Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 8; 16″ 3.2K (3200×2000) Tandem OLED 600nits Anti-glare / Anti-reflection / Anti-smudge, 100% DCI-P3, 40-120Hz, DisplayHDR™ 600, Dolby Vision®, Eyesafe®, TÜV Low Blue Light, Touch; Intel® Core Ultra 9 285H, 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T, Max Turbo up to 5.4GHz, 24MB; Video NVIDIA® RTX PRO 2000 Blackwell Generation 8GB GDDR7 Laptop GPU; RAM 1x 64GB LPCAMM2 LPDDR5x-7467; 2TB SSD M.2 2280 PCIe® 5.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; SD Express 7.0 Card Reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Atmos®, Camera: 5.0MP + IR with Privacy Shutter and Computer Vision Human Presence Detection on ISP, LAN: No Onboard Ethernet; WLAN Intel® Wi-Fi® 7 BE201, 802.11be 2×2; BT5.4, vPro®, WWAN (3G/4G): Non-WWAN, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Ports: 1x USB-A (USB 10Gbps / USB 3.2 Gen 2), Always On; 2x Thunderbolt™ 5, with USB PD 3.1 and DisplayPort™ 2.1, 140W input / 15W output; 1x Thunderbolt™ 4, with DisplayPort™ 2.1 and USB PD 3.1, 140W input / 15W output; 1x HDMI® 2.1, up to 8K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x SD Express 7.0 card reader; 140W USB-C® GaN (3-pin);Battery Integrated 90Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight Starting at 1.84 kg; Dimensions 354.3 × 241.0 × 9.9 / 15.8 (front / rear), 20.6 (maximum) mm; 13.95 x 9.49 x 0.39 / 0.62 (front / rear), 0.81 (maximum) inches, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in with 1-year Battery; 3Y Premier TP WS WHB (CPN), CO2 Offset 0.5 ton (2nd Generation Carbon Offset Projects), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Lenovo ThinkPad P1 Gen 8; 16" 3.2K (3200×2000) Tandem
31.249,51 lei TVA inclus.
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Culoare | |
| Video | nVidia |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Solid state drive | Da |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 2TB |
| RAM | 64GB |
| HDMI | Da |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| NB-CPU | ULTRA 9 |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| Producător procesor | Intel |
| Memorie RAM | 64 GB |
| Conectivitate: | |
| Sistem de operare | |
| Thunderbolt | Da |
| Cititor Card | Da |
| Tip display | OLED |
| Serie placa video | NVIDIA RTX A Series |
| Rezoluție | 3200 x 2000 |
| Tip procesor | |
| USB Type-C | Da |
| Tip memorie video | GDDR7 |
| Tip placa video | |
| Destinat pentru | |
| Diagonala display | |
| Numar Nuclee | 16 |
| Capacitate stocare | 2 TB |
| Resolution | 3.2K (3200 x 2000) & TOUCH |
| Copilot+ PC | N/A |
| Producator placa video | nVidia |
| Greutate | 1.84 kg |
| Model placa video | RTX PRO 2000 |
| Refresh rate | 40-120 Hz |
| Putere_ | 90 Whr |
| Placa Video | nVidia |
| Suport DirectX 12 | Da |
| Memorie maxima | 64 GB |
| Capacitate SSD | 2 TB |
| BLUETOOTH | 5.4 |
| Wireless | 802.11be (2×2) |
| Unitate optica | Nu are unitate optica integrata |
| Audio | HD AudioSistem Stereo |
| Boxe | 2-way |
| Sistem preinstalat | Da |
| Parola Bios | Da |
| Putere maxima disipata | 115 W |
| Slot M.2 | Da |
| Microfon integrat | Dual Array |
| Tehnologii Audio | Dolby Atmos |
| Layout tastatura | English |
| Numar thread-uri | 16 |
| USB 3.0 | 1 |
| Grafica | Da |
| Serie video | RTX |
| DisplayPort | 3 (via USB Tip-C) |
| Tastatura numerica | Nu |
| Nr. sloturi | 1 |
| Nr. sloturi ocupate | 1 |
| Caracteristici Carcasa | Elemente finisate din aluminiu |
| Capacitate memorie video | 8 GB |
| Putere boxe | 2 x 2 W |
| Thunderbolt 4 | 1 (via USB Tip C) |
| Tastatura | 6-rowMultimedia FN keys |
| Tip memorie RAM | LPDDR5X |
| Kensington lock | Kensington Nano Security Slot, 2.5 x 6 mm |
| Format | |
| Rezolutie display | 3200 x 2000 pixeli |
| Iesire audio | 1 x Combo |
| Cititor amprenta | Da, integrat in butonul de Power |
| Parola HDD/SSD | Da |
| Card Reader | SD Express 7.0 |
| Tehnologie de fabricatie | 3 nm |
| Familie Procesor | Intel Core Ultra 9 din a doua serie |
| Cache | 24 MB |
| Procesor Grafic integrat | Intel Arc 140T |
| Thunderbolt 5 | 2 (via USB Tip C) |
| Camera Web | 5 MP |
| Tip SSD | M.2 2280 PCIe 5.0×4 Performance NVMe Opal 2.0 |
| Suport TPM | Discrete TPM 2.0 |
| Cip AI integrat | AI Boost, pana la 13 TOPS |
| Software inclus | Intel Connectivity Performance Suite + Lenovo AI Now |
| Touchscreen | Da Add-on Film, 10-point Multi-touch |
| Altele | vPro |
| Model video | PRO 2000 Blackwell Generation |
| USB-C | 2 x USB 4 v2 Tip-C (Thunderbolt 5 / DisplayPort / Power Delivery)1 x USB 4 Tip-C (Thunderbolt 4 / Power Delivery / DisplayPort) |
| Functii camera Web | IR with Privacy Shutter and Human Computer Vision Human Presence Detection on ISP |
| Alimentator | 140 W USB-C GaN (3-pin) |
| Dimensiuni | 354.3 × 241.0 × 9.9 / 15.8 mm |
| Tehnologie | |
| Rata Refresh | 40-120 Hz |
| Luminozitate | 600 niti |
| Alte specificatii | DisplayHDR 600100% DCI-P3TÜV Low Blue LightDolby VisionEyesafe |
| Frecventa turbo max | 5.40 GHz |
| Nucleu | Arrow lake |
| Putere | 90 Whr |
| Tehnologie Baterie | Li-Polimer |
| Capacitate memorie RAM | 64 GB |
| Frecvență | 7467 MHz |
| Versiune OS | 64 bit – limba Romana/Engleza |
| Model procesor | 285H |
| Frecventa procesor | 5.4 GHz |
| Producator | LENOVO |
| Garantie |












