Dell Gaming Desktop Alienware Aurora ACT1250, 1000W Platinum Rated PSU, Clear Door & 240mm Liquid Cooler with AlienFX lighting, Intel(R) Core(TM) Ultra 9 processor 285 (24-Core, 76MB Total Cache, 1.9Ghz to 5.6GHz), NVIDIA(R) GeForce RTX(TM) 5070 12GB GDDR7, 64GB Dual Channel DDR5 (2x 32GB – Green) 5200 MT/s, 2TB NVMe M.2 PCIe SSD, Intel Wi-Fi 7 BE200 (2×2) 802.11ax Wireless LAN and Bluetooth, BE200 driver, External ports: Network: 1 x RJ45 port, USB: 2 x USB 2.0 ports with SmartPower, 4 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 2 (10 Gbps) Type-C port, 1 x USB4 20 Gbps Type-C port with Power Delivery, Audio: 1 x universal audio jack, 1 x optical S/PDIF port, 1 x line-in port – 3.5 mm, 2 stack, 1 x line-out port – 3.5 mm, 2 stack, Video: Supported through discrete GPU, Media card reader: Not supported, Power port: 110 V/220 V, Security: One security-cable slot (wedge-shaped), Internal ports and connectors: PCIe expansion card slots: 1 x PCIe x16 mechanical/x16 electrical Gen5 slot, 2 x PCIe Gen4 x4 slots, mSATA: Not supported, SATA: Three, M.2: 1 x slot for WiFi and Bluetooth combo card, 2 x slots for 2230 or 2280 solid state drive, Dimensions and weight: Front Height: 418 mm (16.46 in.), Rear Height: 418 mm (16.46 in.), Width: 197 mm (7.75 in.), Depth: 458.40 mm (18.05 in.), Weight (maximum): 15.37 kg (33.88 lb), Windows 11 Pro, 3y Basic Onsite Service warranty
Desktop Gaming Dell Alienware Aurora ACT1250 cu procesor Intel Core
19.822,57 lei TVA inclus.
In stoc distributie
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Capacity-HDD | no-HDD |
|---|---|
| Culoare | |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Capacity-SSD | 2TB |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| RAM | 64GB |
| Sistem de operare | |
| Format desktop | Tower |
| Producător procesor | Intel |
| Tip stocare | |
| Sistem Operare Desktop PC | Windows 11 Pro |
| Placa video dedicata | Dedicata |
| Tip RAM | non-ECC |
| HDD | None |
| SSD | 2TB |
| Sloturi memorie | N/A |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 5000 Series |
| CUDA cores | 6144 |
| DT-CPU | Intel |
| DT-Format | Tower |
| Numar Nuclee | 24 |
| Tip procesor | |
| Tip Memorie | GDDR7 |
| Destinat pentru | |
| Model placa video | RTX 5070 |
| Producator placa video | nVidia |
| DT-GAMING-VGA | RTX 5070 |
| Model procesor | 285 |
| Cache | 36 MB Intel Smart Cache |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Versiune OS | 64 bit |
| Slot M.2 | Da |
| USB 3.0 | 2 |
| Capacitate memorie video | 12 GB |
| Numar thread-uri | 24 |
| Kensington lock | Da |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Security lock | Da |
| Suport TPM | Da |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Frecventa procesor | 2.50 GHz |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost, pana la 13 TOPS |
| Stocare inclusa | Da |
| Compatibilitate DIMM | UDIMM |
| PFC | Activ |
| Numar procesoare | 1 |
| Numar Procesoare suportate | 1 |
| Chipset | Realtek |
| Memorie inclusa | Da |
| Compatibilitate RAM | non-ECC |
| Suport DirectX | 12 |
| Sunet | HD Audio |
| USB 2.0 | 2 |
| Frecventa memorie | 5200 MHz |
| Altele | Tip SSD: M.2 PCI Express Gen4 x4 NVMe |
| Suport OpenGL | 4.6 |
| Tip | Dedicata |
| Familie placa video | GeForce |
| Slot 1 | 32 GB |
| Tehnologie | |
| Socket procesor | 1851 |
| Max TDP | 182 W |
| Suport Shader Model | 6.8 |
| Tastatura | Nu |
| Tip carcasă | MiddleTower |
| Monitor inclus | Nu |
| Tip sloturi memorie | UDIMM |
| Bay-uri 3.5-inch intern | 1 |
| Retea Ethernet (RJ-45) | 1 |
| SATA III | 3 |
| Capacitate memorie | |
| Slot 2 | 32 GB |
| LAN | 2.5 Gbps |
| Slot PCI Express x16 | 1x PCIe 5.0 |
| Slot PCI Express x4 | 2 x PCIe 4.0 |
| Interfata placa video | PCI Express 5.0 x16 |
| Conectori | 3 x DisplayPort 1.41 x HDMI |
| Model | ALC1220 |
| Canale audio | 5.1 |
| Audio | 2 x 3.5 mm jack |
| Optical S/PDIF out | 1 |
| Dimensiune | 458 x 418 x 197 mm |
| Greutate | 15.37 kg |
| Mouse | Nu |
| Sursa | 1000 W Platinum |
| Casti | 1 x combo |
| Frecventa turbo max | 5.60 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Recomandat | Gaming |
| USB Type-C | 1 x USB 3.2 Gen 2 Tip C1 x USB4 Tip C (20 Gbps) |
| Producator | DELL |
| Garantie |




