Laptop Lenovo ThinkPad X9-15p Gen 1 Aura Edition, 15.3″ 2.8K (2880×1800) OLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Anti-reflection / Anti- fingerprint, 100% DCI-P3, 30-120Hz VRR, DisplayHDR™ True Black 1000, Dolby Vision®, Intel Core™ Ultra X7 358H, 16C (4P + 8E + 4LPE) / 16T, Max Turbo up to 4.8GHz, 18MB Intel® Smart Cache; Copilot+ PC; Up to 50 TOPS, video Integrated Intel® Arc™ B390 GPU, RAM 1x 32GB Soldered LPDDR5X-9600; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 32GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, no ODD, SD Card Reader, 6 stereo speakers, 2W x4 (dual side woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP), UHD 10.0MP with Large Sensor + IR Discrete, with E-Shutter, ToF Sensor, MIPI, No Onboard Ethernet, WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE211, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4; vPro, WWAN Not Supported, Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button, Porturi: 1x USB-A (USB 10Gbps), Always On; 3x Thunderbolt™ 4, with USB PD 15-100W and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD card reader, 100W Dual- port USB-C® GaN (2-pin, Wall-mount), Baterie Integrated 88Wh, Backlit, English (EU), Grey, Greutate 1.5 kg, Dimensiuni 339.5 x 228.5 x 7.25 / 7.65 (front / rear), 17.9 (maximum) mm; 13.37 x 9.0 x 0.29 / 0.30 (front / rear), 0.70 (maximum) inches, 3Y Premier Support HB (CPN), Accesorii None, Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Business Lenovo ThinkPad X9-15p Gen 1 Aura Edition, cu
17.174,20 lei TVA inclus.
20 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Ultrabook |
| Culoare | |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| Greutate | 1.5 kg |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Producator placa video | Intel |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Rezoluție | 2880 x 1800 |
| Touchscreen | Nu |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Da |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Tip display | OLED |
| USB 3.1 | N/A |
| Resolution | 2.8K (2880 x 1800) |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Sistem de operare | |
| Tip procesor | |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Suport DirectX 12 | Da |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Business | Da |
| Placa Video | Intel |
| Serie video | Arc Graphics |
| Slot M.2 | Da |
| Layout tastatura | English |
| Numar thread-uri | 16 |
| Card Reader | SD |
| Nr. sloturi | 0 |
| Cache | 18 MB Intel Smart Cache |
| Kensington lock | Da |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Rezolutie display | 2880 x 1800 pixeli |
| Caracteristici Carcasa | Aluminium (Top), Aluminium (Bottom) |
| Microfon integrat | 2x, Array |
| Suport TPM | TPM 2.0 |
| Format | |
| Diagonala display | |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Intrare audio | 1 x Combo |
| Retea | Nu |
| Unitate optica | Fara Unitate Optica |
| Luminozitate | 1100nits (peak)500nits (typical) |
| Versiune OS | 64 bit – Romanian / English |
| Tehnologie | |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| NB-CPU | X7-358H |
| Copilot+PC | Da |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Memorie Integrata | 32 GB |
| Model procesor | 358H |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | 32GB |
| Nucleu | Panther Lake |
| Model video | B390 |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | B390 |
| NPU TOPS | 50 |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra X7 |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc B390 GPU |
| Tehnologie de fabricatie | TSMC N3E |
| Putere maxima disipata | 80 W |
| Rata Refresh | 30-120Hz |
| Alte specificatii | 100% DCI-P3, 30-120Hz VRR, DisplayHDR True Black 1000, Dolby Vision |
| Frecvență | 9600 MHz |
| USB 3.0 | 1x USB-A (USB 10Gbps), Always On |
| USB-C | 3 |
| DisplayPort | 3 (via USB-C) |
| Thunderbolt 4 | 3x Thunderbolt 4, with USB PD 15-100W and DisplayPort 2.1 |
| Camera Web | 10.0 MP UHD |
| Functii camera Web | Large Sensor + IR Discrete, with E-Shutter, ToF Sensor, MIPI |
| Audio | SoundWire, Cirrus Logic |
| Boxe | 6 stereo speakers |
| Putere boxe | 2W x4 (dual side woofers)2W x2 (tweeters) |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP) |
| Software inclus | Lenovo AI Now + Intel Connectivity Performance Suite |
| Putere | 88 Wh |
| Alimentator | 100W Dual-port USB-C GaN (2-pin, Wall-mount) |
| Dimensiuni | 339.5 x 228.5 x 7.25 mm |
| Cititor amprenta | DaMatch-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Altele | TouchPad haptic cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Frecventa procesor | 1.9 GHz |
| Frecventa turbo max | 4.8 GHz |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |




