Laptop Lenovo Yoga Slim 7 Ultra 14IPH11, 14″ 2.8K WQXGA+ (2880×1800) POLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% P3, 100% sRGB, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Flicker Free, DisplayHDR™ True Black 1000, Corning® Gorilla® Glass 3, Touch, TCON, PureSight Pro, Intel Core™ Ultra X9 388H, 16C (4P + 8E + 4LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.1GHz, 18MB Intel® Smart Cache; Copilot+ PC; Up to 50 TOPS, video Integrated Intel® Arc™ B390 GPU, RAM 1x 32GB Soldered LPDDR5x-9600; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 32GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, No Card Reader, 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP), 5.0MP + IR with E-shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 3x Thunderbolt™ 4, with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1, No Power Adapter, Baterie Integrated 75Wh, Backlit, English, Cosmic Blue, Greutate 975 g, Dimensiuni 312.6 x 213.8 x 13.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii Lenovo® USB-C® 4-in-1 Hub Gen 2, Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Consumer Lenovo Yoga Slim 7 Ultra 14, cu procesor
10.342,25 lei TVA inclus.
Lenovo Yoga Slim 7 Ultra 14IPH11, Intel Core Ultra X9, 35,6 cm (14″), 2880 x 1800 Pixel, 32 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro
1 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Thin&Slim |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Card reader integrated | No |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| HDMI | Nu |
| Thunderbolt | Da |
| DisplayPort | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Processor manufacturer | Intel |
| Efficient cores | 8 |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Tastatura iluminata | Nu |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Number of built-in speakers | 4 |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Processor cores | 16 |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Hall sensor | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Performance cores | 4 |
| Standard Dynamic Range (SDR) brightness | 500 cd/m² |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Rezoluție | 2880 x 1800 |
| Display surface | Gloss |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Processor cache | 18 MB |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| SSD memory type | TLC |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Windows Hello | Yes |
| Processor threads | 16 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 4 |
| Panel type | OLED |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Keyboard language | US English |
| Processor boost frequency | 5.1 GHz |
| Copilot key | Yes |
| Performance-core base frequency | 2.1 GHz |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Sistem de operare | |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| Producător procesor | Intel |
| Tip display | OLED |
| Tip procesor | |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Number of microphones | 4 |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5.1 GHz |
| Efficient-core base frequency | 1.6 GHz |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Resolution | 2.8K (2880 X 1800)OLED &TOUCH |
| Destinat pentru | |
| Low Power Efficient-cores | 4 |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.7 GHz |
| Battery capacity | 75 Wh |
| NPU performance up to | 50 TOPs |
| Diagonala display | |
| Maximum display brightness (HDR) | 1100 cd/m² |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Luminozitate | N/A |
| Copilot+ PC | Da |
| Audio Chip | Cirrus Logic CS42L43 |
| Operating system language | ROM, English |
| Built-in microphone | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Display resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| Product colour | Blue |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 65 W |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Compliance certificates | RoHS |
| Width | 312.6 mm |
| Product type | Laptop |
| HD type | 2.8K |
| Height | 13.9 mm |
| Speaker power | 4 W |
| Weight | 975 g |
| Frecventa procesor | 5.1 GHz |
| Certified refurbished | No |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision, DisplayHDR True Black 1000 |
| NB-CPU | ULTRA X9 |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 3) |
| Processor base power | 25 W |
| Maximum turbo power | 80 W |
| Password protection type | BIOS |
| Model procesor | 388H |
| Colour name | Cosmic Blue |
| Housing material | Magnesium, Aluminium |
| Processor family | Intel Core Ultra X9 |
| Processor model | 388H |
| AI software frameworks supported by NPU | OpenVINO, Windows ML, DirectML, ONNX RT, WebNN |
| GPU performance up to | 122 TOPs |
| On-board graphics card model | Intel Arc B390 |
| Battery life (max) | 19.24 h |
| Continuous video playback time | 26.53 h |
| Depth | 213.8 mm |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | 32GB |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Arc Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |




