Laptop Lenovo ThinkPad X9-15 Gen 1 Aura Edition, 15.3″ 2.8K (2880×1800) OLED 500nits Anti-reflection / Anti-fingerprint, 100% DCI-P3, 30-120Hz VRR, DisplayHDR™ True Black 600, Dolby Vision®, Intel Core™ Ultra 7 258V, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.8GHz, 12MB Intel® Smart Cache; Copilot+ PC; Integrated Intel® AI Boost, up to 47 TOPS, video Integrated Intel® Arc™ Graphics 140V, RAM 1x 32GB Soldered LPDDR5X-8533, MoP Memory; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 32GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0, no ODD, No Card Reader, Stereo speakers, 2W x2 woofers and 2W x2 tweeters, Dolby Atmos®, UHD 8.0MP with Large Sensor + IR Discrete, with E-Shutter, ToF Sensor, MIPI, No Onboard Ethernet, WLAN Intel® Wi- Fi® 7 BE201, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button, Porturi: 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 15-65W and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm), 65W USB-C® Slim GaN (3-pin), Baterie Integrated 80Wh, Backlit, English (EU), Grey, Greutate 1.4 kg , Dimensiuni 339.55 x 228.5 x 12.9 mm, 3Y Premier Support Upgrade from 3Y Courier/Carry-in, Accesorii None, Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Business Lenovo ThinkPad X9-15 Gen 1 Aura Edition, cu
11.661,82 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Ultrabook |
| Culoare | |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Producator placa video | Intel |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Rezoluție | 2880 x 1800 |
| Touchscreen | Nu |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| Tip display | OLED |
| Resolution | 2.8K (2880 x 1800) |
| Tastatura iluminata | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Sistem de operare | |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 258V |
| Numar Nuclee | 8 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Suport DirectX 12 | Da |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Iesire audio | 1x Combo |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Versiune OS | 64 bit |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Business | Da |
| Placa Video | Intel |
| Slot M.2 | Da |
| USB-C | 2x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Cititor amprenta | Da |
| Capacitate memorie RAM | 32 GB |
| Nr. sloturi | 0 |
| Luminozitate | 500 niti |
| Serie video | Arc |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Numar thread-uri | 8 |
| Cache | 12 MB Intel Smart Cache |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Rezolutie display | 2880 x 1800 pixeli |
| Suport TPM | Da (Discrete TPM 2.0) |
| USB 3.1 | 1 |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Thunderbolt 4 | 2 (via USB Tip-C) |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Nucleu | Lunar Lake |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc Graphics 140V |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Putere maxima disipata | 37 W |
| Model video | 140V |
| Diagonala display | |
| Wireless | 802.11 be |
| Layout tastatura | English (EU) |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere ( Haptic Touchpad ) |
| Tehnologie | |
| Tip SSD | M.2 2242 |
| Alimentator | 65 W USB Type-C |
| Putere | 80 Whr |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Memorie maxima | 32 GB |
| Tehnologie Baterie | Li-Polymer |
| Frecventa procesor | 4.8 GHz |
| Dimensiuni | 339.55 x 228.5 x 12.9 mm |
| Rata Refresh | 30-120 Hz |
| Alte specificatii | Dolby Vision DCI-P3 Gamut: 100 %Color Calibrator: Factory Color Calibration |
| Copilot+PC | Da |
| Camera Web | 4k |
| NPU TOPS | 47 |
| Frecventa turbo max | 4.80 GHz |
| Memorie Integrata | 32 GB |
| Frecvență | 8533 MHz |
| Microfon integrat | 2x, Array |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos |
| Greutate | 1.4 kg |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | 32GB |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 140V |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |




