Specificații tehnice
| Viteza imprimării | |
| Moduri de imprimare față-verso | Auto |
| Rezoluţia culorii | 1200 x 1200 DPI |
| Rezoluție imprimare pe negru | 1200 x 1200 DPI |
| Viteza de tipărire (color, calitate normală, A4/US Letter) | 52 ppm |
| Culoare | Da |
| Tehnologia tipăririi | Cu laser |
| Imprimarea duplex | Da |
| Rezoluţia maximă | 1200 x 1200 DPI |
| Viteza de tipărire (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 52 ppm |
| Viteza de imprimare duplex (negru, calitate normală, A4/US Letter) | 40 ppm |
| Viteza de imprimare duplex (color, calitate normală, A4/US Letter) | 40 ppm |
| Timp de încălzire | 116 s |
| Warm-up time (de la modul de somn) | 2,9 s |
| Timpul până la prima pagina (negru, normal) | 5,6 s |
| Timpul până la prima pagina (color, normal) | 6,6 s |
| Secure de imprimare | Da |
| Tipărire N-up | 2, 4, 6, 8, 9, 16 |
| Funcție broșurare | Da |
| Caracteristici | |
| Ciclu de funcţionare (maxim) | 150000 pagini pe luna |
| Culori de imprimare | Negru, Cyan, Magenta, Galben |
| Număr cartușe de tipărire | 4 |
| Limbi pagină descriere | PCL 5c, PCL 6, PDF, PostScript 3 |
| Caractere imprimantă | Bitmap, PCL, PostScript, Scalable |
| Fonturi PCL | 93 |
| Fonturi PostScript | 173 |
| Ţara de origine | China |
| Capacitate de intrare & de ieșire | |
| Număr total tăvi intrare | 2 |
| Capacitate totală intrare | 650 foi |
| Capacitate totală ieșire | 300 foi |
| Capacitate intrare tavă hârtie 1 | 550 foi |
| Tavă utilizări multiple | Da |
| Capacitate tavă multifuncțională | 100 foi |
| Capacitate maximă de alimentare | 2850 foi |
| Manipularea hârtiei | |
| Dimensiune maximă hârtie seria-A ISO | A4 |
| Mărimea maximă de tipărire | 216 x 356 mm |
| Tip tavă hârtie imprimare | Hârtie de scris (bond), Casetă coli dimensiune card, Plicuri, Etichete, Antet, Lightweight paper, Hârtie simplă, Pre-imprimat, Hârtie reciclată |
| Formate ISO serie-A (A0…A9) | A4, A4+, A5 |
| Personalizat mass-media lăţime | 105 – 216 mm |
| Personalizat mass-media lungime | 148 – 356 mm |
| Greutate tavă hârtie imprimare | 60 – 218 g/m² |
| Conexiune | |
| Imprimare directă | Da |
| Port USB | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 2 |
| Conector USB | USB Tip-A / USB Tip-B |
| Conectivitate opţională | Bluetooth, LAN wireless |
| Reţea | |
| Wi-Fi | Nu |
| Ethernet LAN | Da |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Da |
| Protocoale de rețea suportate (IPv4) | TCP/IP: HTTP/HTTPS, Internet Printing Protocol, LPR/LPD, Raw Socket Printing/Port 9100, IPv4/IPv6, WSD |
| Tehnologii mobile de imprimare | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Performanță | |
| Memorie internă | 2000 Mega bites |
| Capacitate internă de stocare | 32 Giga Bites |
| Suport media de stocare | eMMC |
| Procesor încorporat | Da |
| Frecvență procesor | 1200 MHz |
| Numărul de nuclee de procesor | 4 |
| Nivel intensitate sunet (imprimare) | 55 dB |
| Nivel sunet (imprimare) | 70 dB |
| Nivel sunet (standby) | 30 dB |
| Design | |
| Poziționare pe piață | Acasă & birou |
| Culoarea produsului | Gri, Alb |
| Ecran încorporat | Da |
| Afișaj color | Da |
| Diagonala afișajului | 12,7 cm (5") |
| Tipul de control | Tactil |
| Managementul energiei | |
| Consumul mediu de energie în timp ce imprimaţi | 702 W |
| Consum de energie (în aşteptare) | 25 W |
| Consum de energie (oprit) | 1 W |
| Energy Star, Typical Electricity Consumption (TCE) | 0,65 kWh/săptămână |
| Cotare curenta | 5 A |
| Tensiune AC intrare | 220 – 240 V |
| Frecvență de intrare AC | 50/60 Hz |
| Cerinţe de sistem | |
| Sisteme de operare Windows suportate | Da |
| Sisteme de operare Mac suportate | Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura |
| Sisteme de operare Linux suportate | Da |
| Sisteme de operare server suportate | Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 x64, Windows Server 2019 |
| Conditii de mediu | |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 32,2 °C |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 15 – 85% |
| Sustenabilitate | |
| Certificate de sustenabilitate | Blue Angel, ENERGY STAR, EPEAT |
| Greutate şi dimensiuni | |
| Lățime | 479 mm |
| Adâncime | 489 mm |
| Înălţime | 413 mm |
| Greutate | 32 kg |
| Alte caracteristici | |
| Bidirecţional | Da |





