Laptop Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 (Intel);14″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare, 45% NTSC, 60Hz, DBEF5;Intel® Core™ Ultra 7 155U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 4.8GHz, 12MB;Video Integrated Intel® Graphics;RAM 64GB (2x 32GB SO-DIMM DDR5-5600, Two DDR5 SO-DIMM slots, dual-channel capable, Up to 64GB DDR5-5600);SSD 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD;No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby® Audio™, Camera: 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter, LAN: 100/1000M (RJ-45);WLAN Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 11ax 2×2;Bluetooth 5.3, WWAN (3G/4G): WWAN Upgradable to 4G, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button;I/O Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On, 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1, 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz, 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm), 1x Ethernet (RJ-45);65W USB- C® (3-pin);Battery Integrated 52.5Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight 1.38 kg;Dimensions 315.9 x 223.7 x 17.7 mm, Warranty: 3Y Premier Support HB (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Business Lenovo ThinkPad T14 Gen 5, cu procesor Intel
11.675,99 lei TVA inclus.
Lenovo ThinkPad T14 Gen 5 (Intel), Intel Core Ultra 7, 35,6 cm (14″), 1920 x 1200 Pixel, 64 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro
12 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Thunderbolt | Da |
| Luminozitate | 400 nt |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| USB 3.1 | Da |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Optical | None |
| Bundled software | None |
| AI PC Category | AI PC |
| NPU | Intel® AI Boost, up to 11 TOPS |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Graphics | Integrated Intel® Graphics |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0 |
| Storage Support | One drive, up to 2TB M.2 2280 SSD |
| Storage Slot | One M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slot |
| Keyboard | Backlit, English (EU) |
| WLAN + Bluetooth | Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2 + BT5.3 |
| SIM Card | None |
| NFC | None |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0 Enabled |
| Physical Locks | Kensington® Nano Security Slot™, 2.5 x 6 mm |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed |
| Operating System | Windows® 11 Pro, Romanian / English |
| Base Warranty | 3-year, Courier or Carry-in |
| Camera | 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter |
| Microphone | 2x, 360° |
| WWAN | WWAN Upgradable to 4G |
| Optional Ports (configured) | 1x Smart Card Reader |
| Fingerprint reader | Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Other Security | Camera privacy shutter (camera models) |
| Smart card reader | Smart Card Reader |
| System Management | Non-vPro® |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™ |
| Power Adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Ethernet | 100/1000M (RJ-45) |
| Case Color | Black |
| Max Memory | Up to 64GB DDR5-5600 |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 155U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 4.8GHz, 12MB |
| Battery | Integrated 52.5Wh |
| Case Material | PC + 20% CF (Top), PC + 20% CF (Bottom) |
| Included Upgrade | 3Y Premier Support HB (CPN) |
| Memory | 2x 32GB SO-DIMM DDR5-5600 |
| Dimensions (WxDxH) | 315.9 x 223.7 x 17.7 mm (12.44 x 8.81 x 0.7 inches) |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate: | |
| BLUETOOTH | Da |
| Cititor amprente | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Conectivitate celulara | 4G |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 155U |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Weight | Starting at 1.38 kg (3.05 lbs) |
| Frecventa procesor | 4.8 GHz |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | UHD |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | Integrated |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |










