Laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 (Intel); 16″ WUXGA (1920×1200) IPS 500nits Anti-glare, 100% sRGB, Low Power; Intel® Core Ultra 7 255U, 12C (2P + 8E + 2LPE) / 14T, Max Turbo up to 5.2GHz, 12MB; Video Integrated Intel® Graphics; RAM 2x 16GB SODIMM DDR5-5600; 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal 2.0, Optical: no ODD; No card reader, Speakers: Stereo speakers, 2W x2, Dolby Audio™, Camera: 5.0MP + IR Discrete with Privacy Shutter, LAN: 100/1000M (RJ-45); WLAN Intel® Wi-Fi® 6E AX211, 802.11ax 2×2; BT5.3, WWAN (3G/4G): WWAN Upgradable to 4G, Fingerprint: Touch Style, Match-on-Chip, Integrated in Power Button; Porturi: 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1); 1x USB-A (USB 5Gbps / USB 3.2 Gen 1), Always On; 2x USB-C® (Thunderbolt™ 4 / USB4® 40Gbps), with USB PD 3.0 and DisplayPort™ 2.1; 1x HDMI® 2.1, up to 4K/60Hz; 1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm); 1x Ethernet (RJ-45); 100W USB-C® Slim (3-pin)Battery Integrated 86Wh, Keyboard: Backlit, English (EU), Color: Black; Weight Starting at 1.89 kg; Dimensions 359.7 x 250.8 x 11.8/18.14 (front/rear), 23.65 (maximum) mm; 14.16 x 9.87 x 0.46/0.71 (front/rear), 0.93 (maximum) inches, Warranty: 3-year, Courier or Carry-in; 1Y Premier Support HB (CPN), OS: Windows® 11 Pro, Romanian / English
Laptop Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 (Intel); 16" WUXGA (1920×1200)
11.125,09 lei TVA inclus.
Lenovo ThinkPad T16 Gen 4 (Intel), Intel Core Ultra 7, 40,6 cm (16″), 1920 x 1200 Pixel, 32 Giga Bites, 1 TB, Windows 11 Pro
Poti adauga produsul in cos sau poti apela la formularul de mai jos prin care vei lua contact direct cu un consultant Estico
Descriere
Informații suplimentare
| NB-HDD-Capacity | no-HDD |
|---|---|
| NB-Format | Regular |
| Resolution | FHD |
| Video | Onboard |
| HDD-or-SSD | SSD |
| Microsoft-OS | PRO |
| NB-SSD-Capacity | 1TB |
| RAM | 32GB |
| SSD capacity | 1 TB |
| Card reader integrated | No |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Intel® Thunderbolt 4 | Yes |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Fingerprint reader | Yes |
| SSD form factor | M.2 |
| NVMe | Yes |
| Internal memory | 32 GB |
| Total storage capacity | 1 TB |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Tip placa video | |
| Producator placa video | Intel |
| Greutate | 1.6 – 2.0 kg |
| Form factor | Clamshell |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Mobile network connection | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Panel type | IPS |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor cores | 12 |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Storage media | SSD |
| Optical drive type | No |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Speaker power | 2 W |
| Number of microphones | 2 |
| Infrared (IR) camera | Yes |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Antenna type | 2×2 |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 2.1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| Numeric keypad | Yes |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Native aspect ratio | 16:10 |
| Colour gamut | 100% |
| Total SSDs capacity | 1 TB |
| Smart card reader | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| AC adapter power | 100 W |
| Memory layout (slots x size) | 2 x 16 GB |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| USB Sleep-and-Charge | Yes |
| Windows Hello | Yes |
| On-board graphics card family | Intel Graphics |
| WWAN | Upgradable |
| Audio Chip | Realtek ALC3287 |
| Keyboard language | English |
| Cable lock slot type | Kensington |
| NB-CPU | ULTRA 7 |
| NB-Screen-Size | 16.x" |
| Tip display | IPS |
| Conectivitate: | |
| Conectivitate celulara | Fara |
| Tastatura iluminata | Da |
| Cititor amprente | Da |
| USB 3.1 | Nu |
| USB 3.2 | Da |
| Jack Audio | Da |
| DisplayPort | Da |
| Cititor Card | Nu |
| Producător procesor | Intel |
| Serie placa video | Intel Graphics |
| Camera Web | Full HD |
| Rezoluție | 1920 x 1200 |
| USB 3.0 | Nu |
| Luminozitate | 500 nt |
| USB 2.0 ports quantity | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 0 |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| USB Type-C | Da |
