Laptop Lenovo Gaming LOQ 15ARP10E, 15.6″ FHD (1920×1080) IPS 300nits Anti-glare, 100% sRGB, 144Hz, FreeSync™, AMD Ryzen™ 7 170 (8C / 16T, 3.2 / 4.75GHz, 4MB L2 / 16MB L3), video NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 6GB GDDR6, Boost Clock 990MHz, TGP 65W, RAM 1x 16GB SODIMM DDR5-4800; Two DDR5 SODIMM slots, dual-channel capable; Up to 16GB DDR5-4800 offering, SSD 512GB SSD M.2 2242 PCIe® 4.0×4 NVMe®, no ODD, 3-in-1 Card Reader, Stereo speakers, 2W x2, optimized with Nahimic Audio, HD 720p with Privacy Shutter, 100/1000M (RJ-45), WLAN Wi-Fi® 6, 802.11ax 2×2, Bluetooth 5.3, WWAN Not Supported, No Fingerprint Reader, Porturi: 2x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-C® (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), with PD 3.0; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 1x Card reader; 1x Slim tip Power connector, 135W Slim Tip (3-pin), Baterie Integrated 57.5Wh, Non-backlit, English, Luna Grey, Greutate 1.8 kg, Dimensiuni 359.2 x 236 x 19.9-22.95 mm, 2-year, Courier or Carry-in; 3Y Courier/Carry in from 2Y Courier/Carry in (CPN), Accesorii None, Free DOS
Laptop Lenovo Gaming LOQ 15ARP10E, 15.6" FHD (1920×1080) IPS 300nits
4.869,87 lei TVA inclus.
Lenovo LOQ 15ARP10E, AMD Ryzen™ 7, 3,2 GHz, 39,6 cm (15.6″), 1920 x 1080 Pixel, 16 Giga Bites, 512 Giga Bites
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| Microsoft-OS | No |
|---|---|
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
| NB-Format | Regular |
| Resolution | FHD |
| HDD-or-SSD | SSD |
| NB-Gaming-VGA | RTX 3050 |
| NB-SSD-Capacity | 512GB |
| RAM | 16GB |
| SSD capacity | 512 GB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| M.2 SSD size | 2242 (22 x 42 mm) |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Password protection | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Card reader integrated | Yes |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Memory channels | Single-channel |
| Rezoluție | 1920 x 1080 |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.0 | Da |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Thunderbolt | Nu |
| DisplayPort | Nu |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Processor cores | 8 |
| Front camera | Yes |
| Front camera HD type | HD |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| AC adapter input voltage | 100 – 240 V |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | nVidia |
| Luminozitate | 300 nt |
| USB 3.1 | Da |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Total storage capacity | 512 GB |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Total SSDs capacity | 512 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Antenna type | 2×2 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Numeric keypad | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Fast charging | Yes |
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Tastatura iluminata | Nu |
| Colour gamut | 100% |
| Discrete graphics card | Yes |
| Discrete GPU manufacturer | NVIDIA |
| Discrete graphics card memory | 6 GB |
| Discrete graphics memory type | GDDR6 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| RGB colour space | sRGB |
| Processor base power | 45 W |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Maximum refresh rate | 144 Hz |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Fast charging time (50%) | 30 min |
| Processor threads | 16 |
| Password protection type | BIOS, Power on |
| Operating system installed | No |
| Audio Chip | Realtek ALC3287 |
| Keyboard language | English |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Market positioning | Gaming |
| Discrete graphics card model | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Processor family | AMD Ryzen™ 7 |
| Copilot key | Yes |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Conectivitate: | |
| Camera Web | HD |
| Cititor amprente | Nu |
| Cititor Card | Da |
| Refresh rate | 144 Hz |
| NB-Screen-Size | 15.x" |
| NB-CPU | AMD-RYZEN 7 |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | AMD |
| Serie placa video | NVIDIA RTX 3000 Series |
| Model placa video | RTX 3050 |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| WWAN | Not installed |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Processor frequency | 3.2 GHz |
| AMD FreeSync | Yes |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| Processor boost frequency | 4.75 GHz |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 680M |
| AC adapter power | 135 W |
| Keyboard backlit | No |
| Destinat pentru | |
| Height (rear) | 2.29 cm |
| Height (front) | 1.99 cm |
| Copilot+ PC | N/A |
| L3 cache | 16 MB |
| L2 cache | 4 MB |
| Built-in microphone | Yes |
| Touchscreen | No |
