Laptop DELL PRO 14 Plus, 14″, Non-Touch, FHD+, 300 nit, 45% NTSC, Anti- Glare, 5MP+IR Cam, 5MP HDR + IR Camera with Presence Detection, Facial Recognition, TNR, Camera Shutter, Microphone, Intel(R) Core(TM) Ultra 7 266V vPro(R) (48 TOPS NPU, 8 cores, up to 5.0 GHz), Intel(R) vPro(R) Enterprise Technology Enabled, Integrated Intel Arc graphics, 16 GB: LPDDR5x, 8533 MT/s (onboard), 512 GB SSD, Intel Wi-Fi 7 BE201, 2×2, 802.11be, Bluetooth 5.4 wireless card, Intel(R) BE201 WLAN Driver, 65W AC adapter, USB Type-C, 3-cell, 55 Wh, ExpressCharge Capable, ExpressCharge Boost Capable, English US backlit Copilot key keyboard, 79-key, External ports: Network port Not applicable, USB ports: 2 x Thunderbolt4 ports with DisplayPort Alt Mode/USB Type-C/USB4/Power Delivery, 1 x USB 3.2 Gen 1 port with PowerShare, 1 x USB 3.2 Gen 1 port, Audio port: 1 x Global headset jack, Video port(s): 1 x HDMI 2.1 TMDS, Media-card reader: 1 x smart card reader slot (optional), Power- adapter port: Supported through USB-C, Security-cable slot: 1 x wedge- shaped security slot, SIM-card slot: Nano-SIM card slot (optional), Internal slots: M.2: 1 x M.2 2230 or M.2 2280 solid state drive slot, 1 x M.2 3052 for WWAN slot (optional), Clamshell 400 nits non-touch Front height: 19.78 mm (0.78 in.) , Rear height: 19.77 mm (0.78 in.), Maximum height: 19.95 mm (0.79 in), Width: 224 mm (8.82 in.), Depth: 313.50 mm (12.34in.), Weight: 1.40 kg (3.09 lb) , Clamshell 300 nits non-touch and 300 nits touch: Front height: 19.5 mm (0.77 in), Rear height : 19.98 mm (0.79 in), Maximum height: 21.2 mm (0.83 in), Width: 224 mm (8.82 in.), Depth: 313.50 mm (12.34 in.), Weight: 1.53 kg (3.37 lb), 2-in-1 300 nits touch: Front height: 19.92 mm (0.78 in), Rear height: 20.17 mm (0.79 in), Maximum height : 20.25 mm (0.80 in), Width: 224 mm (8.82 in.), Depth: 313.50 mm (12.34 in.), Weight: 1.55 kg (3.43 lb), Windows 11 Pro, Copilot+ PC, 3y ProSupport and Next Business Day Onsite Service
Laptop Business DELL Pro 14 Plus, cu procesor Intel Core
6.757,04 lei TVA inclus.
5 în stoc
Doresti publicarea articolului in platforma publica de achizitii publice?Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| SSD capacity | 512 GB |
|---|---|
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| USB Type-C | Da |
| HDMI | Da |
| Form factor | Clamshell |
| Processor cores | 8 |
| Memory form factor | On-board |
| Front camera | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart Cache |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| Sparsity support | Yes |
| Windows Studio effects support | Yes |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| PowerShare | Yes |
| Number of USB ports with PowerShare support | 1 |
| Pointing device | Touchpad |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter power | 65 W |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Wedge |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 – 95% |
| Operating altitude | -15.2 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 – 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Processor boost frequency | 5 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5 GHz |
| Internal memory type | LPDDR5x-SDRAM |
| On-board graphics card family | Intel Arc Graphics |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Battery charge indicator | Yes |
| Smart card reader | Yes |
| Performance cores | 4 |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Contrast ratio (typical) | 600:1 |
| Processor threads | 8 |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | Yes |
| USB charging voltage | 5,9,15,20 V |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Pixel density | 162 ppi |
| Wi-Fi band | Tri-band (2.4 GHz / 5 GHz / 6 GHz) |
| Wi-Fi data rate (max) | 5760 Mbit/s |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Cititor amprente | Da |
| Tip display | IPS |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Camera Web | Full HD |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Luminozitate | 300 nt |
| Tip procesor | |
| USB 3.1 | Da |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| Face recognition | Yes |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Performance-core base frequency | 2.2 GHz |
| Processor generation | Intel Core Ultra (Series 2) |
| AI software frameworks supported by NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Destinat pentru | |
| Low Power Efficient-cores | 4 |
| Low Power Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.7 GHz |
| Low Power Efficient-core Base Frequency | 2200 MHz |
| Processor base power | 17 W |
| Maximum turbo power | 37 W |
| On-board graphics card model | Intel Arc Graphics 140V |
| Diagonala display | |
| Height (rear) | 2 cm |
| Memory data transfer rate | 8533 MT/s |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 7 BE201 |
| Model placa video | Intel Arc Graphics |
| Capacitate stocare | 512 GB SSD |
| PAIA version | GaBi version 1, 2024 |
| Greutate | 1.40 kg (3.09 lb) |
| Copilot+ PC | Da |
| Battery capacity | 55 Wh |
| Processor model | 266V |
| Total processor performance up to | 118 TOPs |
| NPU performance up to | 48 TOPs |
| GPU performance up to | 66 TOPs |
| Audio Chip | Cirrus Logic CS42L43 |
| Height (front) | 1.95 cm |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 108 |
| Carbon emissions, manufacturing (kg of CO2e) | 76.896 |
| Carbon emissions, logistics (kg of CO2e) | 4.536 |
| Carbon emissions, energy usage (kg of CO2e) | 24.516 |
| Carbon emissions, end-of-life (kg of CO2e) | 2.052 |
| Total carbon emissions, w/o use phase (kg of CO2e) | 83.484 |
| Front camera resolution (numeric) | 5.2 MP |
| Front camera resolution | 2560 x 1440 pixels |
| Front camera HD type | Quad HD |
| Model procesor | 266V |
| Built-in microphone | Yes |
| BLUETOOTH | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Display diagonal | 35.6 cm (14) |
| Battery recharge time | 4 h |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 65 °C |
| Weight | 1.53 kg |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| USB Type-C charging port | Yes |
| USB Type-C required charging power (max) | 27 W |
| Product colour | Aluminium |
| Height | 21.2 mm |
| Width | 224 mm |
| Depth | 313.5 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 – 90% |
| Housing material | Aluminium |
| Number of battery cells | 3 |
| Product type | Laptop |
| Brand specific technologies | Control Vault 3+, Express Charge Boost capable, TNR |
| Trial software | Activate Your Microsoft 365 For A 30 Day Trial,McAfee® Business Protection 1-year |
| Frecventa procesor | 5 GHz |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Serie placa video | Arc |
| Tip memorie placa video: | Shared memory |
| Memorie Placa video: | N/A |
| Model Placa Video Dedicata | N/A |
| Model placa video integrata | 140V |
| Producator | DELL |
| Garantie |












