Laptop Gaming Alienware 18 Area-51 AA18250, 18.0″ QHD+ 300Hz 3ms 100% DCI-P3 500 nit, ComfortView+, NVIDIA G-SYNC + Advanced Optimus, 4K Camera, Intel(R) Core Ultra 9 processor 275HX (24-Core, 36MB Total Cache, 2.7GHz to 5.4GHz), NVIDIA GeForce RTX 5080 16 GB GDDR7, 64GB, 2x32GB, DDR5, 6400MT/s, 8TB (2x 4TB) RAID 0 NVMe M.2 PCIe Gen4 SSD, Intel(R) Killer Wi-Fi 7 BE1750 (2×2 320Hz) MIMO 802.11be Wireless LAN and Bluetooth 5.4, 360W Small Form Factor Adapter, 6-Cell Battery, 96 Whr (Integrated), English US keyboard with per-key AlienFX RGB lighting, External ports: Network port: 1 x RJ45 ethernet port (5 Gbps), USB ports: 2 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) ports, 1 x USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) port with PowerShare, 2 x Thunderbolt 4 (40 Gbps) with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery (for computers that are shipped with NVIDIA GeForce RTX 5070 and below), 2 x Thunderbolt 5 (80 Gbps) with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery (for computers that are shipped with NVIDIA GeForce RTX 5070Ti and above), Audio port: 1 x Universal Audio Jack, Video ports: 1 x HDMI 2.1 port, Media-card reader: 1 x SD-card slot, Power-adapter port: 1 x 7.4 mm barrel, Security-cable slot Not supported, Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 or three 2280 solid state drive slots, Dimensions and weight: Front height: 24.72 mm (0.95 in.), Peak height: 30.50 mm (1.20 in.), Width: 410 mm (16.14 in.), Depth: 320 mm (12.59 in.), Weight: Minimum: 4.12 kg (9.07 lb), Maximum: 4.34 kg (9.56 lb), Windows 11 Pro, 3y Onsite Service
Laptop Gaming Dell Alienware 18 Area-51, cu procesor Intel Core
37.134,07 lei TVA inclus.
2 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Gaming | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| RAM | 64GB |
| HDMI | Da |
| Touchscreen | Nu |
| Cititor amprente | Nu |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Rezoluție | 3840 x 2400 |
| Refresh rate | 300 Hz |
| Tip procesor | |
| NB-Screen-Size | 18.x" |
| USB Type-C | Da |
| G-Sync | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| NB-Gaming-VGA | RTX 5080 |
| Numar Nuclee | 24 |
| Model placa video | RTX 5080 |
| NB-SSD-Capacity | 4TB+4TB |
| Diagonala display | |
| Capacitate stocare | 8TB (2x 4TB) RAID 0 NVMe M.2 PCIe Gen4 SSD |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Model procesor | 275HX |
| Serie video | GeForce |
| DisplayPort | 2 (via USB Tip-C) |
| Tehnologie | |
| Format | |
| Rezolutie display | 2560 x 1600 pixeli |
| Placa Video | nVidia |
| Capacitate memorie video | 16 GB |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Nr. sloturi | 2 |
| Nr. sloturi ocupate | 2 |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| USB 3.0 | 3 |
| RJ-45 | 1 |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Microfon integrat | Digital-array |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Versiune OS | 64 bit |
| Sistem preinstalat | Da |
| Tehnologie Baterie | Lithium-ion |
| Numar celule | 6 |
| Parola Bios | Da |
| Cititor amprenta | Nu |
| Tastatura numerica | Da |
| Altele | TouchPad cu suport pentru gesturi multi atingere |
| Slot M.2 | Da |
| Card Reader | SD |
| Boxe | 4-way |
| Layout tastatura | English US |
| Luminozitate | 500 niti |
| Numar thread-uri | 24 |
| Cip AI integrat | Intel AI Boost |
| Procesor Grafic integrat | Intel Graphics |
| Frecvență | 6400 MHz |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Rata Refresh | 300 Hz |
| Capacitate SSD | 2 x 4 TB |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Putere maxima disipata | 160 W |
| Model video | RTX 5080 |
| Cache | 36 MB |
| Alte specificatii | Timp de raspuns 3 msComfortView+Advanced Optimus |
| Tip SSD | M.2 PCIe Gen 4 x4 NVMe |
| USB-C | 2x USB 4 v2 Tip-C (Thunderbolt 5 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Thunderbolt 5 | 2 (via USB Tip C) |
| Functii camera Web | HDRRGB+IR |
| Putere boxe | 4 x 2.5 W |
| Tehnologii Audio | Dolby AtmosIntelliGo |
| Putere_ | 96 Whr |
| Alimentator | 360 W SFF |
| Culoare | |
| Suport TPM | Da, 2.0 |
| Tastatura | Per-key AlienFX RGB |
| Quad Cooling Fans | DaAlienware Cryo-tech |
| Retea | 5 Gbps |
| Greutate | 4.34 kg |
| Dimensiuni | 410 x 320 x 24.32 mm |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Putere | 96 Whr |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| Camera Web | 4k |
| Tip memorie RAM | DDR5 |
| Serie placa video | GeForce |
| Tip memorie placa video: | GDDR7 |
| Memorie Placa video: | 16GB |
| Model Placa Video Dedicata | RTX 5080 |
| Model placa video integrata | N/A |
| Producator | DELL |
| Garantie |