| AC adapter included | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6) |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Depth | 236 mm |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Weight | 1.8 kg |
| Operating temperature (T-T) | 5 – 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 – 95% |
| Width | 359.2 mm |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Product colour | Grey |
| Audio system | Nahimic Audio |
| HD type | Full HD |
| Compliance certificates | RoHS |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Continuous video playback time | 10.5 h |
| Certified refurbished | No |
| Colour name | Luna Grey |
| Battery capacity | 57.5 Wh |
| Battery life (max) | 3.5 h |
| Certification | ErP Lot 6/26 |
| Nume culoare | Luna grey |
| Tipul de produs | Laptop |
| Processor model | 170 |
| Culoarea produsului | Gri |
| Processor generation | AMD Ryzen 100 Series |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Producator | LENOVO |
| Material carcasă | Acrilonitril-butadien-stiren (ABS), Policarbonat (PC) |
| Garantie | |
| Poziționare pe piață | Gaming |
| Recondiționat certificat | Nu |
| Diagonala display | |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | 1920×1080, Full HD |
| Tip panel | IPS |
| Retroiluminare LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:9 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Luminozitate afişaj | 300 |
| Model culori RGB | sRGB |
| Gamă de culori | 100 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 144 |
| Rația de contrast (tipică) | 1000:1 |
| Producătorul procesorului | AMD |
| Tip procesor | |
| Generație procesor | AMD Ryzen 100 Series |
| Model procesor | 170 |
| Nuclee procesor | 8 |
| Fire de execuție procesor (threads) | 16 |
| Frecvență boost procesor | 4,75 |
| Frecventa procesor | 3,2, 4.75 GHz |
| Tip procesor cache | L2 & L3 |
| Memorie cache de nivel 3 (L3) | 16 |
| Memorie cache de nivel 2 (L2) | 4 |
| Putere bază procesor | 45 |
| Memorie RAM | 16 GB |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 4800 |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 1 x 16 |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Maximum de memorie internă | 16 |
| Canale de memorie | Cu un canal |
| Capacitate totală de stocare | 512 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 512 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 512 GB |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| Mărime M.2 SSD | 2242 (22 x 42 mm) |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Da |
| Model adaptor grafic dedicat | NVIDIA GeForce RTX 3050 |
| Adaptor memorie discrete graphics | 6 |
| Tip memorie grafică dedicată | GDDR6 |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | AMD |
| Adaptor procesor grafic separat | Da |
| Placă grafică | AMD Radeon, NVIDIA |
| Model adaptor grafic la-bord | AMD Radeon 680M |
| AMD FreeSync | Da |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
| Sistem audio | Nahimic Audio |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Cameră foto frontală | Da |
| Rezoluție cameră foto frontală | 1280 x 720 |
| Tip cameră frontală HD | HD |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 100,1000 |
| BLUETOOTH | Da, Yes |
| Versiune Bluetooth | 5.2 |
| WWAN | Nu este instalat |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-C | 1 |
| Ethernet LAN | Da, Yes |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Port combo caști/microfon | Da |
| Chipset-ul plăcii de bază | AMD SoC |
| Aparat de | Touchpad |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Nu |
| Limbă tastatură | Englez |
| Tastă lansare Copilot | Da |
| Sistem de operare | |
| Tehnologia bateriei | Litiu-Ion (Li-Ion) |
| Capacitate baterie | 57,5 |
| Durată baterie (max) | 3,5 |
| Timp de redare video continuă | 10,5 |
| Încărcare rapidă | Da |
| Timp încărcare rapidă (50%) | 30 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 135 |
| Frecvenţa adaptorului AC | 50/60 |
| Voltajul de intrare pentru adaptorul AC | 100 – 240 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Cititor de amprente | Nu |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Protecție parolă | Da |
| Protectie cu Parolă | BIOS, La pornire |
| Interval de temperatură de funcţionare (T-T) | 5 – 35 |
| Temperatură de depozitare (T-T) | 5 – 43 |
| Interval relativ operaţional de umiditate | 8 – 95 |
| Umiditate relativă la depozitare (H-H) | 5 – 95 |
| Altitudine maximă de livrare | 3048 |
| Certificate de conformitate | RoHS |
| Certificare | ErP Lot 6/26 |
| Lățime | 359,2 |
| Adâncime | 236 |
| Înălţime (faţă) | 1,99 |
| Înălţime (spate) | 2,29 |
| Greutate | 1,8 |
| Adaptor AC legat | Da |












