Samsung A56 5G A566B 6.7″ 8GB 128GB DualSIM Graphite Enterprise Edition
Samsung A56 5G A566B 6.7" 8GB 128GB DualSIM Graphite Enterprise
1.724,73 lei TVA inclus.
Samsung Galaxy A56 5G Enterprise Edition , 17 cm (6.7″), 2340 x 1080 Pixel, 8 Giga Bites, 128 Giga Bites, 50 MP, Grafit
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Fingerprint reader | Yes |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-C |
| Processor cores | 8 |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ambient light sensor | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Accelerometer | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| MIMO | Yes |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Electronic compass | Yes |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Auto focus | Yes |
| Rear camera flash | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Face recognition | Yes |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Video call | Yes |
| Position location | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Platform | Android |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| Wireless charging | No |
| 3G bands supported | 850,900,1900,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1500,1800,1900,2100,2300,2500,2600 MHz |
| 5G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600,3500,3700 MHz |
| Processor family | Samsung Exynos |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| 5G standard | Sub6 FDD, Sub6 TDD |
| Processor frequency | 1.9 GHz |
| Speakers | stereo |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Tip Telefon | SmartPhone |
| Sistem de operare | |
| Conectivitate internet | 5G |
| Numar Nuclee | 8 |
| Dimensiune ecran | Peste 6 inch |
| Memorie RAM | 8 GB |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Rezolutie camera principala | Peste 30 Mp |
| Panel type | AMOLED |
| RAM capacity | 8 GB |
| Rear camera type | Triple camera |
| Front camera type | Single camera |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Video capture resolution (max) | 3840 x 2160 pixels |
| Macro photography | Yes |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Form factor | Bar |
| SIM card ejector pin | Yes |
| Memorie interna | 128 GB |
| Culoare | |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Flash-Type | LED |
| Slow motion mode | Yes |
| 3G standards | UMTS, WCDMA |
| Modulation | 1024-QAM |
| Geomagnetic sensor | Yes |
| Third rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
Yes | |
| App distribution platform | Google Play |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Yes |
| Hearing aid compatibility | Yes |
| Continuous video playback time | 29 h |
| Screen sharing | Yes |
| Display brightness | 1200 cd/m² |
| Processor model | 1580 |
| Google applications | Gmail, Google Chrome, Google Drive, Google Maps, Google Meet, Google Play, Google Search, YouTube |
| Processor boost frequency | 2.9 GHz |
| Energy efficiency class | B |
| Battery endurance in cycles | 2000 |
| Repeated free fall reliability class | A |
| Repairability class | C |
| Slow motion rate | 240fps @HD |
| Battery endurance per cycle | 2674 min |
| Image stabilizer | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| USB version | 2.0 |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB Type-C charging port | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| AC adapter included | No |
| Product colour | Graphite |
| Maximum frame rate | 240 fps |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Video formats supported | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| USB Type-C required charging power (max) | 10 W |
| Digital zoom | 10x |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-C |
| Display diagonal | 17 cm (6.7) |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| International Protection (IP) code | IP67 |
| Removable battery | No |
| Resolution at capture speed | 1280×720@240fps, 3840×2160@30fps |