| Tipul de produs | Laptop |
| Destinat pentru | |
| Culoarea produsului | Negru |
| Pointing device | ThinkPad UltraNav |
| Factorul de formă | Clapetă |
| Battery capacity | 86 Wh |
| Diagonala display | |
| Model placa video | Intel UHD Integrated Graphics |
| Ecran tactil | Nu |
| Rezolutie display | WUXGA |
| Tip panel | IPS |
| Copilot+ PC | N/A |
| Retroiluminare LED | Da |
| Processor model | 255U |
| Raport de aspect nativ | 16:10 |
| Refresh rate | N/A |
| Ecran anti-strălucire | Da |
| Luminozitate afişaj | 500 |
| Model culori RGB | sRGB |
| Gamă de culori | 100 |
| Operating system language | ROM, English |
| Producătorul procesorului | Intel |
| Tip procesor | |
| Height (front) | 1.18 cm |
| Model procesor | 255U |
| Height (rear) | 1.81 cm |
| Built-in microphone | Yes |
| Nuclee procesor | 12 |
| Memorie RAM | 32 GB |
| Near Field Communication (NFC) | No |
| Tip de memorie internă | DDR5-SDRAM |
| Touchscreen | No |
| Memorie viteza de ceas | 5600 |
| AC adapter included | Yes |
| Factor de formă memorie | SO-DIMM |
| Display diagonal | 40.6 cm (16) |
| Amplasare memorie (sloturi x dimensiune) | 2 x 16 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Sloturi pentru memorii | 2x SO-DIMM |
| Bluetooth version | 5.3 |
| Maximum de memorie internă | 64 |
| Width | 359.7 mm |
| Capacitate totală de stocare | 1 |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Suport media de stocare | SSD |
| Capacitate totală SSDs | 1 |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Numărul de SSD-uri instalate | 1 |
| Capacitate stocare | 1TB SSD M.2 2280 PCIe® 4.0×4 NVMe® Opal, Da |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| SSD de disc interfeţe | PCI Express 4.0 |
| Certification | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
| Weight | 1.89 kg |
| Tip stocare | |
| Depth | 250.8 mm |
| De tipul de unitate optică | Nu |
| Product type | Laptop |
| Cititor card integrat | Nu |
| Producator | LENOVO |
| Model adaptor grafic dedicat | Indisponibil |
| Garantie | |
| Adaptor grafic la-bord | Da |
| Producător placă GPU integrată | Intel |
| Adaptor procesor grafic separat | Nu |
| Placă grafică | Intel Graphics |
| Model adaptor grafic la-bord | Intel Graphics |
| Cip audio | Realtek ALC3287 |
| Numărul de difuzoare incorporate | 2 |
| Puterea difuzorului | 2 |
| Microfon încorporat | Da |
| Numarul de microfoane | 2 |
| Rezoluție cameră foto frontală (numerică) | 5 |
| Cameră infraroșu (IR) | Da |
| Cameră intimitate | Da |
| Tip confidențialitate | Obturator vizibilitate |
| Standard Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Standarde Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Conexiune rețea mobilă | Nu |
| Tipul antenei | 2×2 |
| Model controller WLAN | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Producător controler WLAN | Intel |
| Ethernet LAN | Da |
| Viteză transfer de date Ethernet LAN | 100,1000 |
| BLUETOOTH | Da, Yes |
| Versiune Bluetooth | 5.3 |
| Comunicaţii în câmp apropiat (NFC) | Nu |
| WWAN | Se poate îmbunătăți |
| Cantitate porturi USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Tip-A | 2 |
| Ethernet LAN | Da, Yes |
| HDMI | Da |
| Versiune HDMI | 2.1 |
| Thunderbolt | 2, Da |
| Port combo caști/microfon | Da |
| USB Sleep-and-Charge | Da |
| Chipset-ul plăcii de bază | Intel SoC |
| Aparat de | ThinkPad UltraNav |
| Tastatură numerică | Da |
| Retroiluminare tastatură | Da |
| Limbă tastatură | Englez |
| Limbă sistem de operare | ROM, Engleză |
| Sistem de operare | |
| Capacitate baterie | 86 |
| Disiparea puterii pentru adaptorul AC | 100 |
| USB-C | Da |
| Alimentare energie USB | Da |
| Slot cablu de siguranță | Da |
| Tip slot cablu cu sistem de blocare | Kensington |
| Cititor de amprente | Da |
| Cititor smart card | Da |
| Windows Hello | Da |
| Modulul platformei de încredere | Da |
| Versiune Trusted Platform Module (TPM) | 2.0 |
| Certificare | ENERGY STAR,TCO,EPEAT Gold,RoHS |
| Lățime | 359,7 |
| Adâncime | 250,8 |
| Înălţime (faţă) | 1,18 |
| Înălţime (spate) | 1,81 |
| Greutate | 1,89 |
| Adaptor AC legat | Da |


















