DL PC16255 FHD+ R5P 340 16 512 AMD W11P
DL PC16255 FHD+ R5P 340 16 512 AMD W11P
7.465,37 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| M.2 SSD size | 2230 (22 x 30 mm) |
|---|---|
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory data transfer rate | 5600 MT/s |
| Tip placa video | |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| HDMI | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Da |
| USB 3.0 | Nu |
| USB 3.2 | Nu |
| Jack Audio | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Pixel density | 141 ppi |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Processor boost frequency | 4.8 GHz |
| Processor base power | 15 W |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Number of microphones | 2 |
| Front camera resolution (numeric) | 2.07 MP |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Front camera HD type | Full HD |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 1 |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Wedge |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Producator placa video | AMD |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Hall sensor | Yes |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Wi-Fi data rate (max) | 2400 Mbit/s |
| Power adapter barrel connector | 4.5 mm |
| Processor threads | 12 |
| Audio Chip | Realtek ALC3204 |
| Operating shock | 140 G |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Processor cores | 6 |
| Processor frequency | 3.4 GHz |
| Processor manufacturer | AMD |
| USB charging voltage | 5,9,15,20 V |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Copilot key | Yes |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | AMD |
| Serie placa video | AMD Radeon Series |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| WLAN controller manufacturer | MediaTek |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Maximum turbo power | 54 W |
| Destinat pentru | |
| Neural processor unit (NPU) | AMD Ryzen AI |
| NPU performance up to | 50 TOPs |
| Diagonala display | |
| Processor cache | 22 MB |
| Height (front) | 1.89 cm |
| Tip procesor | |
| Model placa video | AMD Radeon 840M |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Luminozitate | N/A |
| Copilot+ PC | N/A |
| Speaker power | 2.5 W |
| WLAN controller model | MediaTek MT7922 |
| Trial software | McAfee Business Protection 1-year,Microsoft Office Trial |
| Height (rear) | 2.08 cm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 132 |
| Total carbon emissions, standard deviation (kg of CO2e) |
|
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 97.812 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 6.072 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 25.08 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 3.04 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 106.92 |
| Processor family | AMD Ryzen AI 5 |
| Processor model | 340 |
| Total processor performance up to | 59 TOPs |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 840M |
| Model procesor | 340 |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| DC-in jack | Yes |
| Width | 358 mm |
| Battery recharge time | 4 h |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Audio system | High Definition Audio |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 90% |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Product colour | Platinum |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| USB Type-C required charging power (max) | 65 W |
| Weight | 1.94 kg |
| Depth | 251.8 mm |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HD type | Full HD |
| Number of battery cells | 3 |
| Colour name | Platinum Silver Color (Metallic Finish) |
| Product type | Laptop |
| Producator | DELL |
| Garantie |




