Desktop Dell Tower ECT1250, 360W Chassis, Energy Star Label, Intel(R) Core(TM) i5 14400F (20 MB cache, 10 Cores, 16 threads, up to 4.7 GHz), NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB GDDR6, 16GB, 8GBx2, DDR5, 4800MT/s, 1TB M.2 PCIe NVMe Solid State Drive, No Optical Drive, 3.0 SD Card Reader, MediaTek Wi-Fi 6 MT7920, 2×2, 802.11ax, MU-MIMO, Bluetooth wireless card, Dell Optical Mouse – MS116 (Black), Dell Wired Keyboard – KB216 – US International (QWERTY) – Black, External ports: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (1 Gbps), USB ports: 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) Type-C port, 3 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) with SmartPower on ports, Audio port: 1 x global headset jack, Video port(s): 1 x DisplayPort 1.4a (HBR2) port, for computers shipped with Intel 300 and Intel Core i3/i5/i7 processors, 1 x DisplayPort 1.4a (HBR3) port, for computers shipped with Intel Core Ultra processors, 1 x HDMI 2.1 (TMDS) port, Power port: 1 x power-cable connector, Peripheral port: 1 x legacy serial port (optional), Security- cable slot: 1 x padlock ring, 1 x security-cable slot (Kensington lock), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 slot for WiFi and Bluetooth combo card, 1 x M.2 2230/2280 slot for solid-state drive, SATA: 1 x SATA 3.0 slot for 3.5-inch hard drive, PCIe: 1 x full-height PCIe x16 slot, 2 x full-height PCIe x1 slots, Front height 324.30 mm (12.77 in.), Rear height 324.30 mm (12.77 in.), Width 154 mm (6.06 in.), Depth 293 mm (11.54 in.), Weight: Minimum: 5.45 kg (12.02 lb), Windows 11 Pro, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service, McAfee Business Protection 1-year, McAfee+ Premium 30-day trial
Desktop Dell Tower ECT1250 360W Chassis, Intel I5-14400F, 16GB Ram,
8.492,95 lei TVA inclus.
DELL ECT1250, Intel® Core™ i5, i5-14400F, 16 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro, 64-bit
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Wi-Fi | Yes |
|---|---|
| M.2 SSD size | 2230 (22 x 30 mm) |
| SSD capacity | 1 TB |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Number of storage drives supported | 2 |
| On-board graphics card model | Not available |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 8 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Performance cores | 6 |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor cores | 10 |
| Efficient cores | 4 |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.7 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.5 GHz |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 3 |
| Number of discrete graphics cards | 1 |
| Processor threads | 16 |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Cable lock slot type | Kensington |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 0 |
| Processor base power | 65 W |
| Performance-core base frequency | 2.5 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.8 GHz |
| Number of storage drives installed | 1 |
| Number of processors installed | 1 |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| DisplayPort version | 1.4a |
| Chassis type | Tower |
| Placement supported | Vertical |
| Power supply input voltage | 90 – 264 V |
| Display included | No |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Power supply input frequency | 47/63 Hz |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| Number of SATA III connectors | 1 |
| Processor generation | Intel® Core™ i5 (14th gen) |
| On-board graphics card | No |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Processor cache | 20 MB |
| Maximum turbo power | 148 W |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Unitate optica | Nu |
| Wireless | Da |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 4000 Series |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Tip RAM | non-ECC |
| HDD | None |
| Tip | DDR5 |
| Sloturi memorie | N/A |
| SSD | 1TB |
| Model placa video | RTX 4060 |
| PCI Express x1 slots | 2 |
| Processor model | i5-14400F |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Destinat pentru | |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Silver |
| Total carbon emissions, standard deviation (kg of CO2e) |
|
| Graphics card HDMI ports quantity | 1 |
| Graphics card DisplayPorts quantity | 3 |
| Trial software | McAfee LiveSafe 1Yr,Microsoft Office Trial |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| LAN controller | Realtek RTL8111KD |
| WLAN controller model | MediaTek MT7920 |
| Generație procesor | Intel Core i5-14xxx |
| Model procesor | 12400F, i5-14400F |
| Motherboard chipset | Intel Q870 |
| Power Supply | 360 W |
| Nuclee procesor | 10 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 214 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 16 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 112.992 |
| Frecvență boost procesor | 4,7 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 10.272 |
| Nuclee performanță | 6 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 84.316 |
| Nuclee eficiente | 4 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 6.42 |
| Frecvență miez performance-core Max Turbo | 4,7 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 129.684 |
| Frecvență multi-miez Max Turbo | 3,5 |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Frecvență de bază nucleu de performanță | 2,5 |
| Audio system | High Definition Audio |
| Frecvență bază nucleu de eficiență | 1,8 |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 35 °C |
| Memorie cache procesor | 20 |
| Memory slots | 2x DIMM |
| Tip procesor cache | Cache inteligent |
| Width | 154 mm |
| Număr de procesoare instalate | 1 |
| Depth | 293 mm |
| Putere bază procesor | 65 |
| Height | 324.3 mm |
| Putere turbo maximă | 148 |
| Weight | 6.86 kg |
| Cadre date AI acceptate de NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Product type | PC |
| Wi-Fi standards | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Maximum de memorie internă | 64 |
| Producator | DELL |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Garantie | |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 2 x 8 |
| Sloturi pentru memorii | 2x DIMM |
| Canale de memorie | Cu două canale |
| Rată transfer date de memorie | 5600 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Număr de discuri de stocare instalate | 1 |
| Număr de discuri de stocare suportat | 2 |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| Mărime M.2 SSD | 2230 (22 x 30 mm) |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Placă grafică | NVIDIA |
| Adaptor grafic la-bord | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Adaptor memorie discrete graphics | 8 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR6 |
| Număr adaptori grafici dedicați | 1 |
| Model adaptor grafic la-bord | Indisponibil |
| Cantitate porturi adaptor grafic HDMI | 1 |
| Cantitate DisplayPort adaptor grafic | 3 |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 10,100,1000 |
| Tehnologia cablării | 10/100/1000Base-T(X) |
| Controler LAN | Realtek RTL8111KD |
| WiFi | Da |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Producător controler WLAN | MediaTek |
| Model controller WLAN | MediaTek MT7920 |
| Tipul antenei | 2×2 |
| BLUETOOTH | Da |
| Număr porturi USB 2.0 | 4 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 3 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-C | 1 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| DisplayPort | Da |
| Versiune DisplayPort | 1.4a |
| Ethernet LAN | Da, Yes |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Număr de conectori SATA 3 | 1 |
| PCI Express x1 sloturi | 2 |
| PCI Express x16 | 1 |
| Tip de sasiu | Tower |
| Plasare acceptată | Vertical |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Culoarea produsului | Negru |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel Q870 |
| Cip audio | Realtek ALC3204 |
| Sistem audio | Audio de Înaltă Definiție |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Tipul de produs | PC-ul |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Arhitectura sistem de operare | 64-bit |
| Sistem de operare | |
| Soft de încercare | McAfee LiveSafe 1Yr,Microsoft Office Trial |
| Sursa de alimentare | 360 |
| Sursa de alimentare tensiune de intrare | 90 – 264 |
| Sursa de alimentare de frecvenţă de intrare | 47/63 |
| Certificare 80 PLUs | 80 PLUS Platinum |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 10 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | -40 – 65 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 10 – 90 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 0 – 95 |
| Altitudinea de operare | -15,2 – 3048 |
| Altitudinea de ne-operabilitate | -15,2 – 10668 |
| Vibraţii de operare | 0,66 |
| Non-vibraţii de operare | 1,3 |
| Şoc de operare | 110 |
| Non-şoc de operare | 160 |
| Certificate de sustenabilitate | ENERGY STAR, EPEAT Climate +, EPEAT Silver |
| Lățime | 154 |
| Adâncime | 293 |
| Înălţime | 324,3 |
| Greutate | 6,86 |
| Amprentă de carbon totală (kg of CO2e) | 214 |
| Emisii de Carbon, producție (kg of CO2e) | 112,992 |
| Emisii de Carbon, logistică (kg of CO2e) | 10,272 |
| Emisii de carbon (Consum Energetic) | 84,316 |
| Emisii de Carbon, final ciclu de viață (kg of CO2e) | 6,42 |
| Versiune PAIA | GaBi version 1, 2024 |
| Ecran inclus | Nu |










