Desktop HP ProDesk 4 G1i SFF, Intel Core Ultra 5 225 10-Core (3.3GHz, up to 4.9GHz, 20MB), video integrat Intel UHD Graphics, RAM 16GB DDR5 5600MHz (1x16GB), SSD 512GB M.2 2280 PCIe NVMe , no ODD, LAN 10/100/1000, Intel AX211 Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3, porturi: 3x USB Type- A 10Gbps/ 2x USB Type-A 5Gbps/3x USB Type-A 480Mbps/1x USB Type-C 20Gbps/ 1x HDMI 2.1/ 1x DP 2.1/ 1x RJ-45/ 1x headphones/ microphone, sloturi: 1 M.2 2230; 2 M.2 2280; 1 PCIe 4 x16; 1 PCIe 4 x1, No Included Keyboard, No Included Mouse, HD audio, Sursa 280W, Black, greutate 3.73kg, Windows 11 Pro 64bit, 1yw
Desktop Business HP ProDesk 4 SFF G1i cu procesor Intel
5.809,61 lei TVA inclus.
5 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 512GB |
| Wi-Fi | Yes |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Processor manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 8 |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Performance cores | 6 |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5 GHz |
| SSD interface | PCI Express |
| Processor cores | 10 |
| Processor boost frequency | 4.9 GHz |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cache type | L3 |
| HP segment | Business |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| Processor base power | 65 W |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 3 |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Audio Chip | Realtek ALC3252 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Line-out | Yes |
| Display included | No |
| Power supply input voltage | 100 – 240 V |
| Chassis type | SFF |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Market positioning | Proven productivity |
| Performance-core base frequency | 3.4 GHz |
| Processor cache | 20 MB |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4.4 GHz |
| DisplayPort version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Producător procesor | Intel |
| Placa video dedicata | Integrata |
| Serie placa video | Intel Integrated Graphics |
| Tip stocare | |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| HDD | None |
| SSD | 512GB |
| Tip RAM | non-ECC |
| Sloturi memorie | 2 |
| Format desktop | SFF – Small Form Factor |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Tip | DDR5 |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | SFF |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| NPU performance up to | 13 TOPs |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT |
| Introduction year | 2025 |
| Destinat pentru | |
| Tip procesor | |
| HP Artificial Intelligence | AI PC |
| Model procesor | Intel core Ultra 5 |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Total processor performance up to | 27 TOPs |
| GPU performance up to | 6 TOPs |
| Efficient-core base frequency | 2.9 GHz |
| Maximum turbo power | 121 W |
| Power Supply | 280 W |
| Microphone in | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Product colour | Black |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Sustainability compliance | Yes |
| Package width | 200 mm |
| Processor threads | 10 |
| Width | 303 mm |
| Package depth | 499 mm |
| Colour name | Jack black |
| Product type | PC |
| Package weight | 5.92 kg |
| Depth | 308 mm |
| Country of origin | Czech Republic |
| Height | 303 mm |
| Weight | 4.55 kg |
| Processor model | 225 |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| UNSPSC-code | 43211507 |
| Producator | HP |
| Garantie |



