Samsung Galaxy S26 Ultra S948 6.9″ 12GB 256GB DualSIM White (incl. S-Pen)
Samsung Galaxy S26 Ultra S948 6.9" 12GB 256GB DualSIM White
6.085,07 lei TVA inclus.
Samsung Galaxy S26 Ultra , 17,5 cm (6.9″), 12 Giga Bites, 256 Giga Bites, 200 MP, Android 16.0, Alb
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Fingerprint reader | Yes |
|---|---|
| USB connector type | USB Type-C |
| Processor cores | 8 |
| Ambient light sensor | Yes |
| Fast charging | Yes |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Accelerometer | Yes |
| Proximity sensor | Yes |
| Gyroscope | Yes |
| Hall sensor | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| MIMO | Yes |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| 4G standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Neural processor unit (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| Auto focus | Yes |
| Panorama | Yes |
| Rear camera flash | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Portrait mode | Yes |
| Barometer | Yes |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM + eSIM |
| Position location | Yes |
| GLONASS | Yes |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Platform | Android |
| Display technology marketing name | Dynamic AMOLED 2X |
| Virtual assistant | Samsung Bixby |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Screen shape | Flat |
| Stylus included | Yes |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Wireless charging | Yes |
| Tip Telefon | SmartPhone |
| Sistem de operare | |
| Memorie RAM | 12 GB |
| Conectivitate internet | 5G |
| Numar Nuclee | 8 |
| Dimensiune ecran | Peste 6 inch |
| Sloturi SIM | Dual SIM |
| Memorie interna | 256 GB |
| Rezolutie camera principala | Peste 30 Mp |
| Rear camera resolution (numeric) | 200 MP |
| Front camera type | Single camera |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Form factor | Bar |
| SIM card ejector pin | Yes |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 84° |
| Flash-Type | LED |
| Video capture resolution (max) | 4320 x 7680 pixels |
| Slow motion mode | Yes |
| 3G standards | UMTS, WCDMA |
| 5G standard | Sub6 FDD, Sub6 SDL, Sub6 TDD |
| Geomagnetic sensor | Yes |
Yes | |
| Short Message Service (SMS) | Yes |
| RAM capacity | 12 GB |
| Third rear camera pixel size | 0.7 µm |
| AI scene recognition | Yes |
| Culoare | |
| Front camera field of view (FOV) angle | 85° |
| Front camera pixel size | 1.12 µm |
| Rear camera type | Quad camera |
| Fourth rear camera aperture number | 2.4 |
| Display brightness | 1500 cd/m² |
| Second rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Fourth rear camera resolution (numeric) | 10 MP |
| Modulation | 4096-QAM |
| Second rear camera pixel size | 0.7 µm |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 120° |
| Front camera sensor size | 1/3.2 |
| Slow motion rate | 240fps in FHD, 120fps in FHD, 120fps in UHD |
| Rear camera sensor size | 1/1.3 |
| Second rear camera sensor size | 1/2.52 |
| Third rear camera sensor size | 1/2.52 |
| Third rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Rear camera pixel size | 0.6 µm |
| Parental control | Yes |
| Repeated free fall reliability class | A |
| Repairability class | C |
| Battery endurance in cycles | 1200 |
| Operating system installed | Android 16.0 |
| Energy efficiency class | A |
| Image stabilizer | Yes |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| BLUETOOTH | Yes |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Audio system | Dolby Atmos |
| GPS (satellite) | Yes |
| AC adapter included | No |
| Cables included | USB Type-C |
| Maximum frame rate | 240 fps |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Display diagonal | 17.5 cm (6.9) |
| Display resolution | 3120 x 1440 pixels |
| Compatible memory cards | Not supported |
| Digital zoom | 100x |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Product colour | White |
| Brand specific technologies | Always-on display |
| International Protection (IP) code | IP68 |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Weight | 214 g |
| Depth | 7.9 mm |
| Height | 163.6 mm |
| Video formats supported | MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM |
| Frequency-Band | Tri-band |
| Second rear camera aperture number | 1.9 |
| USB Type-C required charging power (max) | 60 W |
| Rear camera aperture number | 1.4 |
| Width | 78.1 mm |
| Processor family | Snapdragon |
| Processor model | 8 Elite Gen 5 |
| Gorilla Glass version | Gorilla Glass Armor 2 |
| Maximum display brightness (HDR) | 2600 cd/m² |
| Pixel density | 499 ppi |
| Processor boost frequency | 4.74 GHz |
| Third rear camera aperture number | 2.9 |
| Fourth rear camera pixel size | 0.7 µm |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 21° |
| Resolution at capture speed | 7680×4320@30fps, 3840×2160@60fps, 3840×2160@30fps, 1920×1080@30fps, 1920×1080@60fps, 1280×720@30fps |
| Video recording modes | 1080p, 4320p, 2160p, 720p |
| 3G bands supported | 1900,2100,850,900 MHz |
| 4G bands supported | 2100,2600,700,800,900,1900,1500,1800,850,2300,2500 MHz |
| 5G bands supported | 700,900,2100,1900,800,1800,850,2600,2300,2500,3700,3500,1500 MHz |
| Image formats supported | BMP, DNG, GIF, HEIF, JPEG, PNG, WBMP, WEBP |
| User interface (UI) | One UI 8.5 |
| Battery endurance per cycle | 3300 min |
| Producator | SAMSUNG |
| Diagonala display | |
| Garantie | |
| Formă ecran | Plat |
| Denumire marketing tehnologie afișaj | Dynamic AMOLED 2X |
| Tip ecran afișare | Gorilla Glass |
| Versiune Gorilla Glass | Gorilla Glass Armor 2 |
| Rezolutie display | 3120×1440 |
| Numărul de culori ale afișajului | 16 milioane de culori |
| Rată maximă de reîmprospătare | 120 |
| Luminozitate afişaj | 1500 |
| Strălucire maximă ecran (HDR) | 2600 |
| Densitate pixeli | 499 |
| Tehnologii specifice de brand | Afișaj permanent pornit |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 8 Elite Gen 5 |
| Nuclee procesor | 8 |
| Frecvență boost procesor | 4,74 |
| Unitate de procesare neurală (NPU) | Qualcomm Hexagon |
| Capacitate RAM | 12 |
| Capacitate stocare | 256 GB |
| Carduri de memorie compatibile | Nu este compatibil |
| Mărime senzor cameră posterioară | 1/2.52 |
| Mărime senzor a treia cameră din spate | 1/2.52 |
| Rezoluție cameră foto posterioară (numerică) | 200 |
| Rezoluție a doua cameră spate (numeric) | 50 |
| Rezoluție a treia cameră spate (numeric) | 50 |
| Rezoluție a patra cameră din spate (numeric) | 10 |
| Apertură cameră spate | 1,4 |
| Apertură a doua cameră spate | 1,9 |
| Număr diafragmă a treia cameră spate | 2,9 |
| Număr apertură a patra cameră din spate | 2,4 |
| Mărime pixel cameră posterioară | 0,6 |
| Mărime pixel a doua cameră posterioară | 0,7 |
| Mărime pixeli a treia cameră din spate | 0,7 |
| Mărime pixel a patra cameră din spate | 0,7 |
| Unghi de vedere (FOV) cameră posterioară | 84 |
| Unghi de vedere (FOV) a doua cameră posterioară | 21 |
| Unghi câmp de vedere a treia cameră din față (FOV) | 120 |
| Zoom digital | 100 |
| Tip cameră frontală | Cameră video unică |
| Mărime senzor cameră frontală | 1/3.2 |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 12 |
| Apertură cameră față | 2,2 |
| Mărime pixel cameră frontală | 1,12 |
| Unghi de vedere (FOV) cameră frontală | 85 |
| Bliț cameră posterioară | Da |
| De tip Flash | LED |
| Rezolutia capturii video | 4320 x 7680 |
| Frecvență maximă cadre | 240 |
| Rezolutie la viteza de captare | 7680×4320@30fps, 3840×2160@60fps, 3840×2160@30fps, 1920×1080@30fps, 1920×1080@60fps, 1280×720@30fps |
| Moduri de înregistrare video | 1080p, 4320p, 2160p, 720p |
| Tip cameră spate | Cameră tip quad |
| Auto focar | Da |
| Stabilizator de imagine | Da |
| Tip de stabilizator de imagine | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Panoramă | Da |
| Mod portret | Da |
| Mod cu încetinitorul | Da |
| Rată mișcare cu încetinitorul | 240fps in FHD, 120fps in FHD, 120fps in UHD |
| Recunoaștere scene AI | Da |
| Capacitate SIM card | Dual SIM |
| Tip rețea mobilă | 5G |
| Tip card SIM | NanoSIM + eSIM |
| Standarde 3G | UMTS, WCDMA |
| Standarde 4G | LTE-TDD & LTE-FDD |
| Standard 5G | Sub6 FDD, Sub6 SDL, Sub6 TDD |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Versiune Bluetooth | 6.0 |
| Bandă de frecvență | Tri-band |
| Benzi 3G suportate | 1900,2100,850,900 |
| Benzi 4G suportate | 2100,2600,700,800,900,1900,1500,1800,850,2300,2500 |
| Frecvențe 5G suportate | 700,900,2100,1900,800,1800,850,2600,2300,2500,3700,3500,1500 |
| Wi-Fi Direct | Da |
| MIMO | Da |
| Modulare | 4096-QAM |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Da |
| Conector USB | USB tip-C |
| Versiune USB | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Conectivitate pentru căşti | USB tip-C |
| Serviciu de mesaje scurte (SMS) | Da |
Da | |
| GPS | Da |
| GLONASS | Da |
| BeiDou | Da |
| Galileo | Da |
| Sistem Satelit Quasi-Zenith (QZSS) | Da |
| Locație poziție | Da |
| Factorul de formă | Bară |
| Culoarea produsului | Alb |
| Încărcare rapidă | Da |
| Încărcare fără fir | Da |
| Cititor de amprente | Da |
| Sistem audio | Dolby Atmos |
| Tipuri de fișiere audio suportate | MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, AMR, AWB, FLAC, De mijloc, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA, DFF, DSF, APE |
| Formate de comprimare | MP4, M4V, 3GP, 3G2, AVI, FLV, MKV, WEBM |
| Formatele de imagine suportate | BMP, DNG, GIF, HEIF, JPEG, PNG, WBMP, WEBP |
| Furcă sistem de operare | One UI 8.5 |
| Aplicații Google | YouTube, Google Drive, Google Maps, Google Chrome, Google Meet, Gmail, Google Search, Google Photos, Google Play |
| Asistent virtual | Samsung Bixby |
| Performanţa bateriei | 5000 |
| Senzor de proximitate | Da |
| Accelerometru | Da |
| Senzor lumină ambientală | Da |
| Giroscop | Da |
| Barometru | Da |
| Senzor geomagnetic | Da |
| Senzor spațiu | Da |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Putere încărcare necesară (min) | 10 |
| Putere încărcare necesară (max) | 60 |
| Clasa de eficienţă energetică | A |
| Încadrare eficiență energetică | De la A la G |
| Autonomie baterie per ciclu | 3300 |
| Durată de viață baterie în cicluri | 1200 |
| Clasa fiabilitate la cădere repetată | A |
| Clasă de reparare | C |
| Cod de Protecție Internațională (IP) | IP68 |
| Lățime | 78,1 |
| Adâncime | 7,9 |
| Înălţime | 163,6 |
| Greutate | 214 |
| Adaptor AC legat | Nu |
| Cabluri incluse | USB tip-C |
| Ac doză inclus | Da |
| Pin ejectare | Da |
| Control parental | Da |