| Audio formats supported | 3GA, AAC, AMR, AWB, FLAC, IMY, M4A, Mid, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Display resolution | 2340 x 1080 pixels |
| Weight | 198 g |
| Height | 162.2 mm |
| Width | 77.5 mm |
| Depth | 74 mm |
| User memory | 106.4 GB |
| Colour name | Awesome Graphite |
| Diagonala display | |
| Producator | SAMSUNG |
| Formă ecran | Plat |
| Garantie | |
| Denumire marketing tehnologie afișaj | Super AMOLED |
| Tip panel | AMOLED |
| Tip ecran afișare | Gorilla Glass |
| Versiune Gorilla Glass | Gorilla Glass Victus+ |
| Rezolutie display | 2340×1080 |
| Numărul de culori ale afișajului | 16 milioane de culori |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 1580 |
| Nuclee procesor | 8 |
| Frecvență boost procesor | 2,9 |
| Frecventa procesor | 1,9 |
| Memorie utilizator | 106,4 |
| Capacitate RAM | 8 |
| Capacitate stocare | 128 GB |
| Carduri de memorie compatibile | Nu este compatibil |
| Rezoluție cameră foto posterioară (numerică) | 50 |
| Rezoluție a doua cameră spate (numeric) | 12 |
| Rezoluție a treia cameră spate (numeric) | 5 |
| Apertură cameră spate | 1,8 |
| Apertură a doua cameră spate | 2,2 |
| Număr diafragmă a treia cameră spate | 2,4 |
| Zoom digital | 10 |
| Tip cameră frontală | Cameră video unică |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 12 |
| Apertură cameră față | 2,2 |
| Bliț cameră posterioară | Da |
| Rezolutia capturii video | 3840 x 2160 |
| Frecvență maximă cadre | 240 |
| Rezolutie la viteza de captare | 1280×720@240fps, 3840×2160@30fps |
| Tip cameră spate | Cameră foto triplă |
| Auto focar | Da |
| Stabilizator de imagine | Da |
| Tip de stabilizator de imagine | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Fotografie macro | Da |
| Mod cu încetinitorul | Da |
| Capacitate SIM card | Dual SIM |
| Tip rețea mobilă | 5G |
| Tip card SIM | NanoSIM + eSIM |
| Standarde 3G | UMTS, WCDMA |
| Standarde 4G | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Standard 5G | Sub6 FDD, Sub6 TDD |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Benzi 3G suportate | 850,900,1900,2100 |
| Benzi 4G suportate | 700,800,850,900,1500,1800,1900,2100,2300,2500,2600 |
| Frecvențe 5G suportate | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600,3500,3700 |
| Wi-Fi Direct | Da |
| MIMO | Da |
| Modulare | 1024-QAM |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Da |
| Conector USB | USB tip-C |
| Versiune USB | 2.0 |
| Conectivitate pentru căşti | USB tip-C |
| Serviciu de mesaje scurte (SMS) | Da |
| MMS (Serviciu de mesagerie multimedia) | Da |
Da | |
| GPS | Da |
| GLONASS | Da |
| BeiDou | Da |
| Galileo | Da |
| Sistem Satelit Quasi-Zenith (QZSS) | Da |
| Busola electronică | Da |
| Locație poziție | Da |
| Factorul de formă | Bară |
| Culoarea produsului | Grafit |
| Nume culoare | Awesome Graphite |
| Apel video | Da |
| Încărcare rapidă | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Compatibilitate aparat auditiv | Da |
| Difuzoare | Stereo |
| Tipuri de fișiere audio suportate | 3GA, AAC, AMR, AWB, FLAC, IMY, M4A, De mijloc, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Formate de comprimare | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| Platformă distribuție aplicație | Google Play |
| Baterie detașabilă | Nu |
| Performanţa bateriei | 5000 |
| Timp de redare video continuă | 29 |
| Senzor de proximitate | Da |
| Accelerometru | Da |
| Senzor lumină ambientală | Da |
| Giroscop | Da |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Putere încărcare necesară (min) | 10 |
| Putere încărcare necesară (max) | 45 |
| Clasa de eficienţă energetică | B |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Autonomie baterie per ciclu | 2674 |
| Durată de viață baterie în cicluri | 2000 |
| Clasa fiabilitate la cădere repetată | A |
| Clasă de reparare | C |
| Cod de Protecție Internațională (IP) | IP67 |
| Lățime | 77,5 |
| Adâncime | 7,4 |
| Înălţime | 162,2 |
| Greutate | 198 |
| Adaptor AC legat | Nu |
| Cabluri incluse | USB tip C către USB tip C |
| Pin ejectare | Da |






