Laptop HP EliteBook 8 G1i, 14.0 inch WUXGA (1920×1200) IPS Anti-Glare IR+ISP 300 nits, Intel Core U5-226V 8-Core (2.1GHz, up to 4.5GHz, 8MB)- 40 TOPS, video integrat Intel Graphics, RAM 16GB LPDDR5x 8533 MT/s, SSD 512GB PCIe NVMe, no ODD, Audio by Poly Studio, două difuzoare stereo cu amplificatoare discrete, Webcam HD 5MP IR, WLAN Intel BE201 Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, Fingerprint Sensor, WNC XRAV-1 NFC, Porturi: 2x Thunderbolt 4 Type-C 40Gb/s (Power Delivery, DisplayPort 2.1)/1x USB Type-C 10Gb/s (Power Delivery, DisplayPort 1.4)/ 1x USB Type-A 5Gb/s(powered)/ 1x HDMI 2.1/ 1x headphone/microphone, adaptor 65W USB-C, Baterie 3 celule 62Whr MC Long Life Fast Charge, Tastatura HP Premium iluminata rezistenta la stropire, Glacier Silver, Greutate 1.39 kg, Dimensiuni 31.56 x 22.2 x 1.17 cm, Windows 11 Pro 64bit, Next Gen AI PC & Copilot+ PC, 1yw
Laptop Business HP EliteBook 8 G1i, cu procesor Intel Core
7.453,99 lei TVA inclus.
HP EliteBook 8 G1i 14 inch Notebook Next Gen AI PC, Intel Core Ultra 5, 35.6 cm (14″), 1920 x 1200 pixels, 16 GB, 512 GB, Windows 11 Pro
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| Wi-Fi | Yes |
| NB-Format | Ultrabook |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Number of built-in speakers | 2 |
| USB4 Gen 3x2 ports quantity | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| Internal memory | 16 GB |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Processor cores | 8 |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Processor manufacturer | Intel |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Hall sensor | Yes |
| SSD interface | PCI Express |
| Processor boost frequency | 4.5 GHz |
| Market positioning | Premium |
| Original brand name | HP |
| RGB colour space | sRGB |
| Pointing device | Clickpad |
| Spill-resistant keyboard | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Processor cache type | L3 |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Temperature sensor | Yes |
| Input device model | HP Premium Keyboard |
| HP segment | Business |
| Processor threads | 8 |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Processor cache | 8 MB |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Processor family | Intel Core Ultra 5 |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Keyboard included | Yes |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | No |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| NB-CPU | ULTRA 5 |
| Resolution | WUXGA |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Tip procesor | |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Destinat pentru | |
| sRGB coverage (typical) | 62.5% |
| Diagonala display | |
| Colour gamut | 62.5% |
| Memory clock speed | 8533 MHz |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| Processor model | 226V |
| NPU performance up to | 40 TOPs |
| Copilot+ PC | Da |
| Memory layout (slots x size) | Not available |
| Battery capacity | 62 Wh |
| Height (front) | 1.17 cm |
| Height (rear) | 1.55 cm |
| USB Sleep-and-Charge ports | 3 |
| Model procesor | 226V |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Microphone in | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Display diagonal (metric) | 35.6 cm |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Depth | 222 mm |
| Number of battery cells | 3 |
| Product type | Laptop |
| Width | 315.6 mm |
| Colour name | Glacier silver |
| HD type | WUXGA |
| Intel® Turbo Boost Technology | Yes |
| UNSPSC-code | 43211503 |
| Compliance certificates | GS mark, CCC, RoHS, Federal Communications Commission (FCC), CE, BSMI |
| Frecventa procesor | 4.5 GHz |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 199896267656 |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Arc Graphics |
| Producator | HP |
| Garantie |










