| Power consumption (printing) | 771.49 W |
| Page description languages | PCL 5e, PCL 6, PostScript 3, UFRII |
| Multi-Purpose Tray media weight | 60 – 199 g/m² |
| Display number of lines | 5 lines |
| Viteza imprimare | 61ppm |
| Volum lunar imprimare | 3-16k pagini/luna, max 420k pagini/luna |
| Processor frequency | 1600 MHz |
| Print margin left (min) | 5 mm |
| Print margin right (min) | 5 mm |
| Sound power level (printing) | 71 dB |
| Format | |
| Paper tray media weight | 60 – 135 g/m² |
| Mobile printing technologies | Apple AirPrint, Canon PRINT Business |
| Print margin top (min) | 5 mm |
| Print margin bottom (min) | 5 mm |
| Maximum duty cycle | 420000 pages per month |
| Printer fonts | Barcode, PCL, PostScript |
| Envelopes sizes | 10, C5, Com-10, DL |
| Supported network protocols (IPv4) | TCP/IP (LPD/Port9100/IPP/IPPS/FTP/WSD) |
| Included cartridge capacity (black) | 42000 pages |
| Mod imprimare | Monocrom |
| Built-in processor | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Direct printing | Yes |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Built-in display | Yes |
| Product colour | Black, White |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 30 °C |
| Width | 430 mm |
| Height | 370 mm |
| Weight | 20 kg |
| Control type | Buttons |
| Power consumption (max) | 1500 W |
| Power consumption (standby) | 13.69 W |
| Depth | 464 mm |
| Tehnologie de printare | Laser |
| Mod tiparire | Monocrom |
| Nivel zgomot | 55 dB (A) |
| Duplex | Automat |
| Tip Consumabile | Toner |
| Tava iesire hartie standard | 500 de coli |
| Retea | 10/100/1000 Mb/s |
| Wireless | 802.11 b/g/n |
| Procesor | |
| Functii disponibile | Imprimare |
| Rezoluție | 1200 x 1200 dpi |
| Consumabile incluse | Imprimanta este livrată cu un cartuş iniţial |
| Timp de incalzire | Mesajul pregatit de imprimare afisat: Aprox. 2 secunde sau mai putin de la pornire |
| Capacitate cartuș | 5818C001AA – Cartus Toner Canon T15 Black (42000 pagini) |
| Alimentare hartie standard | 650 (Caseta: 550, Tava universala: 100) |
| Interfata | USB 2.0 Hi-Speed |
| Ecran LCD | LCD cu 5 linii |
| Putere Consumata | Maxim: 1500 WMod activ: aproximativ 771.49 WStandby: aproximativ 13.69 WMod inactiv: aproximativ 1 W |
| Dimensiuni echipament | 430 x 464 x 370 mm |
| Viteza duplex | 50.9 ipm |
| Numar copii maxim/luna | 420000 pagini |
| Numar copii recomandat/luna | 3000 – 16000 pagini |
| Sistem de operare | Windows 8.1, 10, 11, Server 2012, 2012 R2, 2016, 2019, 2022, Mac OS X versiunea 10.12 si ulerioare |
| Viteza de printare monocrom | |
| Limbaj imprimanta | UFRII (Ultra Fast Rendering), PCL5e, PCL6, Adobe PostScript 3 |
| Greutate mediu printare | Caseta: 60 – 135 g/m²Caseta: 60 – 135 g/m² |
| USB host | Da |
| Producator | CANON |
| Garantie |










