Laptop Lenovo Yoga Slim 7 Ultra 14IPH11, 14″ 2.8K WQXGA+ (2880×1800) POLED 1100nits (peak) / 500nits (typical) Glossy / Anti-fingerprint, 100% sRGB, 100% P3, 120Hz, Eyesafe®, Dolby Vision®, Flicker Free, DisplayHDR™ True Black 1000, Corning® Gorilla® Glass 3, Touch, TCON, PureSight Pro, Intel Core™ Ultra 7 355, 8C (4P + 4LPE) / 8T, Max Turbo up to 4.7GHz, 12MB Intel® Smart Cache; Copilot+ PC; Up to 49 TOPS, video Integrated Intel® Graphics, RAM 1x 32GB Soldered LPDDR5x-7467; Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel; 32GB soldered memory, not upgradable, SSD 1TB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, No Card Reader, 4 stereo speakers, 2W x2 (woofers), 2W x2 (tweeters), optimized with Dolby Atmos®, Smart Amplifier (AMP), 5.0MP + IR with E-shutter, No Onboard Ethernet, WLAN Wi-Fi® 7, 802.11be 2×2, Bluetooth 5.4, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 3x Thunderbolt™ 4, with USB PD 45-65W and DisplayPort™ 2.1, No Power Adapter, Baterie Integrated 75Wh, Backlit, English, Seashell, Greutate 975 g, Dimensiuni 312.6 x 2 13.8 x 13.9 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Premium Care with Onsite upgrade from 2Y Depot/CCI (CPN), Accesorii Lenovo® USB-C® 4-in-1 Hub Gen 2, Windows® 11 Home, Romanian / English
Laptop Consumer Lenovo Yoga Slim 7 Ultra 14, cu procesor
8.855,12 lei TVA inclus.
Lenovo Yoga Slim 7 Ultra 14IPH11, Intel Core Ultra 7, 35,6 cm (14″), 2880 x 1800 Pixel, 32 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Home
3 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Thin&Slim |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 HOME |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| SSD capacity | 1 TB |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Card reader integrated | No |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Password protection | Yes |
| Ethernet LAN | No |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| DisplayPort | Da |
| USB 3.2 | Nu |
| HDMI | Nu |
| Jack Audio | Nu |
| Thunderbolt | Da |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| USB 3.1 | Da |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Antenna type | 2×2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| Number of built-in speakers | 4 |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Hall sensor | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, EPEAT Gold |
| Performance cores | 4 |
| Standard Dynamic Range (SDR) brightness | 500 cd/m² |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Luminozitate | 1100 nt |
| Processor boost frequency | 4.7 GHz |
| Rezoluție | 2880 x 1800 |
| Display surface | Gloss |
| Maximum internal memory | 32 GB |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.7 GHz |
| Maximum turbo power | 55 W |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Processor threads | 8 |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| SSD memory type | TLC |
| Display glass type | Gorilla Glass |
| Windows Hello | Yes |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 4 |
| Panel type | OLED |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Keyboard language | US English |
| Copilot key | Yes |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Conectivitate: | |
| Cititor amprente | Nu |
| Camera Web | Full HD |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Refresh rate | 120 Hz |
| Sistem de operare | |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Screen-Size | 14.x" |
| Producător procesor | Intel |
| Tip display | OLED |
| Tip procesor | |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Number of microphones | 4 |
| WWAN | Not installed |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Efficient cores | 0 |
| HDMI ports quantity | 0 |
| Resolution | 2.8K (2880 X 1800)OLED &TOUCH |
| Destinat pentru | |
| Low Power Efficient-cores | 4 |
| Performance-core base frequency | 2.3 GHz |
| Battery capacity | 75 Wh |
| Diagonala display | |
| Maximum display brightness (HDR) | 1100 cd/m² |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.5 GHz |
| Copilot+ PC | Da |
| Efficient-core base frequency | 1.7 GHz |
| Audio Chip | Cirrus Logic CS42L43 |
| Operating system language | ROM, English |
| Built-in microphone | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Display resolution | 2880 x 1800 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Bluetooth version | 5.4 |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 65 W |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Compliance certificates | RoHS |
| Width | 312.6 mm |
| Product type | Laptop |
| HD type | 2.8K |
| Height | 13.9 mm |
| Speaker power | 4 W |
| Weight | 975 g |
| Frecventa procesor | 4.7 GHz |
| Certified refurbished | No |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Dolby Vision, DisplayHDR True Black 1000 |
| Processor generation | Intel® Core™ Ultra (Series 3) |
| Processor base power | 25 W |
| Password protection type | BIOS |
| Model procesor | 355 |
| Housing material | Magnesium, Aluminium |
| Battery life (max) | 19.24 h |
| Continuous video playback time | 26.53 h |
| Depth | 213.8 mm |
| Product colour | Seashell (colour) |
| GPU performance up to | 40 TOPs |
| Processor model | 355 |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 1700 MHz |
| AI software frameworks supported by NPU | OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN, DirectML |
| NPU performance up to | 49 TOPs |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | UHD |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | Intel Graphics |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |










