Dell Gaming Desktop Alienware Area-51 AAT2250, 850W Gold Rated ATX12VO PSU, 240mm Liquid-Cooled CPU, Tempered Glass Door, Intel(R) Core(TM) Ultra 7 265K processor (20-Core, 66MB Total Cache, 3.3GHz to 5.5GHz), NVIDIA(R) GeForce RTX(TM) 5070 12GB GDDR7, 32GB Dual Channel DDR5 XMP (2x 16GB – Black) 6400 MT/s, 1TB NVMe M.2 PCIe Gen5 SSD, Intel(R) Killer Wi-Fi 7 BE1750 (2×2 320Hz) MIMO 802.11be Wireless LAN and Bluetooth 5.4, Killer 1750x driver, External ports: Network: 1 x RJ45 ethernet port (2.5 Gbps), USB: Rear ports: 3 x USB 2.0 (480Mbps) ports, 2 x USB 2.0 (480 Mbps) ports with Smart Power On, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port, 2 x USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Type-C ports, 2 x Thunderbolt 4 (40Gbps) ports with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery, Top ports: 2 x USB 3.2 Gen 2 (10Gbps) Type-C port with PowerShare, 2 x USB 3.2 Gen 1 (5Gbps) ports, Audio: Top ports: 1 x audio output/headphone – 3.5 mm, 2 stack, 1 x audio input/microphone – 3.5 mm, 2 stack, Rear ports: 1 x optical S/PDIF port, 1 x line-in port – 3.5mm, 2 stack, 1 x line-out port – 3.5mm, 2 stack, Video: Supported through discrete GPU, Media card reader: Not supported, Power port: 110 V/220 V, Security: One security- cable slot (wedge-shaped), Internal ports and connectors: PCIe expansion card slots: 1 x PCIe x16 mechanical/x16 electrical Gen5 slot. 2 x PCIe Gen4 x4 slots, mSATA: Not supported, 3 x SATA, M.2: 3 x M.2 card slots supporting 2230 or 2280 solid state drives, Dimensions and weight: Front Height: 569 mm (22.40 in.), Rear Height: 569 mm (22.40 in.), Width: 231.60 mm (9.12 in.), Depth: 610.50 mm (24.04 in.), Weight (maximum): 34.58 kg (76.24 lb), Windows 11 Pro, 3y Basic Onsite Service warranty
Desktop Gaming Dell Alienware Area-51 AAT2250 cu procesor Intel Core
18.671,82 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Capacity-SSD | 1TB |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Culoare | |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| RAM | 32GB |
| Sistem de operare | |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Tip stocare | |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Tip RAM | non-ECC |
| HDD | None |
| Sloturi memorie | N/A |
| SSD | 1TB |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| CUDA cores | 6144 |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | Tower |
| Numar Nuclee | 20 |
| Tip procesor | |
| Tip Memorie | GDDR7 |
| Model procesor | 265K |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Producator placa video | nVidia |
| DT-GAMING-VGA | RTX 5070 |
| Memorie maxima | 64 GB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Versiune OS | 64 bit |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 1 |
| Numar thread-uri | 20 |
| Capacitate memorie video | 12 GB |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Cache | 30 MB Intel Smart Cache |
| Kensington lock | Da |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Microfon | 1 |
| Security lock | Da |
| Suport TPM | Da |
| Display port | 2 (via USB Tip C) |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 7 din a doua serie |
| Capacitate memorie | |
| Stocare inclusa | Da |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| PFC | Activ |
| Numar procesoare | 1 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Slot 1 | 16 GB |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| Tastatura | Da |
| Mouse | Da |
| Suport OpenGL | 4.6 |
| Tip | Dedicata |
| Familie placa video | GeForce |
| Tehnologie | |
| Socket procesor | 1851 |
| Suport Shader Model | 6.8 |
| Monitor inclus | Nu |
| Tip sloturi memorie | UDIMM |
| Bay-uri 3.5-inch intern | 1 |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| Tip carcasă | Tower |
| SATA III | 3 |
| Casti | 1 |
| USB 2.0 | 4 |
| LAN | 2.5 Gbps |
| Max TDP | 250 W |
| Slot PCI Express x16 | 1x PCIe 5.0 |
| Slot PCI Express x4 | 2 x PCIe 4.0 |
| Frecventa memorie | 6400 MHz |
| Suport | Extreme Memory Profile 3.0 (XMP) |
| Interfata placa video | PCI Express 5.0 x16 |
| Conectori | 3 x DisplayPort 1.41 x HDMI |
| Model | ALC1220 |
| Canale audio | 5.1 |
| Dimensiune | 610 x 569 x 232 mm |
| Greutate | 34.58 kg |
| Bay-uri 2.5-inch | 2 |
| Audio | 2 x 3.5 mm jack |
| Thunderbolt | 2x Thunderbolt 4 (via USB Tip C) |
| Optical S/PDIF out | 1 |
| Altele | 240mm Liquid-Cooled CPUTempered Glass Door |
| Sursa | 850 W ATX12VO Gold |
| Frecventa turbo max | 5.50 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Frecventa procesor | 3.90 GHz |
| Recomandat | Gaming |
| USB Type-C | 2 x USB 3.2 Gen 2 Tip C2 x USB4 Tip C (Thunderbolt 4 / DisplayPort / Power Delivery) |
| Slot 2 | 16 GB |
| Producator | DELL |
| Garantie |




