Laptop Lenovo ThinkPad T14s Gen 5;14″ WUXGA (1920×1200) IPS 400nits Anti-glare, 100% sRGB, 60Hz, Low Power;Intel® Core™ Ultra 7 155U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 4.8GHz, 12MB;Video Integrated Intel® Graphics;RAM 32GB Soldered LPDDR5x-6400, Memory soldered to systemboard, no slots, dual-channel, 32GB soldered memory, not upgradable;SSD 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD;No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby® Audio™, Camera: 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter, LAN: No Onboard Ethernet;WLAN Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 11ax 2×2;Bluetooth 5.3, WWAN (3G/4G): WWAN Upgradable to 4G, Fingerprint: Touch Style, Match-on- Chip, Integrated in Power Button;I/O Ports: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On, 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1, 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz, 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm);65W USB-C® (3-pin);Battery Integrated 58Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black;Weight 1.24 kg;Dimensions 313.6 x 219.4 x 16.9 mm, Warranty: 3Y Premier Support HB (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Lenovo ThinkPad T14s Gen 5; 14" WUXGA; Intel Core
12.227,95 lei TVA inclus.
Lenovo ThinkPad T14s Gen 5, Intel Core Ultra 7, 35,6 cm (14″), 1920 x 1200 Pixel, 32 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | WIN 11 PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Tastatura iluminata | Da |
| USB Type-C | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| USB 3.0 | Nu |
| Luminozitate | 400 nt |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| Chipset | Intel® SoC Platform |
| Optical | None |
| AI PC Category | AI PC |
| NPU | Intel® AI Boost, up to 11 TOPS |
| Audio Chip | High Definition (HD) Audio, Realtek® ALC3287 codec |
| Standard Ports | 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1) |
| Graphics | Integrated Intel® Graphics |
| Storage | 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 Performance NVMe® Opal 2.0 |
| Storage Support | One drive, up to 2TB M.2 2280 SSD |
| Storage Slot | One M.2 2280 PCIe® 4.0 x4 slot |
| Keyboard | Backlit, English (EU) |
| Bundled software | Intel® Connectivity Performance Suite |
| WLAN + Bluetooth | Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2 + BT5.3 |
| SIM Card | None |
| NFC | None |
| Security Chip | Discrete TPM 2.0 Enabled |
| Physical Locks | Kensington® Nano Security Slot™, 2.5 x 6 mm |
| Other Certifications | Intel® Evo™ Platform |
| Mil-Spec Test | MIL-STD-810H military test passed |
| Operating System | Windows® 11 Pro, Romanian / English |
| Base Warranty | 3-year, Courier or Carry-in |
| Camera | 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter |
| Microphone | 2x, 360° |
| WWAN | WWAN Upgradable to 4G |
| Optional Ports (configured) | 1x Smart Card Reader |
| Fingerprint reader | Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button |
| Other Security | Camera privacy shutter (camera models) |
| Smart card reader | Smart Card Reader |
| System Management | Non-vPro® |
| Speakers | Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™ |
| Power Adapter | 65W USB-C® (3-pin) |
| Case Color | Black |
| Processor | Intel® Core™ Ultra 7 155U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 4.8GHz, 12MB |
| Memory | 32GB Soldered LPDDR5x-6400 |
| Included Upgrade | 3Y Premier Support HB (CPN) |
| Case Material | Carbon Fiber Hybrid (Top), Aluminium (Bottom) |
| Battery | Integrated 58Wh |
| Dimensions (WxDxH) | 313.6 x 219.4 x 16.9 mm (12.35 x 8.64 x 0.67 inches) |
| Touchscreen | Nu |
| Refresh rate | 60 Hz |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Cititor amprente | Da |
| Camera Web | Full HD |
| Cititor Card | Da |
| Tip display | IPS |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Model placa video | Intel Integrated Graphics |
| Destinat pentru | |
| _old2_Capacitate stocare | 1TB-5TB |
| Copilot+ PC | N/A |
| Tipul de produs | Laptop |
| Weight | Starting at 1.24 kg (2.73 lbs) |
| Culoarea produsului | Negru |
| Producator | LENOVO |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Garantie | |
| Material carcasă | Aluminiu |
| Diagonala display | |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | WUXGA |
| Tip panel | IPS |
| Retroiluminare LED | Da |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Luminozitate afişaj | 400 |
| Model culori RGB | sRGB |
| Gamă de culori | 100 |
| Rată maximă de reîmprospătare | 60 |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Model procesor | 155U |
| Nuclee procesor | 12 |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Tip de memorie internă | LPDDR5x-SDRAM |
| Memorie viteza de ceas | 6400 |
| Factor de formă memorie | Integrat |
| Maximum de memorie internă | 32 |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 1 TB, Da |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Tip stocare | |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Cititor card integrat | Nu |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 5 |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Producător controler WLAN | Intel |
| Ethernet LAN | Nu |
| BLUETOOTH | Da |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Nu |
| WWAN | Se poate îmbunătăți |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | 2, Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| USB Sleep-and-Charge | Da |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel SoC |
| Aparat de | ThinkPad UltraNav |
| Tastatură numerică | Nu |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Limbă tastatură | Englez |
| Limbă sistem de operare | ROM, Engleză |
| Sistem de operare | |
| Software în grup | Intel Connectivity Performance Suite |
| Capacitate baterie | 58 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 65 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Cititor de amprente | Da |
| Cititor smart card | Da |
| Windows Hello | Da |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Certificare | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
| Lățime | 313,6 |
| Adâncime | 219,4 |
| Înălţime | 16,9 |
| Greutate | 1,24 |
| Adaptor AC legat | Da |










