Laptop ASUS TUF Gaming F16, FX608JPR-RV111 / 90NR0NG1-M00770, ecran 16- inch FHD+ WUXGA (1920×1200) 16:10 IPS-level 165Hz anti-glare G-Sync, luminozitate 300 nits, contrast 1000:1, 100% sRGB, 72% NTSC, 75.35% Adobe, procesor Intel Core i5 Processor 14450HX 2.4GHz (20MB Cache, pana la 4.8GHz, 10 nuclee, 16 threads), chipset Mobile Intel HM770 Express, grafica NVIDIA GeForce RTX 5070 Laptop GPU 115W cu 8GB GDDR7 + Intel UHD Graphics integrata, MUX Switch + NVIDIA Advanced Optimus, memorie 16GB DDR5-5600 SO-DIMM (2 sloturi, max 64GB), stocare 1TB PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD (2 sloturi M.2), Wi-Fi 6E 802.11ax Triple band 2×2 + Bluetooth 5.4, LAN 10/100/1000 Mbps, camera 1080P FHD IR pentru Windows Hello, microfon array integrat, tastatura Backlit Chiclet 1-Zone RGB cu Copilot key, touchpad, boxe 2-speaker system cu Dolby Atmos si Hi-Res certification, porturi: 1xRJ45 LAN, 1xThunderbolt 4 cu DisplayPort/G-SYNC (40Gbps), 1xUSB 3.2 Gen 2 Type-C cu DisplayPort/power delivery (10Gbps), 3xUSB 3.2 Gen 2 Type-A (10Gbps), 1xHDMI 2.1 FRL, 1×3.5mm combo audio jack, securitate BIOS password, TPM firmware, baterie 90WHrs 4-cell Li-ion, adaptor 280W (20V/14A), 35.4×26.9×1.79-2.73 cm, 2.20 kg, Jaeger Gray, fara OS preinstalat.
Laptop Gaming ASUS TUF Gaming F16, cu procesor Intel Core
7.849,48 lei TVA inclus.
7 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 16GB |
| NB-CPU | Intel-Core-i5 |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.2 | Da |
| HDMI | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| Producator placa video | nVidia |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Touchscreen | Nu |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor Card | Nu |
| Refresh rate | 165 Hz |
| Cititor amprente | Nu |
| Tip display | IPS |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Producător procesor | Intel |
| Model procesor | 14450HX |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Tip procesor | |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5070 |
| Diagonala display | |
| Capacitate stocare | 1 TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Frecvență | 5600 MHz |
| Serie video | GeForce |
| Luminozitate | 300 niti |
| USB-C | 1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort)1 x USB 3.2 Tip-C (Gen2) (Power Delivery / DisplayPort) |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Thunderbolt 4 | 1 (via USB 4 Tip-C) |
| Camera Web | FHD |
| Sistem de operare | |
| Tastatura iluminata | 1-Zone RGB |
| Dual Cooling Fans | Da |
| Tehnologie de fabricatie | 10 nm Enhanced SuperFin |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Parola Bios | Da |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Format | |
| Rezolutie display | 1920 x 1200 pixeli |
| Capacitate memorie RAM | 16 GB |
| Slot M.2 | Da |
| Wireless | 802.11ax (2×2) |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Layout tastatura | English |
| Numar thread-uri | 16 |
| Nucleu | Raptor Lake |
| Capacitate SSD | 1 TB |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Kensington lock | Da |
| Suport TPM | Da (Firmware TPM) |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Numar Nuclee | 10 |
| Procesor Grafic integrat | Intel UHD Graphics |
| Putere maxima disipata | 157 W |
| Numar celule | 4 |
| Rata Refresh | 165 Hz |
| Retea | 1 Gbps |
| Tip SSD | PCIe 4.0 NVMe M.2 |
| Caracteristici speciale | Aura Sync |
| USB 3.1 | 3 |
| Model video | RTX 5070 |
| Cip AI integrat | Nu |
| Tastatura | Chiclet cu tasta Copilot |
| Alimentator | 280W |
| Familie Procesor | Intel Core i5 din a paisprezecea generatie |
| Cache | 20 MB Intel Smart Cache |
| Frecventa turbo max | 4.80 GHz |
| Tehnologie | |
| Tehnologie Baterie | Li-Ion |
| Placa Video | nVidia |
| Greutate | 2.2 kg |
| Dimensiuni | 354 x 269 x 17.9-27.3 mm |
| Alte specificatii | MUX Switch + NVIDIA Advanced OptimussRGB Gamut: 100obe RGB Gamut: 75.35%NTSC Gamut: 72% |
| Functii camera Web | 1080P + IR Camera pentru Windows Hello |
| Tehnologii Audio | Dolby AtmosAI noise-canceling technologyHi-Res certification |
| Frecventa procesor | 4.8 GHz |
| Putere | 90 Whr |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 8GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5070 |
| Model placa video integrata | UHD Graphics |
| Producator | ASUS |
| Garantie |




